Середа, 13.12.2017, 19:47
Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
Сесія ради [109]
Координаційна рада [97]
Постійні комісії [174]
Культура [369]
Спорт [84]
Виїзний прийом [124]
1
Освіта [333]
1
З апаратної [47]
Охорона здоров"я [7]

»

» Наше опитування
Оцінка сайту
Всього відповідей: 217

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Публікації » З апаратної

Інформує податкова

ЗАПРОШУЄМО НА СЕМІНАР!

Кременчуцька ОДПІ запрошує взяти участь у семінарі – практикумі, організованому спільно з громадською організацію «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» та Полтавським представництвом Групи компаній «Баланс», який відбудеться 14 червня (середа) 2017 року об 11:00 за адресою: м. Кременчук, вул. Троїцька, 76 (актовий зал).
На семінарі будуть розглянуті такі питання: 
- Актуальні питання з ПДВ (зупинення реєстрації ПН і РК з 01.07.2017; аналіз змін в порядку реєстрації в ЄРПН ПН і РК; виправлення помилок з ПДВ (на числових прикладах); коригування в різних ситуаціях (на числових прикладах); база оподаткування при експортних операціях: думка ДФС.
- Нововведення в сфері трудових перевірок (хто, коли і як може перевірити у суб'єкта господарювання трудові відносини; що змінилося в порядку застосування штрафів за порушення трудового законодавства. Аналіз останньої судової практики у сфері застосування цих штрафів;  військовозобов'язані на підприємстві: що і як зобов’язаний виконувати працедавець)
- новини законодавства, актуальні роз'яснення з питань бухобліку та оподаткування, питань праці та кадрів, огляд актуальної судової практики.
ЛЕКТОР: Целуйко Ольга Борисівна, шеф-редактор видань «БАЛАНС» і «Бібліотека «Баланс»
Вхід на семінар за списками попередньої реєстрації!
Щоб узяти участь у семінарі, необхідно зареєструватися - заповнити електронну форму-анкету на сайті: https://goo.gl/8KA60z. 
Телефони для довідок: 74-07-20, 74-23-90 (Кременчуцька ОДПІ) та (096) 926-05-12, (0532) 58-37-12 (Полтавський обласний осередок громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб»).

89,5 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ПОДАТКІВ - ВНЕСОК ПЛАТНИКІВ КОБЕЛЯЦЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ ДО БЮДЖЕТУ
У січні – травні 2017 року до Зведеного бюджету України  Кобеляцьким відділенням Кременчуцькою ОДПІ  забезпечено збір податків і зборів у сумі 89,5 млн. грн.., що на 25,6млн. грн. або на 40відс. більше за відповідний період минулого року.
Зокрема, до державного бюджету за п’ять місяців цього року від платників податків Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ надійшло 37,8 млн. гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 13,6млн грн. або на 56,4відсотки.
До місцевих бюджетів за п’ять місяців поточного року надійшло 51,7 млн. гривень. Приріст надходжень з аналогічним періодом минулого року склав 12,0 млн. гривень або 30,2відсотки. Зокрема, у травні, місцеві скарбниці поповнилися на 9,8млн. грн., що на 1,1млн. грн. більше, ніж у травні минулого року.

КРЕМЕНЧУЦЬКА ОДПІ ВІДЗВІТУВАЛА ПРО РЕЗУЛЬТАТИ «КАМПАНІЇ ДЕКЛАРУВАННЯ 2017» 
Коментуючи підсумки цьогорічної деклараційної кампанії, в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Андрій Якименко відмітив зростання кількості поданих декларацій, але зменшення суми задекларованих доходів.
«Щорічне збільшення кількості податних декларацій – це яскравий приклад усвідомлення громадянами необхідності та важливості сплати податків», - підкреслює Андрій Якименко.
За 2016 рік до Кременчуцької ОДПІ громадянами подано 10822 декларацій, що на 352 декларації більше, ніж за 2015 рік. Загальна сума задекларованих ними доходів становить 464млн.грн., що майже на 18 відсотків менше минулорічного показника. 
Згідно поданих декларацій громадянами самостійно визначено до сплати 15,8 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та 2,6млн.грн. військового збору.
Дохід у сумі понад 1 млн.грн. задекларували 34 громадянина, з них: 26 мешканців м.Кременчук, 6 - мешканці м.Горішні Плавні та 2 – мешканці м.Глобине. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 165,5млн.грн. Надходження до бюджету від «міліонерів» складуть 3,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 0,5 млн.грн. військового збору. 
Аналізуючи подані декларації відмічається, що найактивніше мешканці Кременчуцького регіону декларували доходи від продажу сільськогосподарської продукції - більше 65 відсотків від загальної кількості поданих декларацій (до території обслуговування Кременчуцької ОДПІ входять 3 сільськогосподарські райони – Глобинський, Кобеляцький та Козельщинський). Друге місце посідають декларації з доходами у вигляді отриманої спадщини та отриманого у дарунок нерухомого майна. Третє та четверте місця – належить громадянам, які прозвітували про отримані доходи від здавання в оренду нерухомого майна та про доходи від продажу нерухомого або рухомого майна. Необхідно відмітити факт декларування доходів, отриманих від надання репетиторських послуг. Навіть незначна кількість таких декларацій – свідчить про підвищення податкової культури мешканців міста.   
Андрій Якименко висловлює подяку всім громадянам за своєчасно подані декларації і сплачені податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, та підкреслює, що надходження сум податку на доходи фізичних осіб – основне джерело наповнення місцевих скарбниць. Тому всі громадяни повинні розуміти, що сплачуючи цей податок, вони підтримують місцеві бюджети.
Також він звертає увагу на те, що не зважаючи на завершення деклараційної кампанії, ще до кінця року громадяни можуть скористатися правом на отримання податкової знижки. На сьогодні 865 осіб скористалися такою можливістю. Громадянам, які заявили право на податкову знижку, з бюджету вже повернуто майже 1млн.грн.  податку на доходи фізичних осіб. 

ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ВЛАСНИКІВ «ЗАЙВИХ» КВАДРАТНИХ МЕТРІВ: НАБЛИЖАЄТЬСЯ ТЕРМІН СПЛАТИ ПОДАТКУ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО 
Фізичні особи у 2017 році сплачуватимуть податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2016 рік.
База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебуває у власності фізичної або юридичної особи – платника податку, зменшується згідно з підпунктом 266.4.1 Податкового кодексу України:
а) для квартири/квартир – на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів.
в) для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/ квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) – на 180 кв. метрів.
До 1 липня 2017 року за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) фізичної особи – платника податку на нерухоме майно буде направлено (вручено) податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку з зазначенням відповідних платіжних реквізитів. 
Термін сплати податку – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. 

З метою усунення розбіжностей щодо даних, наявних в органах ДФС про власників майна та площ, податкова інспекція запрошує громадян, які володіють таким нерухомим майном, завітати до Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ та провести звірку наявної в органах ДФС інформації.

ЩОБ СТАТИ «СПРОЩЕНЦЕМ» З ТРЕТЬОГО КВАРТАЛУ – ПОДАЙТЕ ЗАЯВУ 
Останній день подання заяви щодо  переходу на спрощену систему оподаткування з 1 липня 2017 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік – 15 червня 2017 року (пп. 298.1.4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)). 
Відзначимо, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. 
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ. 
Заява подається за вибором платника податків в один з таких способів: 
1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; 
2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 
3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

СІЛЬГОСПВИРОБНИКАМ ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЮДЖЕТНОЇ ДОТАЦІЇ 
Кременчуцька ОДПІ нагадує. Для внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації (далі – Реєстр) сільськогосподарський товаровиробник подає до контролюючого органу за місцем свого обліку як платника податку на додану вартість заяву за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 № 275. 
У заяві зазначаються підстави для внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру та перелік видів діяльності такого сільськогосподарського товаровиробника, здійснення яких дає право на отримання бюджетної дотації. 
Заява за формою № 1-РОБД з позначкою «Внесення» заповнюється та подається в електронній формі або у паперовому вигляді у місяці, який передує початку податкового періоду, з якого особа матиме право на отримання бюджетної дотації, та протягом п’яти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової звітності з податку на додану вартість, встановленого для місячного податкового (звітного) періоду. 
Заява з позначкою «Перереєстрація» заповнюється та подається виключно в електронній формі протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли у сільськогосподарського товаровиробника відбулася зміна інших даних, що не стосуються найменування та податкового номера і містяться у Реєстрі (зміна переліку видів діяльності, зміна реквізитів поточного банківського рахунку для перерахування бюджетної дотації). 
Пояснення до заяви про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру розміщено на її зворотному боці. 
Для внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру питома вага вартості сільськогосподарських товарів має становити не менше 75 відсотків вартості всіх товарів, поставлених ним протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно. Для новоутвореного сільськогосподарського товаровиробника, зареєстрованого як суб’єкт господарювання, який провадить господарську діяльність менш як 12 календарних місяців, питома вага сільськогосподарських товарів розраховується за результатами кожного окремого звітного періоду. 
З метою визначення такої питомої ваги заповнюється розділ 6 заяви «Вартість товарів (послуг), поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів». 
Для визначення загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг та/або операцій з постачання сільськогосподарської продукції (сільськогосподарських товарів) застосовуються дані податкової звітності з ПДВ. 

КОЛИ НЕОБХІДНО ПОДАТИ ОСТАННЮ ЗВІТНІСТЬ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ – ПІДПРИЄМЦЯ У РАЗІ ПРИПИНЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Відповідно до Закону України від 13 травня 2014 року № 1258-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб — підприємців за заявницьким принципом», який набрав чинності з 08.07.2014, відбулися зміни у порядку припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця.
Зняття з обліку фізичних осіб — підприємців у контролюючих органах здійснюється на підставі надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.
Фізичні особи — підприємці можуть бути зняті з обліку в контролюючому органі у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють контролюючі органи.
Останнім звітним періодом для платників, які застосовували загальну та спрощену (перша та друга групи) системи оподаткування, вважається базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, для платників, які застосовували спрощену систему оподаткування (третя група), — базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, в якому було прийнято рішення про припинення діяльності.
При цьому згідно з пп. 65.10.8 п. 65.10 ст. 65 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) державна реєстрація припинення підприємницької діяльності або внесення до Державного реєстру запису про припинення такої діяльності фізичною особою не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування санкцій за їх невиконання.
Згідно п. 49.18 ст. 49 Кодексу податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, подаються протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

ШТРАФНІ САНКЦІЇ ЗА ПОРУШЕННЯ ГРАНИЧНИХ ТЕРМІНІВ РЕЄСТРАЦІЇ АКЦИЗНИХ НАКЛАДНИХ В ЄДИНОМУ РЕЄСТРІ
Кременчуцька ОДПІ звертає увагу платників, що відповідно до п. 120 прим. 2.1 ст. 120 прим. 2 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН), встановлених ст. 231 ПКУ тягне за собою накладення штрафу в розмірі: 
2 відсотків від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів; 
10 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 
20 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 
30 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів; 
40 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів. 
Відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в ЄРАН/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, на які платник податку зобов’язаний скласти таку акцизну накладну/розрахунок коригування (п. 120 прим. 2.2 ст. 120 прим. 2 ПКУ). 
Нарахування штрафних санкцій за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН здійснюється контролюючими органами на підставі акту камеральної перевірки та прийнятого за його наслідками податкового повідомлення – рішення.

ЯКА ЗАБОРГОВАНІСТЬ ВИЗНАЄТЬСЯ БЕЗНАДІЙНОЮ?
Кременчуцька ОДПІ інформує. Відповідно до п.п. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) безнадійна заборгованість - заборгованість, що відповідає одній з таких ознак:
а) заборгованість за зобов’язаннями, щодо яких минув строк позовної давності; 
б) прострочена заборгованість померлої фізичної особи, за відсутності у неї спадкового майна, на яке може бути звернено стягнення; 
в) прострочена заборгованість осіб, які у судовому порядку визнані безвісно відсутніми, оголошені померлими; 
г) заборгованість фізичних осіб, прощена кредитором, за винятком заборгованості осіб, пов’язаних з таким кредитором, та осіб, які перебувають з таким кредитором у трудових відносинах, та осіб, які перебували з таким кредитором у трудових відносинах, і період між датою припинення трудових відносин таких осіб та датою прощення їх заборгованості не перевищує три роки; 
ґ) прострочена понад 180 днів заборгованість особи, розмір сукупних вимог кредитора за якою не перевищує мінімально встановленого законодавством розміру безспірних вимог кредитора для порушення провадження у справі про банкрутство, а для фізичних осіб - заборгованість, що не перевищує 25 відсотків мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у разі відсутності законодавчо затвердженої процедури банкрутства фізичних осіб); 
д) актив у вигляді корпоративних прав або не боргових цінних паперів, емітента яких визнано банкрутом або припинено як юридичну особу у зв’язку з його ліквідацією;
е) сума залишкового призового фонду лотереї станом на 31 грудня кожного року;
є) прострочена заборгованість фізичної або юридичної особи, не погашена внаслідок недостатності майна зазначеної особи, за умови, що дії щодо примусового стягнення майна боржника не призвели до повного погашення заборгованості; 
ж) заборгованість, стягнення якої стало неможливим у зв’язку з дією обставин непереборної сили, стихійного лиха (форс-мажорних обставин), підтверджених у порядку, передбаченому законодавством;
з) заборгованість суб’єктів господарювання, визнаних банкрутами у встановленому законом порядку або припинених як юридичні особи у зв’язку з їх ліквідацією.
До безнадійної заборгованості банків може бути віднесена сума боргу за фінансовим кредитом, у тому числі сума основної заборгованості та/або сума нарахованих доходів, за яким прострочення погашення суми боргу (його частини) становить понад 360 днів, крім боргу за фінансовими кредитами осіб: 
пов’язаних з таким кредитором; 
які перебувають з таким кредитором у трудових відносинах; 
які перебували з таким кредитором у трудових відносинах, та період між датою звільнення таких осіб та датою прощення їхньої заборгованості не перевищує три роки. 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління
ДФС у Полтавській області, 07.06.2017

Категорія: З апаратної | Додав: radakob (07.06.2017)
Переглядів: 75 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Форма входу

» Друзі сайту

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Державна фіскальна служба України

Полтавська обласна рада

Полтавська облдержадміністрація

Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні

Українська асоціація районних та обласних рад

Кобеляцька райдержадміністрація

Кобеляцька районна Асоціація фермерів та землевласників України

Відділ освіти райдержадміністрації

Управління соціального захисту населення

Центральна районна лікарня

Кабінет електронних сервісів

ПАМ"ЯТАЄМО ЗАГИБЛИХ
ГЕРОЇВ-ЗЕМЛЯКІВ


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2017