Четвер, 19.10.2017, 10:04
Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
Сесія ради [103]
Координаційна рада [95]
Постійні комісії [163]
Культура [358]
Спорт [79]
Виїзний прийом [124]
1
Освіта [305]
1
З апаратної [46]
Охорона здоров"я [6]

»

» Наше опитування
Оцінка сайту
Всього відповідей: 216

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Публікації » З апаратної

Інформує податкова

У СІЧНІ ПЛАТНИКИ ПОДАТКІВ КОБЕЛЯЦЬКОГО  ВІДДІЛЕННЯ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ ПЕРЕРАХУВАЛИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ ПОНАД ПІВМІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ ВІЙСЬКОВОГО ЗБОРУ 

З отриманих доходів у січні 2017 року мешканці Кобеляцького району перерахували 511,7тисяч гривень військового збору.
У порівнянні з попереднім роком темп росту цього патріотичного платежу по Кобеляцькому відділенню склав 129,7 відсотки, що в абсолютній сумі більше на 117тисяч гривень.
У Кременчуцькій ОДПІ відзначають позитивну динаміку надходжень військового збору від усіх категорій платників податків. Як результат, за перший місяць цього року індикативне завдання виконано на 100,3відсотки.
Нагадаємо, що нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України. Ставка збору - 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування. Таким чином торік на допомогу Українській армії мешканці регіону перерахували  7 мільйонів гривень. 
«Цього року заходи з детінізації економіки та отримання легальних доходів у вигляді мінімальної заробітної плати у розмірі 3200 гривень позитивно вплинули на системну сплату військового збору, який перераховується на потреби обороноздатності країни. Це ті стратегічні кошти, які зміцнюють могутність Українського війська і наближають мир на сході України. На сьогодні зазначена робота у зв‘язку з прийнятими законодавчими змінами має комплексний та ефективний характер, який передусім базується на роз‘ясненні соціальних гарантій держави на оплату праці», – підкреслив в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Андрій Якименко.

ТРИВАЄ ДРУГИЙ МІСЯЦЬ ДЕКЛАРАЦІЙНОЇ КАМПАНІЇ - 2017
З початку 2017 року 140 громадянин вже подали податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) до Кременчуцької ОДПІ та задекларували 8,9 млн. грн. доходів, отриманих у минулому році, та визначено до сплати податку на доходи фізичних осіб – 419,2тисч.грн. та 99,4тис.грн. – військового збору.
По Кобеляцькому відділенню декларації подали 29 громадянин, задекларувавши  доходів на загальну суму 68тис.грн. та визначивши до сплати податку на доходи фізичних осіб – 9,6тисч.грн., військового збору - та  1,0тис.грн.
У першому місяці 2017 року ще жоден мешканець не задекларував податкову знижку.
Нагадаємо, що останній день подання декларації про доходи, отримані громадянами у 2016 році - 3 травня 2017 року, а охочі реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2016 року можуть подати податкову декларацію до 31 грудня 2017 року. 
У разі необхідності платники зможуть отримати в Центрі обслуговування платників Кобеляцького відділення безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи. Бланки декларацій надаються платникам податків безкоштовно. 

В СІЧНІ ЦОП КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ ВІДВІДАЛО ПОНАД 25 ТИСЯЧ ОСІБ 
Протягом січня 2017 року ЦОП Кременчуцької ОДПІ відвідало 25593 осіб, що в середньому за день складає 1300 відвідувачів. Фахівцями Кременчуцької ОДПІ  за перший місяць року надано 2703 адміністративні послуги та 3016 усних податкових консультацій і прийнято 30009 податкових звітів (декларацій). 
В Центрі обслуговування платників Кобеляцького відділення за місяць зареєстровано 380 відвідувань, працівники відділення надали  293 адмінпослуги.
Відповідно до Закону України від 02 жовтня 1996 року №393/96-ВР «Про звернення громадян», кожен громадянин має право на звернення до органів державної влади. 
У січні 2017 року до Кременчуцької ОДПІ надійшло 11 письмових звернень від громадян, що на 2 звернення більше, ніж у січні 2016 року. Питання, з якими зверталися громадяни стосувалися проведення контрольно-перевірочної роботи, щодо можливих фактів використання праці неоформлених найманих працівників та видачі розрахункових документів при купівлі товарів за формою, що не відповідає вимогам законодавства про застосування РРО, сплати єдиного соціального внеску та інші. 
В січні п.р. надійшов 1 запит на отримання доступу до публічної інформації та посадовою особою ОДПІ  проведено 1 особистий прийом.
Всі звернення перебувають на особливому контролі з метою надання вичерпних роз’яснень без порушення встановлених законодавством термінів. 
СТРОК ПОДАННЯ ЮРИДИЧНИМИ ОСОБАМИ – ВЛАСНИКАМИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ – 20 ЛЮТОГО 
Кременчуцька ОДПІ нагадує, що згідно з п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст.46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі. 
Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п.286.3 ст.286 ПКУ). 
Відповідно до п.286.4 ст.286 ПКУ за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним. 
У разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися такі зміни. 

ЗВІТ ПРО ВИКОРИСТАННЯ ДОХОДІВ НЕПРИБУТКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НЕОБХІДНО ПОДАТИ ДО 1 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ 
Неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені статтею 133 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553 та річну фінансову звітність. 
Для неприбуткових організацій встановлюється річний звітний період, крім випадків, передбачених ст. 133.4.3 ПКУ. 
Поряд з цим встановлено, що у разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених у ст. 133.4.3 ПКУ, така неприбуткова організація зобов’язана подати у строк, визначений для місячного звітного періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою в установленому порядку, якщо таке визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити і сплатити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. 
Отже, неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, що відповідають вимогам ПКУ, зокрема внесені органами ДФС до Реєстру неприбуткових установ та організацій, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації подається за базовий звітний (податковий) рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто не пізніше 1 березня 2017 року. 

ЯКІ ДОХОДИ, ОТРИМАНІ У 2016 РОЦІ, НЕОБХІДНО ЗАДЕКЛАРУВАТИ 
Кременчуцька ОДПІ нагадує, що Податковим кодексом України визначено, які види доходів, отримані протягом звітного року, зобов’язані декларувати громадяни. 
При цьому з 2017 року громадяни, які у 2016 році отримували доходи від двох і більше податкових агентів, вже не подаватимуть річну декларацію про доходи, оскільки з 1 січня 2016 року пп. «є» п. 176.1 ст. 176, який встановлював такий обов’язок, виключено з Кодексу. 
Отже, до доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню за наслідками 2016 року, зокрема належать: 
- доходи одержані від осіб, які не є податковими агентами (особами, які не є податковими агентами, вважаються нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в контролюючих органах як особа, що провадить незалежну професійну діяльність (пп. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу); 
- дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями-резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини (п.174.3 ст.174 Кодексу); 
- дохід у вигляді подарунка від фізичних осіб, крім подарунків, отриманих нерезидентами, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення договору дарування та обдарованих – резидентів, які отримали подарунок, що оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими обдарованими (резидентами), які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів дарування (п.174.6 ст. 174 Кодексу); 
- дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання (пп. 170.1.5 п.170.1 ст. 170 Кодексу); 
- іноземні доходи (пп. 170.11.1 п.170.11 ст. 170 Кодексу); 
- інвестиційний прибуток (пп. 170.2.2 п.170.2 ст. 170 Кодексу); 
- невикористані та неповернуті кошти, одержані у вигляді цільової благодійної допомоги (пп. 170.7.5 п.170.7 ст. 170 Кодексу); 
- нецільова благодійна (у тому числі матеріальна) допомога, одержана понад встановлену ПКУ норму (у 2016 році – 1930 грн) (пп. 170.7.3 п.170.7 ст. 170 Кодексу); 
- не погашена при припиненні трудових відносин з працедавцем частина податку з суми, наданої на відрядження або під звіт та не повернутої (пп. 170.9.1 п.170.9 ст. 170 Кодексу); 
- сума боргу платника податку, анульованого кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (якщо кредитор повідомляє платника податку – боржника рекомендованим листом з повідомленням про вручення щодо анулювання боргу) (пп. «д» 164.2.17 п.164.2 ст. 164 Кодексу); 
- сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році – 689 грн), крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк позовної давності згідно з розділом ІІ Кодексу, що встановлює порядок стягнення заборгованості з податків, зборів і погашення податкового боргу (пп. 164.2.7 п.164.2 ст. 164 Кодексу); 
- сума недоплати податку при припиненні трудової діяльності (пп. 169.4.4 п.169.4 ст.169 Кодексу); 
- кошти або майно (нематеріальні активи), отримані платником податку як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі згідно із законом, у сумах, які визначені обвинувальним вироком суду незалежно від призначеної ним міри покарання (пп. 164.2.12 п.164.2 ст. 164 Кодексу); 
- оподатковуваний дохід (прибуток), не включений до розрахунку загальних оподатковуваних доходів минулих податкових періодів та самостійно виявлений у звітному періоді платником податку або нарахований контролюючим органом згідно з Кодексом (пп. 164.2.6 п.164.2 ст. 164 Кодексу). 
Також звертаємо увагу, що за результатами звітного податкового року, в якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати річну податкову декларацію, в якій зазначає доходи з джерелом їх походження з України та іноземні доходи (пп. 170.10.4 п.170.10 ст. 170 Кодексу). 
ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР 
Середа, 15 лютого 2017 року
Останній день подання
•звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за січень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за січень 

Пятниця, 17 лютого 2017 року
Останній день сплати
•податку на прибуток підприємств за IV квартал 2016 р.
•частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за IV квартал 2016 р.
•частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за IV квартал 2016 р.
•ПДВ платниками, у яких базовий податковий період дорівнює календарному кварталу, за IV квартал 2016 р.
•екологічного податку за IV квартал 2016 р.
•рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за IV квартал 2016 р.
•рентної плати за спеціальне використання води за IV квартал 2016 р.
•рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за IV квартал 2016 р.
•збору за місця для паркування транспортних засобів за IV квартал 2016 р.
•туристичного збору за IV квартал 2016 р.
•єдиного податку фізичними та юридичними особами, віднесеними до третьої групи, за ІV квартал 2016 р.
•єдиного податку з сум доходів, що оподаткуються за ставкою 15 % та задекларовані фізичними особами — підприємцями, за ІV квартал 2016 р.
•податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи фізичними особами — підприємцями, які застосовують загальну систему оподаткування за результатами 2016р.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління
ДФС у Полтавській області, 13.02.2017

Категорія: З апаратної | Додав: radakob (13.02.2017)
Переглядів: 98 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Форма входу

» Друзі сайту

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Державна фіскальна служба України

Полтавська обласна рада

Полтавська облдержадміністрація

Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні

Українська асоціація районних та обласних рад

Кобеляцька райдержадміністрація

Кобеляцька районна Асоціація фермерів та землевласників України

Відділ освіти райдержадміністрації

Управління соціального захисту населення

Центральна районна лікарня

Кабінет електронних сервісів

ПАМ"ЯТАЄМО ЗАГИБЛИХ
ГЕРОЇВ-ЗЕМЛЯКІВ


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2017