Середа, 13.12.2017, 19:51
Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
Сесія ради [109]
Координаційна рада [97]
Постійні комісії [174]
Культура [369]
Спорт [84]
Виїзний прийом [124]
1
Освіта [333]
1
З апаратної [47]
Охорона здоров"я [7]

»

» Наше опитування
Оцінка сайту
Всього відповідей: 217

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Публікації » Постійні комісії

Інформує податкова

НА ОБЛІКУ В КОБЕЛЯЦЬКОМУ ВІДДІЛЕННІ МАЙЖЕ 2 ТИСЯЧІ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ 

Станом на 01.04.2017 на обліку в Кобеляцькому відділенні Кременчуцької ОДПІ перебуває 1 907 тисяча суб’єктів господарювання (682 - юридичні особи та 1225 тисячі фізичних осіб-підприємців). 

Із загальної кількості платників спрощену систему обрали 971 суб’єктів господарювання, із них: юридичних осіб - 94 та 877 - фізичні особи - підприємці.

Платниками податку на додану вартість зареєстровано 96 суб’єктів господарювання, із них: юридичних осіб - 86 та фізичних осіб - підприємців - 10.

В зв’язку з зміною з 1 січня п.р. правил сплати єдиного внеску, склалась ситуація коли підприємці, які не здійснювали діяльність і не отримували дохід, вирішили припинити державну реєстрацію. У 1 кварталі 2017 році припинили державну реєстрацію 137підприємців. 

Однак, є й такі, які у 1 кварталі 2017 року розпочали свій бізнес, зокрема з початку року зареєстрували діяльність 109 підприємця. 

ПОНАД 1,1 ТИСЯЧИ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ НАДАНО В ЦОП КОБЕЛЯЦЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ

Протягом І кварталу 2017 року Центром обслуговування платників Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ надано 1161 адміністративних послуг. 

Найбільш популярною залишається послуга видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. Так, протягом першого кварталу 2017 року мешканцям регіону видано 575 реєстраційних номерів.

Також, у січні - березні поточного року значну кількість звернень платників стосувалися послуги з реєстрації платником єдиного податку – 172, а також послуг з надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 167.

ЩО ТАКЕ ПОДАТКОВА ЗНИЖКА ТА ЯК НЕЮ МОЖНА СКОРИСТАТИСЯ 

Податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати. 

Право на податкову знижку мають громадяни, які в 2016 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та: 
– сплачували за навчання закладам освіти; 
– сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом; 
– страхували себе або членів своєї сім’ї; 
– оплачували допоміжні репродуктивні технології, всиновлювали дітей; 
– понесли витрати у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу. 

Відповідно до статті 166 Податкового кодексу України платники податків можуть скористатися правом на податкову знижку за наслідками звітного 2016 року до кінця поточного 2017 року, подавши до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси декларацію і копію підтвердних документів. 

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу, що право на податкову знижку має лише той, хто отримує заробітну плату. Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься. 

Для отримання податкової знижки платники податків мають право подати декларацію до 31 грудня 2017 року. 

МАЄТЕ У ВЛАСНОСТІ «ЕЛІТНЕ» ЖИТЛО – ГОТУЙТЕСЬ СПЛАТИТИ ДОДАТКОВІ 25 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ 

Кременчуцька ОДПІ нагадує фізичним особам, що базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Податковим кодексом України передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно для фізичних осіб, у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку: 
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів; 
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів; 
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів. 

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості у порядку, визначеному п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної згідно з п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ та відповідної ставки, встановленої за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості. 

При цьому фізична особа – власник об’єкта нерухомості загальна площа якого перевищує 300 кв.м. (для квартири) та/або 500 кв.м. (для будинку), до обчисленої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, додатково сплачує 25000 гривень на рік за кожний такий об’єкт житлової нерухомості (його частку). 

КОНТРОЛЮЮЧИЙ ОРГАН МАЄ ПРАВО АНУЛЮВАТИ РЕЄСТРАЦІЮ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ ПІДПРИЄМЦЯ ЯК ПЛАТНИКА ЄДИНОГО ПОДАТКУ 

Відповідно до п. 299.10 ст. 299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) реєстрація платником єдиного податку є безстроковою, однак може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі: 
1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, - в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву; 
2) припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем відповідно до закону - в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення; 
3) у випадках, визначених п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ. 

У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої - третьої груп вимог, встановлених гл. І розд. XIV «Спеціальні податкові режими» ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої - третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акту перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом (п. 299.11 ст. 299 ПКУ). 

Слід зазначити, що норми ПКУ не передбачають встановлення певної форми рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку. Таке рішення надається платнику податків у письмовій формі за підписом керівника контролюючого органу з обов’язковим зазначенням підстав для анулювання реєстрації платника єдиного податку. 

СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМ ТОВАРОВИРОБНИКАМ ЗБІЛЬШЕНО РЕЄСТРАЦІЙНУ СУМУ ДЛЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ

Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що 15.04.2017 набрав чинності Закон України від 23.03.2017 №1988-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника» (далі – Закон №1988), який опубліковано у газеті «Голос України» від 14.04.2017 №69.

Відповідно до Закону №1988 підрозділ 2 «Особливості справляння податку на додану вартість» розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) доповнено пунктом 60 такого змісту: 
«Установити, що до 31 грудня 2017 року значення суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначеної пунктом 200¹.3 статті 200¹ цього Кодексу, збільшується на суму коштів, що були перераховані з 1 по 30 січня 2017 року з поточних на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам, що до 1 січня 2017 року застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, в установах банків, але не більше суми, що мала спрямовуватися на спеціальний рахунок суб’єкта спеціального режиму оподаткування згідно з податковою звітністю за грудень 2016 року, крім уточнюючих розрахунків. 

Таке збільшення здійснюється одноразово за заявою платника податку, поданою в довільній формі до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, разом з копіями платіжних доручень платника, завіреними в установленому порядку банком, які підтверджують таке перерахування. 

У межах суми такого збільшення платник податку має право подати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню з рахунка в системі електронного адміністрування податку на додану вартість такого платника податку на його поточний рахунок відповідно до пункту 200¹.6 статті 200¹ цього Кодексу, для тих платників податку, у яких такі кошти обліковуються на рахунках у системі електронного адміністрування податку на додану вартість». 

Внесені зміни надають можливість врахувати у формулі для реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ті коштів, на які підприємства мають законне право. 

ПРО ОБОВ’ЯЗКОВУ РЕЄСТРАЦІЮ ПЛАТНИКОМ ПДВ 

Відповідно до п. 183.1 ст. 183 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) будь – яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку на додану вартість (далі – ПДВ), подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву (далі - Заява). 

При обов’язковій реєстрації особи як платника ПДВ Заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій понад 1000000 грн. (п. 183.2 ст. 183 ПКУ).

При цьому, якщо останній день строку подання Заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку вважається наступний за вихідним, святковим або неробочим робочий день. 

Згідно з п. 183.10 ст. 183 ПКУ будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, і у випадках та в порядку, передбачених ст. 183 ПКУ, не подала до контролюючого органу Заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

При цьому згідно з п.п. 54.3.1 п. 54.3 ст. 54 ПКУ контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми ПДВ платника податків, передбачених ПКУ або іншим законодавством, якщо, зокрема, платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію. 

В свою чергу, якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми ПДВ платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПКУ, це тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з ПДВ, зменшення суми бюджетного відшкодування - тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування (п. 123.1 ст. 123 ПКУ). 

Якщо особа, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, не подала своєчасно Заяву та відповідно не зареєструвалася як платник ПДВ, контролюючий орган зобов’язаний самостійно за результатами проведення документальної перевірки визначити суму податкового зобов’язання з ПДВ без врахування сум податку, нарахованих під час придбання товарів/послуг, та застосувати штраф у розмірі 25 % (50 % – при повторному порушенні) суми такого зобов’язання. 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР
Пятниця, 28 квітня 2017 року
Останній день сплати
• акцизного податку за березень
• ПДВ за березень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю
рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за березень;
рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за березень;
рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України за березень;
рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за березень
• єдиного податку платниками четвертої групи за І квартал
• авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за I квартал
• єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за березень
• податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за березень
• податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за березень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки
• військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за березень
• плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за березень
• авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за І квартал.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління
ДФС у Полтавській області,24.04.2017

Категорія: Постійні комісії | Додав: radakob (25.04.2017)
Переглядів: 99 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Форма входу

» Друзі сайту

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Державна фіскальна служба України

Полтавська обласна рада

Полтавська облдержадміністрація

Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні

Українська асоціація районних та обласних рад

Кобеляцька райдержадміністрація

Кобеляцька районна Асоціація фермерів та землевласників України

Відділ освіти райдержадміністрації

Управління соціального захисту населення

Центральна районна лікарня

Кабінет електронних сервісів

ПАМ"ЯТАЄМО ЗАГИБЛИХ
ГЕРОЇВ-ЗЕМЛЯКІВ


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2017