Середа, 13.12.2017, 19:45
Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
Сесія ради [109]
Координаційна рада [97]
Постійні комісії [174]
Культура [369]
Спорт [84]
Виїзний прийом [124]
1
Освіта [333]
1
З апаратної [47]
Охорона здоров"я [7]

»

» Наше опитування
Оцінка сайту
Всього відповідей: 217

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Публікації » Освіта

Інформує податкова

ПОДОЛАЄМО КОРУПЦІЮ РАЗОМ

Суспільно-політичні процеси, які відбуваються в Україні, вказують що не лише її розвиток, але і існування можливе лише при ефективній протидії корупції, як основному деструктивному фактору.
В країні створена система спеціально уповноважених органів, діяльність яких направлена на боротьбу з корупцією. В структурі Державної фіскальної служби України функціонує Головне управління внутрішньої безпеки, в т.ч. територіальні підрозділи внутрішньої безпеки, головним завданням якого є профілактика, виявлення та припинення корупційних тенденцій та проявів.
При цьому ефективна діяльність підрозділів внутрішньої безпеки безпосередньо залежить від бажання та волі платників податків викривати хабарників. 
У січні – червні 2017 року до відділу внутрішньої безпеки надійшло 21 звернень громадян та юридичних осіб на дії податківців та митників. За результатами розгляду звернень, викладені у них факти не знайшли свого підтвердження. В минулому році за вказаний період працівниками підрозділу розглянуто 18 таких звернень, факти підтвердилися в 4 випадках. 
Реагуючи на виявлені порушення в поточному році за переданими матеріалами органами прокуратури розпочато 3 кримінальних проваджень за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України, 2 особи притягнуто до кримінальної відповідальності, 4 справи скеровано для розгляду та прийняття рішення до суду.
Керівникам територіальних органів внесено 6 подань про усунення виявлених службовими перевірками недоліків, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 працівників служби, 2 звільнено.
Як бачите, досягнень не багато, але Ви маєте бути переконаними, що жоден факт не залишиться без прискіпливої перевірки та, при підтверджені, реагування.
Просимо зважити, що на боці корупціонерів грає час, а тому Ваше зволікання з їх викриттям ускладнює доказування вини. 
Інформацію про випадки порушення Ваших прав, спонукання до надання неправомірної вигоди з боку працівників податкових та митних органів, а також інші правопорушення, можна повідомити, завітавши чи направивши листа до відділу внутрішньої безпеки за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 155, каб. 318-321 (приміщення ДПІ у м.Полтаві).
Телефонні повідомлення Ви можете залишити на оновлений всеукраїнський телефонний сервіс „Пульс” - 0800-501-007. Лінія працює цілодобово: у робочий час інформацію про корупційні та інші неправомірні дії приймають працівники, а у неробочий час - інтерактивний автовідповідач.
Конфіденційність та об’єктивність перевірки Вашого звернення гарантується. 
Пам’ятайте, принципова громадська позиція кожного є запорукою ефективної діяльності Держави. Не залишайтесь осторонь.

Відділ внутрішньої безпеки 
ГУ ДФС у Полтавській області, 25.07.2017

ДО НОВОГО РЕЄСТРУ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ НЕ ВКЛЮЧЕНО 596 СУБ’ЄКТІВ 
Станом на 1 липня 2017 року по Кременчуцькій ОДПІ 1520 неприбуткових організацій увійшли до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр). Всі вони привели свої установчі документи у відповідність до норм п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України та вчасно подали копії таких документів до контролюючих та реєстраційних органів.
При цьому 596 установ та організацій не привели свої установчі документи у відповідність до норм п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України та не подали копії таких документів до контролюючого органу, в тому числі: головний офіс Кременчуцької ОДПІ -350 організацій, Горішньоплавнівське відділення – 90, Глобинське відділення – 62, Кобеляцьке відділення – 52, Козельщинське відділення – 42 організації. 
Нагадаємо, що відповідно до п.35 підрозділу 4 «Особливості справляння податку на прибуток підприємств» розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) неприбуткові підприємства, установи та організації (далі – неприбуткові організації), внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) на день набрання чинності Закону України від 17.07.2015 №652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», що не відповідають вимогам п.133.4 ст.133 ПКУ, з метою включення до нового Реєстру зобов’язані були до 01.07.2017 привести свої установчі документи у відповідність до норм ПКУ та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу. 
Порядок ведення Реєстру, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з реєстру встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440 зі змінами (далі – Постанова №440. 
Згідно з абзацом шостим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440 зі змінами, неприбуткові організації, які у встановлений строк (до 01.07.2017, релігійні установи – до 01.01.2018) не привели свої установчі документи у відповідність до вимог, встановлених п.133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, та не подали копії таких документів контролюючому органу, виключаються контролюючим органом з Реєстру.
Суб'єкти, які не включено до Реєстру, вважаються платниками податку на прибуток підприємств на загальних підставах.

СКОРИСТАТИСЯ ПРАВОМ НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ ЗА НАСЛІДКАМИ 2016 РОКУ МОЖЛИВО ДО 31 ГРУДНЯ 2017 РОКУ
З початку року Кременчуцькою ОДПІ повернуто з бюджету 793,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб громадянам, які  подали декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік з метою використання права на податкову знижку.
Нагадаємо, податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку-резидента у зв'язку з придбанням товарів, робіт чи послуг у резидентів-фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у відповідних випадках. 
Зокрема, податкова знижка надається, якщо фізичною особою протягом звітного року понесені витрати, пов’язані зі сплатою за навчання в вищих та професійно-технічних навчальних закладах, внесками на благодійність, відсотками за іпотечним кредитом, витратами на переобладнання машин під біопаливо, витратами на отримання доступного житла за державними програмами тощо. 
Для отримання податкової знижки за результатами 2016 року необхідно подати декларацію до Центру обслуговування платників ДПІ (відділення) за місцем реєстрації до 31 грудня 2017 року. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення. Податок підлягає поверненню протягом  60 календарних днів з дня подання декларації. 
Звертаємо увагу, що у разі, якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.
 
ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ СКАРГ ЩОДО ВІДМОВИ У РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ/РОЗРАХУНКУ КОРИГУВАННЯ 
14 липня 2017 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 04.07.17 №485, якою затверджено Порядок розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. 
Цей Порядок визначає процедуру розгляду скарг на рішення комісії ДФС, яка приймає рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. 
Скарги подаються платником податку на додану вартість до ДФС протягом 10 календарних днів після отримання ним рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. У разі коли останній день строку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем такого строку вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем. Строк подання скарги може бути продовженим за правилами і на підставах, визначених пунктом 102.6 статті 102 Податкового кодексу України. 
За результатами розгляду скарги комісія з питань розгляду скарг приймає одне з таких рішень: 
задовольняє скаргу та скасовує рішення комісії ДФС; 
залишає скаргу без задоволення та рішення комісії ДФС без змін. 
Якщо вмотивоване рішення щодо скарги не надсилається платнику податку протягом строку, визначеного пунктом 56.23 статті 56 Податкового кодексу, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податку з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку. 
Задоволення скарги є підставою для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних/розрахунків коригування, зазначених у скарзі, з урахуванням вимог пункту 2001.3 статті 200 Податкового кодексу. 

УВАГА! ЗМІНЕНО ТЕЛЕФОН АНТИКОРУПЦІЙНОГО СЕРВІСУ «ПУЛЬС» ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ 
Кременчуцька ОДПІ інформує, що з 20 липня поточного року змінено номер телефону для прийняття: 
- інформації на сервіс «Пульс»; 
- усних звернень громадян; 
- інформації про особу, стосовно якої поводиться перевірка, щодо поширення на неї заборон відповідно до Закону України «Про очищення влади». 
Отримати інформаційно-довідкові послуги, залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна зателефонувавши до Контакт-центру ДФС за номером 0800-501-007 та обравши відповідний напрямок у меню інтерактивного голосового автовідповідача: 
0 - для отримання інформації з питань стану обробки електронної звітності та опрацювання файлів запитів про доходи для призначення субсидій; 
1 - для отримання інформаційно-довідкових послуг; 
2 - з питань щодо електронного цифрового підпису; 
3 - для залишення усного звернення відповідно до Закону України «Про звернення громадян»; 
4 - для залишення інформації на сервіс «Пульс»; 
5 - для залишення інформації про особу, стосовно якої проводиться перевірка, щодо поширення на неї заборон відповідно до Закону України «Про очищення влади»; 
6 - для залишення повідомлення від працівників ДФС про порушення Закону України «Про запобігання корупції» іншою особою ДФС; 
7 - для отримання довідкової інформації». 

ЗАТВЕРДЖЕНО НОВІ ФОРМИ РЕЄСТРАЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПОСЛУГ ЕЛЕКТРОННОГО ЦИФРОВОГО ПІДПИСУ
Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 29.06.2017 № 88 "Про затвердження форм реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису" затверджено нові форми реєстраційних документів: 
Договір про надання послуг електронного цифрового підпису; 
Реєстраційна картка (для юридичної особи); 
Реєстраційна картка (для фізичної особи/фізичної особи – підприємця); 
Додаток до Реєстраційної картки; 
Заява про зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа; 
Додаток до заяви про зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа. 
Нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису набули чинності з 10 липня 2017 року. 
Форми реєстраційних документів попереднього зразка не приймаються. 
Довідково: переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису можна у розділі "Реєстрація користувачів" на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС www.acskidd.gov.ua. 

ПРО ФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОГО КРЕДИТУ З ПДВ 
Кременчуцька ОДПІ нагадує, що згідно з підпунктом "а" пункту 198.1 статті 198 ПКУ до складу податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення платником податку операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг. 
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою. 
Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. 
Крім того, підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної, можуть бути документи, визначені у пункті 201.11 статті 201 ПКУ, а саме: 
а) транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами; 
б) касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку); 
в) бухгалтерська довідка, складена відповідно до пункту 36 підрозділу 2 розділу XX Кодексу; 
г) податкова накладна, складена платником податку відповідно до пункту 208.2 статті 208 Кодексу та зареєстрована в ЄРПН. 
Таким чином, підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту, без отримання податкової накладної може бути зокрема, рахунок, який виставляється платнику податку за надані послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, та містить загальну суму платежу, суму податку і податковий номер продавця. 

ОСОБЛИВОСТІ ЗАПОВНЕННЯ КОДУ ТОВАРУ ТА КОДУ ПОСЛУГИ В ПОДАТКОВІЙ НАКЛАДНІЙ 
Нова форма податкової накладної передбачає обов’язкове заповнення коду товару згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) та коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП). 
Кодексом дозволено зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду (крім підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України). 
Для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається в податковій накладній повністю (10 знаків). 
Коди товарів згідно з УКТ ЗЕД затверджено Законом України від 19.09.13 N584-VII "Про Митний тариф України". 
При складанні податкової накладної за операціями з постачання самостійно виготовлених товарів платник податку самостійно визначає відповідність таких товарів певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД, керуючись Законом N 584 та Поясненнями до УКТ ЗЕД, затвердженими наказом ДФС від 09.06.15 N 401. 
Інформацію про код товарів згідно УКТ ЗЕД, яка зазначається в податковій накладній, можна отримати в регіональних торгово-промислових палатах. 
В той же час УКТ ЗЕД не містить кодів для окремих товарів (наприклад, об’єкти незавершеного будівництва, нерухомого майна, земельні ділянки, тощо). 
Як визначено п. 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 31.12.15 №1307, ДФС визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку при складанні податкових накладних. 
Довідник таких умовних кодів розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за адресою: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/288992.html. 
Для визначення кодів послуг використовується Державний класифікатор продукції та послуг ДК 016:2010, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 N457. 
ДКПП використовується лише для визначення кодів послуг. Коди видів продукції з ДКПП для визначення кодів товарів не використовуються. 
З питання визначення кодів послуг згідно з ДКПП платники податків мають можливість звернутися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. 
Зазначена норма визначена пп. 201.1 "і" ст. 201 Податкового кодексу та роз’яснена листом ДФС України від 16.06.2017 р. № 15731/7/99-99-15-03-02-17. 

ШТРАФИ ЗА НЕПОДАННЯ ПОДАТКОВОГО РОЗРАХУНКУ ЗА ФОРМОЮ № 1ДФ
Особи, які мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку (податковий розрахунок за формою №1ДФ) до контролюючого органу за місцем свого розташування. 
Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. 
Порядок заповнення та подання Податкового розрахунку за формою №1ДФ затверджено наказом МФУ від 13.01.2015 №4.
Дія Порядку поширюється на податкових агентів, які нараховують (виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, а також військовий збір. 
При цьому, Порядком не передбачено відображення інформації щодо нарахованих (виплачених) доходів на користь юридичних осіб. 
Неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень. 
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень. 
Зазначені штрафи не застосовуються у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у податковій звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), виникли у зв'язку з виконанням податковим агентом вимог п. 169.4 ст. 169 ПКУ та були виправлені. 
Крім того ст. 1634 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 
Ці дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР
П’ятниця, 28 липня 2017 року
Останній день сплати
• акцизного податку за червень
• ПДВ за червень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю
• рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за червень
• рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за червень
• рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України за червень
• рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за червень
• плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за червень
• єдиного податку платниками четвертої групи  за ІІ квартал
• авансового внеску податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки юридичними особами, за ІІ квартал
• авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за II квартал
• єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за червень
• податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за червень
• податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за червень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки
• військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за червень
Понеділок, 31 липня 2017 року
Останній день сплати
• податкових зобов’язань, визначених в податковій декларації про майновий стан і доходи, фізичними особами та особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, за результатами 2016 р.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління 
ДФС у Полтавській області, 25.07.2017

Категорія: Освіта | Додав: radakob (26.07.2017)
Переглядів: 61 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Форма входу

» Друзі сайту

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Державна фіскальна служба України

Полтавська обласна рада

Полтавська облдержадміністрація

Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні

Українська асоціація районних та обласних рад

Кобеляцька райдержадміністрація

Кобеляцька районна Асоціація фермерів та землевласників України

Відділ освіти райдержадміністрації

Управління соціального захисту населення

Центральна районна лікарня

Кабінет електронних сервісів

ПАМ"ЯТАЄМО ЗАГИБЛИХ
ГЕРОЇВ-ЗЕМЛЯКІВ


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2017