Середа, 13.12.2017, 19:43
Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
Сесія ради [109]
Координаційна рада [97]
Постійні комісії [174]
Культура [369]
Спорт [84]
Виїзний прийом [124]
1
Освіта [333]
1
З апаратної [47]
Охорона здоров"я [7]

»

» Наше опитування
Оцінка сайту
Всього відповідей: 217

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Публікації » Виїзний прийом

Інформує фонд

Про кабінет охорони праці

Діюче законодавство з охорони праці не передбачає, що суб’єкт господарювання обов’язково має створювати кабінет охорони праці. Так, згідно наказу Держгірпромнагляду від 02.10.2007 № 235 скасовано Типове положення про кабінет охорони праці, тобто нормативний документ, який регламентував це питання. Проте в деяких чинних нормативних актах залишилися норми щодо роботи такого кабінету. Так згідно Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255, служба охорони праці має організувати роботу кабінету з охорони праці. Крім того у Типовому положенні про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженому наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15, зазначено, що вступний та позаплановий інструктажі варто проводити в кабінеті охорони праці.

Таким чином роботодавець повинен самостійно вирішити питання створення кабінету охорони праці. На допомогу роботодавцеві, який має бажання створити такий кабінет, у 2008 році Держгірпромнагляд розробив Рекомендації щодо організації роботи кабінету промислової безпеки та охорони праці, якими користуються й нині. Варто зазначити, що деякі відомства розробили свої Положення про кабінет охорони праці. Наприклад, Міністерство охорони здоров’я України затвердило відповідне положення для установ, закладів, підприємств у його підпорядкуванні, або Міністерство освіти і науки України затвердило Положення про кабінет охорони праці професійно-технічного навчального закладу, вимоги якого поширюються на всі ПТНЗ незалежно від форм власності та підпорядкування.

Відповідно до зазначених вище Рекомендацій, кабінет охорони праці організовують:
- на підприємствах, де працює 100 і більше осіб;  
- на підприємствах, де специфіка виробництва вимагає проведення з персоналом великого обсягу робіт з питань охорони та безпеки праці.

Приміщення кабінету охорони праці має відповідати вимогам будівельних норм і правил. Його площу визначають залежно від кількості працівників: до 1000 осіб — 24 м2; більше 1000 — плюс ще 6 м2. На невеликих підприємствах та в структурних підрозділах рекомендують створювати куточок охорони праці. У разі пересувного характеру виробничої діяльності суб’єкта господарювання або перебування працівників на тимчасових ділянках роботи доцільно обладнати пересувні кабінети чи куточки.

Куточок охорони праці може мати вигляд стенду, екрану, комп'ютера з відповідним програмним забезпеченням. Він може бути облаштований як в окремому приміщенні, так і в частині приміщення загального призначення.

Важливо щоб працівники підприємства мали вільний доступ до кабінету охорони праці протягом робочого часу. За можливості кабінет постійно має поповнюватися новими нормативними актами з охорони праці, а інформація про них поширюватися серед працівників. Якщо в кабінеті охорони праці є макети, манекени, засоби індивідуального та колективного захисту, це значно покращить організацію навчання і перевірки знань працівників з питань охорони, адже дасть можливість проводити тренувальні заняття правил поведінки під час виникнення аварій, надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків. У куточку з охорони праці структурного підрозділу підприємства додатково може бути інформація про: плани роботи кабінету охорони праці підприємства; графіки проведення інструктажів і розклад учбових занять з охорони праці; виконання заходів з поліпшення стану умов і безпеки праці, передбачених у колективних договорах та угодах; наявні шкідливі і небезпечні виробничі фактори на робочих місцях структурного підрозділу (ділянки) та засоби захисту від них тощо.

Отже, оснащення кабінету охорони праці залежить від специфіки діяльності підприємства. Практика показує, що найбільш важливим є наявність бібліотечного фонду, який включатиме законодавчі та нормативно-правові акти з охорони праці, акти підприємства з питань безпеки та охорони праці, підручники, методичну та довідкову літературу, спеціалізовані періодичні видання та інші інформаційні матеріали. Крім того, кабінет має бути забезпечений: наочними посібниками, плакатами, стендами, схемами, макетами, моделями, тренажерами, кіно-, відео- і діафільмами, комп'ютерним обладнанням з відповідним програмним забезпеченням. У кабінеті обов’язково розміщують зразки засобів індивідуального та колективного захисту, знаки безпеки, що застосовуються на підприємстві, прилади та пристрої безпеки, засоби та пристрої для проведення практичних занять з безпечного ведення робіт, інше обладнання.

Зазвичай організацію роботи кабінету охорони праці доручають спеціалісту служби охорони праці підприємства або іншій відповідальній особі, яка призначена наказом роботодавця. Витрати на створення, оснащення та оформлення кабінету включаються до витрат підприємства відповідно до постанови КМУ від 27.06.2003 № 994, якою затверджено Перелік заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до витрат. На сьогодні далеко не кожен керівник підприємства береться за створення кабінету охорони праці, адже це вимагає певних витрат. Проте все залежить від уміння керівника та відповідних фахівців підприємства знайти для оснащення кабінету найвигідніші варіанти. Можна розпочати з того що є в наявності: виділити приміщення, зосередити в ньому вже наявні засоби з охорони праці на підприємстві, що можливо — виготовити самостійно, й надалі поступово облаштовувати кабінет.


Страховий експерт з охорони праці
відділення виконавчої дирекції Фонду
соціального страхування від нещасних випадків
на виробництві та професійних захворювань
у Кобеляцькому районі Білогуб А.Ф., 30.06.2017

Категорія: Виїзний прийом | Додав: radakob (30.06.2017)
Переглядів: 66 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Форма входу

» Друзі сайту

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Державна фіскальна служба України

Полтавська обласна рада

Полтавська облдержадміністрація

Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні

Українська асоціація районних та обласних рад

Кобеляцька райдержадміністрація

Кобеляцька районна Асоціація фермерів та землевласників України

Відділ освіти райдержадміністрації

Управління соціального захисту населення

Центральна районна лікарня

Кабінет електронних сервісів

ПАМ"ЯТАЄМО ЗАГИБЛИХ
ГЕРОЇВ-ЗЕМЛЯКІВ


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2017