Четвер, 19.10.2017, 10:03
Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
Сесія ради [103]
Координаційна рада [95]
Постійні комісії [163]
Культура [358]
Спорт [79]
Виїзний прийом [124]
1
Освіта [305]
1
З апаратної [46]
Охорона здоров"я [6]

»

» Наше опитування
Оцінка сайту
Всього відповідей: 216

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Публікації » З апаратної

Інформує податкова

ДОХОДИ МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ ПЕРЕВИКОНАНІ МАЙЖЕ НА 36 ВІДСОТКІВ 

За два місяці 2017 року до місцевих бюджетів платниками податків Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ сплачено 19,8 мільйонів гривень. Про це повідомила куратор Кобеляцького відділення,  заступник начальника Кременчуцької ОДПІ – начальник відділення Тетяна Вітер. 
Вона відзначила, що надходження до бюджетів громад порівняно з минулорічними зросли на 6,4 мільйони, а до визначного індикативного показника – на 5,2 мільйонів або на 35,7 відсотків. 
Як зазначає Тетяна Вітер, в умовах фінансової децентралізації місцеві бюджети матимуть додаткові ресурси. Цьому сприятиме спільна робота фіскальної служби та органів місцевої влади з "очищення" ринку праці від "конвертних" та "сірих" зарплат, укладання офіційних трудових відносин із робітниками та підвищення розміру мінімальної заробітної плати. Надходження податку на доходи фізичних осіб за січень-лютий 2017 року на 3,1мільйон або на 43 відс. перевищили показник за відповідний період минулого року та склали 10,3мільйонів гривень. Надходження податку на доходи фізичних осіб становлять понад 52 відсотки надходжень до місцевого бюджету.

МАЛИЙ ТА СЕРЕДНІЙ БІЗНЕС СПРАВНО ПОПОВНЮЄ МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ 
Протягом січня – лютого поточного року платники єдиного податку Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ сплатили до місцевого бюджету 3,8 мільйонів гривень, а це на 2,1 мільйони або в 2 рази більше ніж у січні – лютому 2016 року. 
Тільки фізичні особи – підприємці Кобеляцького відділення внесли до місцевого бюджету 1,4млн.грн., чим перевищили показники 2016 року на 0,7 млн. гривень. На початок березня ц.р. в Кобеляцькому відділені зареєстровано 794 бізнесмена - підприємця, які обрали спрощену систему оподаткування.
Спрощенці - юридичні особи сплатили до місцевого бюджету 0,5млн. грн., а внесок платників єдиного податку – сільськогосптоваровиробників становить 1,9 млн. гривень. 
Варто зазначити, що єдиний податок є стабільним джерелом наповнення місцевого бюджету нашого району та займає третю сходинку або 19% у загальних надходженнях. 

НЕ ЗВОЛІКАЙ – ДЕКЛАРАЦІЮ ПОДАВАЙ!
Кременчуцька ОДПІ нагадує, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року.
Останній день подання декларації - 03 травня 2017 року. 
Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи за наслідками 2016 року виникає у тих громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді: 
- вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна; 
- доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна; 
- доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); 
- інвестиційного прибутку; 
- іноземних доходів. 
Нагадаємо, що обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи: 
- виключно від податкових агентів; 
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб. 
Також повідомляємо, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2016 року, податкову декларацію можуть подати протягом 2017 року. 
За вибором платника податків Декларації подаються за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів: 
- особисто платником або уповноваженою на це особою; 
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису 

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ОПРИЛЮДНИЛА УМОВНІ КОДИ ТОВАРІВ, ЩО ВІДСУТНІ В УКТ ЗЕД, ДЛЯ ЗАЗНАЧЕННЯ В ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ 
Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що відповідно змін до Податкового кодексу України, внесених Законом України №1797-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" з 1 січня 2017 року відповідно до  підпункту "і" пункту 201.1 статті 201 Кодексу при складанні податкової накладної запроваджується обов’язкове заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД,  а для послуг - коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг. 
Зважаючи на те, що перед платниками податків постає питання: як заповнювати податкову накладну, якщо в довіднику УКТ ЗЕД відсутній той чи інший товар (наприклад, об'єкти нерухомості), Порядком заповнення податкової накладної передбачено, що Державна фіскальна служба визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку при складанні податкових накладних. 
Довідник умовних кодів товарів можна переглянути на сайті ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/288992.html 

ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ ОСОБАМИ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ НЕЗАЛЕЖНУ ПРОФЕСІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ
Незалежна професійна діяльність – участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Відповідно до норм Податкового кодексу України фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, вважається самозайнятою особою за умови, що вона не є працівником в межах підприємницької діяльності чи незалежної професійної діяльності. 
Особи, які мають намір провадити незалежну професійну діяльність, підлягають взяттю на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з Податковим кодексом України.
Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами 2016 року відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України не пізніше 03 травня 2017 року та зобов’язані самостійно не пізніше 28 липня 2017 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ними податковій декларації.

ПОДАРУНКИ ВАРТІСТЮ ДО 800 ГРИВЕНЬ НЕ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ 
Якщо вартість дарунка, який надається платнику податків, не перевищує 25 %. однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2017 року - 800 грн.), то вона не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб. 
У разі якщо вартість дарунка перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо з урахуванням п. 164.5 ст. 164 Кодексу, тобто коефіцієнт застосовується виключно до суми перевищення. 
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, згідно з пп. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі. 
Водночас пп. "е" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу), у вигляді, зокрема, вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни. 
Якщо додаткові блага надаються у не грошовій формі, сума податку об'єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ст. 164 Кодексу. 
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18 відс., визначену в ст. 167 Кодексу (пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу). 

НОВІ УМОВИ РЕЄСТРАЦІЇ ПЛАТНИКОМ ПДВ 
Кременчуцька ОДПІ звертає увагу платників. 
Під обов'язкову реєстрацію як платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ). 
До оподатковуваних операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ (20%), ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ. 
Для здійснення реєстрації платником ПДВ особа не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг понад 1 млн. грн., повинна подати до фіскального органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ за формою N 1-ПДВ. 
Отже, у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, якщо їх загальний обсяг протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн. гривень, необхідно подати до фіскального органу за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву платника ПДВ за формою N 1-ПДВ і зареєструватись як платник ПДВ в обов'язковому порядку. 
Особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ, не подала до контролюючого органу Заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату 
ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування. 
Зазначена норма визначена п. 181.1 ст. 181; п. 183.2 та п. 183.10 ст. 183 Податкового кодексу України. 

СПРОЩЕНО ПРОЦЕС ПОДАННЯ ДО ДПІ ПОВІДОМЛЕНЬ ТА ЗАЯВ 
Кременчуцька ОДПІ інформує про те, що з 20 березня 2017 року набрали чинності зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, внесені наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2016 року  № 1125. 
Зокрема, платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством: 
- заяву за формою №1-ОПП з позначкою "Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку". До вказаної заяви внесені зміни, згідно з якими при призначенні/зміні особи, відповідальної за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку необхідно заповнювати тільки розділ щодо даних про таку особу. 
- повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП. Для забезпечення можливості подання вказаної форми в електронному вигляді, його розділ 3 доповнено графами «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» та «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування»; 
- заяву про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою 17-ОПП. 

ЩО ТАКЕ ПОДАТКОВА ЗНИЖКА ТА ЯК НЕЮ МОЖНА СКОРИСТАТИСЯ 
Податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати. 
Право на податкову знижку мають громадяни, які в 2016 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та: 
– сплачували за навчання закладам освіти; 
– сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом; 
– страхували себе або членів своєї сім’ї; 
– оплачували допоміжні репродуктивні технології, всиновлювали дітей; 
– понесли витрати у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу. 
Відповідно до статті 166 Податкового кодексу України платники податків можуть скористатися правом на податкову знижку за наслідками звітного 2016 року до кінця поточного 2017 року, подавши до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси декларацію і копію підтвердних документів. 
Кременчуцька ОДПІ звертає увагу, що право на податкову знижку має лише той, хто отримує заробітну плату. Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР 
Вівторок, 28 березня 2017 року
Останній день сплати
• єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за лютий

Четвер, 30 березня 2017 року
Останній день сплати
• акцизного податку за лютий
• податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий
• податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за лютий на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки
• військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий
• рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за лютий
• рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за лютий
• рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами за лютий
• рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за лютий
• плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за лютий
• ПДВ за лютий платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю


Кременчуцька ОДПІ Головного управління
ДФС у Полтавській області, 27.03.2017

Категорія: З апаратної | Додав: radakob (27.03.2017)
Переглядів: 78 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Форма входу

» Друзі сайту

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Державна фіскальна служба України

Полтавська обласна рада

Полтавська облдержадміністрація

Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні

Українська асоціація районних та обласних рад

Кобеляцька райдержадміністрація

Кобеляцька районна Асоціація фермерів та землевласників України

Відділ освіти райдержадміністрації

Управління соціального захисту населення

Центральна районна лікарня

Кабінет електронних сервісів

ПАМ"ЯТАЄМО ЗАГИБЛИХ
ГЕРОЇВ-ЗЕМЛЯКІВ


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2017