Середа, 13.12.2017, 19:52
Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
Сесія ради [109]
Координаційна рада [97]
Постійні комісії [174]
Культура [369]
Спорт [84]
Виїзний прийом [124]
1
Освіта [333]
1
З апаратної [47]
Охорона здоров"я [7]

»

» Наше опитування
Оцінка сайту
Всього відповідей: 217

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Публікації » Постійні комісії

Інформує податкова

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!

15 червня 2017 року у м. Дніпрі відбудеться Національний податковий форум для платників податків на тему: «Трансфертне ціноутворення, прибуток, податок на додану вартість».  
Організатор заходу: офіційне видання Державної фіскальної служби України «Вісник. Офіційно про податки» за підтримки ДФС України.
У  заході візьмуть участь провідні фахівці Державної фіскальної служби України.  
Учасники форуму отримають:
• роз’яснення щодо запроваджених змін у Податковому кодексі України;
• консалтингову підтримку в підготовці звітів та документації з контрольованих операцій, ефективній роботі з ЄРПН, формуванні декларації з податку на прибуток, мінімізації податкових ризиків;
• інформацію щодо інструментарію захисту інтересів у податкових спорах;
• пакет методичних матеріалів та особисті консультації від експертів
Для реєстрації участі у форумі необхідно заповнити заявку на сайті: www.visnyk.ua/forum.
За довідками звертатися у Філію ДП «Сервісно-видавничий Центр» у Полтавській області за тел.: (0532)59-42-78, е-mail: SVC 15@ukr.net,  відповідальна особа — Троян Тетяна Анатоліївна.  
Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у форумі!

РІВЕНЬ СПЛАТИ ПДВ ДО БЮДЖЕТУ ЗРІС ДО 20 МІЛЬОНІВ ГРИВЕНЬ 
З початку 2017 року підприємствами та підприємцями Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ сплачено до державного бюджету 20 мільйонів гривень податку на додану вартість. При цьому темп росту ПДВ у порівнянні з відповідним періодом минулого року становить плюс 11,1 мільйонів гривень або в 2 рази.
Зокрема, у квітні фактичні надходження податку на додану вартість склали 5,2 мільйони гривень (квітень минулого року – 3,2 млн.грн.). 
Сплату податку на додану вартість по Кобеляцькому відділенню забезпечують 96 платників, серед яких 86 становлять юридичні особи та 10 фізичних осіб – підприємців. 

МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ КОБЕЛЯЧЧИНИ ВЖЕ ПОПОВНИЛИСЯ 307 ТИСЯЧАМИ ГРИВЕНЬ ПОДАТКУ НА НЕРУХОМІСТЬ
З початку  2017 року до місцевих бюджетів Кобеляччини вже надійшло 307,4 тис.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Сума від оподаткування нерухомості, перевищує минулорічні показники   на 183,тис.грн. або понад ніж у 2 рази. 
Враховуючи законодавчі норми протягом першого півріччя найбільші суми надходжень з податку на нерухоме майно місцеві бюджети отримують завдяки юридичним особам. Громадяни, які мають нерухомість, що підлягає оподаткуванню, отримують повідомлення – рішення від органів ДФС про нараховану суму податку до 1 липня. 
Кременчуцька ОДПІ пропонує власникам нерухомого майна провести звірку щодо належного їм майна, на яке нараховуватиметься податок на нерухомість. 
Щоб уникнути непорозумінь ми просимо громадян, які володіють вартісною нерухомістю, відвідати Центр обслуговування платників Кобеляцького відділення з документами на право власності на належне їм майно. Наші фахівці перевірять інформацію та, при потребі, внесуть необхідні корективи в базу даних з тим, щоб нарахована сума податку на нерухомість відповідала вимогам закону. 

ПОНАД 9 МЛН. ГРН. НАДІЙШЛО ДО МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ КОБЕЛЯЧЧИНИ ВІД ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ ТА ОРЕНДАРІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК 
З початку року від власників та орендарів земельних ділянок надійшло до місцевого бюджету 9,2 млн. грн. плати за землю, з них 8,1 млн. грн. забезпечили юридичні особи та 1,0 млн. грн. – фізичні. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року находження цього податку збільшились на 1,9 млн.грн. або 26 відсотків.
Нагадаємо, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права на користування земельною ділянкою. 
Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. 
Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, які надсилаються до 1 липня поточного року. 
Відповідно до п. 281.1 та п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються наступні категорії фізичних осіб: 
- інваліди першої і другої групи,
- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років,
- пенсіонери (за віком),
- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,
- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 
Звільнення від сплати земельного податку для таких категорій фізичних осіб поширюється на земельні ділянки: 
- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари; 
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара; 
- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара; 
- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара; 
- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара 

ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ СЬОГОДНІ — ЦЕ СТОВІДСОТКОВО СЕРВІСНА СЛУЖБА
Кременчуцька ОДПІ звертає увагу платників, що Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», що набрав чинності з 01.01.2017, внесені зміни до розділу І Податкового кодексу України, а саме розділ доповнено ст. 193, яка регламентує функції державних податкових інспекцій. 
Так, відповідно до ст. 193 Податкового кодексу України з 01.01.2017 державні податкові інспекції: 
- здійснюють сервісне обслуговування платників податків; 
- здійснюють реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням; 
- формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи; 
- виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, які визначені законом. 
На даний час проведені зміни в організаційній структурі та функціональних повноваженнях Кременчуцької ОДПІ, зокрема, в структурі ОДПІ відсутні підрозділи, які займаються адмініструванням, контрольно-перевірочною роботою та стягненням податкового боргу. Такі функції, закріплені за головним управлінням ДФС області.
Разом з тим, для адміністрування податків з юридичних та фізичних осіб території обслуговування Кременчуцької ОДПІ в структурі ГУ ДФС у Полтавській області передбачені відповідні підрозділи, робочі місця працівників цих підрозділів визначені саме  в приміщенні ОДПІ.
Кременчуцька ОДПІ наголошує, що платники можуть отримати адміністративні послуги в Центрі обслуговування платників, а також шляхом отримання послуг засобами електронних сервісів - через Електронний кабінет платника (ЕКП).
Для всіх користувачів сайта доступна відкрита частина ЕКП, яка, зокрема,  дає змогу суб’єктам господарювання отримати інформацію з єдиного реєстру індивідуальних податкових консультацій, переглянути реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з ПДВ, більше дізнатися про свого бізнес-партнера,  отримати інформацію про заборгованість, перевірити перебування контрагента у відповідних реєстрах.
Щоб стати користувачем ЕКП, суб’єктам господарювання  необхідно лише отримати електронний цифровий підпис та укласти договір для включення в систему електронного документообігу.

ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПОВЕРНЕННЯ ПОМИЛКОВО АБО НАДМІРУ ЗАРАХОВАНИХ КОШТІВ З БЮДЖЕТУ 
Кременчуцька ОДПІ інформує про те, що 19 травня п р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.04.2017  №415, який затвердив Зміни до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів. 
Зокрема, у розділі І Порядку з’явився новий пункт 4 1, яким визначено, що у разі повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з податку на додану вартість, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування ПДВ у порядку, визначеному пунктом 200 1.5 статті 200 1 Податкового кодексу України, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою про повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з податку на додану вартість чи на момент фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку. 

ЯК ПОДАВАТИ ЗВІТНІСТЬ КОЛИ ДОГОВІР ПРО ВИЗНАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ДОКУМЕНТІВ ПРИПИНЕНО
Договір про визнання електронних документів (далі — Договір) платник податків надсилає засобами телекомунікаційного зв’язку відповідно до затвердженого формату (стандарту) з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. На Договір накладаються посилені сертифікатами відкритих ключів посадових осіб, що мають право підпису (керівника, бухгалтера, печатки (за наявності)), здійснюється шифрування документа в електронному вигляді та направлення його до органу ДФС за основним місцем обліку.
Після надходження Договору в електронному вигляді проводиться його розшифрування, здійснюються перевірки ЕЦП, відповідності електронного документа затвердженому формату (стандарту), наявності в системі чинного договору при надходженні проекту нового договору та формується перша квитанція про збереження документа. Після опрацювання Договору відповідним органом ДФС платнику направляється друга квитанція, в якій зазначається результат розгляду.
Договір набирає чинності з моменту підписання Сторонами та діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів.
Слід зауважити, що згідно з абзацом третім п. 49.4 ст. 49 Податкового кодексу у разі припинення Договору з підстав, визначених законом, платник податків має право до складення нового Договору подавати податкову звітність у спосіб, визначений підпунктами «а» і «б» п. 49.3 цієї статті (особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення).

ПОДАТКОВУ ДЕКЛАРАЦІЮ ЕКОЛОГІЧНОГО ПОДАТКУ ЗА НОВОЮ ФОРМОЮ СЛІД ПОДАВАТИ ПОЧИНАЮЧИ З ІІ КВАРТАЛУ
Державна фіскальна служба України в листі від 04.05.2017 №11086/7/99-99-12-03-04-17 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації екологічного податку» надала роз’яснення платникам екологічного податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені). 
Так, наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2016 №1177, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2017 за N116/29984 (далі - Наказ N1177) затверджені зміни до форми Податкової декларації екологічного податку (далі - Декларація), а саме викладено у новій редакції додаток 4 «Розрахунок за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені)» до Декларації. 
Раніше діючий додаток доповнено рядками 4.2.1.2.4, 4.2.2.2.4, 4.3.1.2.4, 4.3.2.2.4, які мають назву «коригуючий коефіцієнт», оскільки податкові зобов'язання з екологічного податку у частині екологічного податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) стосовно накопичених до 1 квітня 2009 року відходів обчислюються із застосуванням коригуючого коефіцієнта. 
Згідно з пунктом 46.6 статті 46 Податкового кодексу України до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. 
Таким чином, додаток 4 до Декларації за I квартал 2017 року слід було подати за старою формою, а за II квартал та наступні податкові періоди подається за новою формою, затвердженою Наказом № 1177. 

ВНЕСЕНО ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕВІРОК ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ З ПИТАНЬ НАРАХУВАННЯ І СПЛАТИ ПОДАТКІВ ПІД ЧАС ЗДІЙСНЕННЯ КОНТРОЛЬОВАНИХ ОПЕРАЦІЙ
Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що 16 травня 2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 30.03.2017 № 399 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 10 березня 2016 року № 344» (далі – Наказ № 399), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.04.2017 за № 526/30394, який вніс зміни до наказу Міністерства фінансів України 10.03.2016 № 344 «Про затвердження Порядку проведення перевірок платників податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій» (далі – Наказ № 344), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.04.2016 за № 497/28627.
Наказом № 399 внесено зміни до Порядку проведення перевірок платників податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій (далі – Порядок) та змінено заголовок тексту на «Порядок проведення перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки». 
Крім того, визначено, що перевірка платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій за звітні періоди 2013 та 2014 років проводиться відповідно до положень глави 8 розділу II Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями урахуванням особливостей, визначених статтею 39 розділу I Кодексу, у редакції, що діяла до 01 січня 2015 року, та цим Порядком; уточнено строки, протягом яких платник податків повинен надати посадовим особам контролюючого органу документи для проведення перевірки контрольованих операцій.
З оновленим текстом Наказу № 344 можна ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).


 
Кременчуцька ОДПІ Головного управління
ДФС у Полтавській області, 30.05.2017

Категорія: Постійні комісії | Додав: radakob (30.05.2017)
Переглядів: 102 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Форма входу

» Друзі сайту

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Державна фіскальна служба України

Полтавська обласна рада

Полтавська облдержадміністрація

Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні

Українська асоціація районних та обласних рад

Кобеляцька райдержадміністрація

Кобеляцька районна Асоціація фермерів та землевласників України

Відділ освіти райдержадміністрації

Управління соціального захисту населення

Центральна районна лікарня

Кабінет електронних сервісів

ПАМ"ЯТАЄМО ЗАГИБЛИХ
ГЕРОЇВ-ЗЕМЛЯКІВ


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2017