П`ятниця, 15.12.2017, 03:49
Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
Сесія ради [109]
Координаційна рада [97]
Постійні комісії [176]
Культура [369]
Спорт [84]
Виїзний прийом [124]
1
Освіта [334]
1
З апаратної [47]
Охорона здоров"я [7]

»

» Наше опитування
Оцінка сайту
Всього відповідей: 217

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Публікації » Виїзний прийом

Інформує фонд

Право працівників на додаткову відпустку

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці тривалістю до 35 календарних днів надається працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних з негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, за Списком виробництв, цехів, професій і посад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці. 
Конкретну тривалість такої відпустки встановлюють колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах. Це означає, що для отримання права на додаткову відпустку умови праці працівника на відповідному робочому місці за результатами атестації мають бути віднесені до категорії шкідливих. Без результатів атестації робочих місць за умовами праці неможливо встановити, чи є перевищення гранично допустимих гігієнічних нормативів на його робочому місці. 
Санітарно-гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу під час проведення атестації робочих місць мають бути проведені санітарними лабораторіями підприємств і організацій, атестованими органами Держспоживстандарту і МОЗ, за списками, що узгоджуються з органами Державної експертизи умов праці, а також на договірній основі лабораторіями територіальних санітарно-епідеміологічних станцій. При цьому враховують Показники та критерії умов праці, за якими надаватимуться щорічні додаткові відпустки працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних з негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, затверджені наказом МОЗ України, Мінпраці України від 31.12.1997 № 383/55. 
Згідно Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442, атестацію робочих місць проводять у строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж 1 раз на 5 років. У випадку, якщо атестацію робочих місць за умовами праці не проведено або несвоєчасно проведено, працівники, зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, втрачають право на будь-які пільги і компенсації, передбачені законодавством за роботу із шкідливими умовами праці. А посадові особи винні у порушенні проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності згідно статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зазначені порушення тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 510–1700 грн.

Страховий експерт з охорони праці 
відділення виконавчої дирекції Фонду 
соціального страхування від нещасних випадків 
на виробництві та професійних захворювань 
у Кобеляцькому районі Білогуб А.Ф., 17.07.2017

Категорія: Виїзний прийом | Додав: radakob (17.07.2017)
Переглядів: 62 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Форма входу

» Друзі сайту

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Державна фіскальна служба України

Полтавська обласна рада

Полтавська облдержадміністрація

Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні

Українська асоціація районних та обласних рад

Кобеляцька райдержадміністрація

Кобеляцька районна Асоціація фермерів та землевласників України

Відділ освіти райдержадміністрації

Управління соціального захисту населення

Центральна районна лікарня

Кабінет електронних сервісів

ПАМ"ЯТАЄМО ЗАГИБЛИХ
ГЕРОЇВ-ЗЕМЛЯКІВ


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2017