Четвер, 19.10.2017, 10:17
Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
Сесія ради [103]
Координаційна рада [95]
Постійні комісії [163]
Культура [358]
Спорт [79]
Виїзний прийом [124]
1
Освіта [305]
1
З апаратної [46]
Охорона здоров"я [6]

»

» Наше опитування
Оцінка сайту
Всього відповідей: 216

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Публікації » Освіта

Інформує податкова

ПРО ПОЗИТИВНУ ДИНАМІКУ НАПОВНЕННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ТА ДЕ КРИЮТЬСЯ РЕЗЕРВИ ЙШЛОСЯ ПІД ЧАС РОБОЧОЇ ЗУСТРІЧІ КЕРІВНИЦТВА КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ З КЕРІВНИЦТВОМ КОБЕЛЯЦЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ТА КОБЕЛЯЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Минулого тижня в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Андрій Якименко, заступник начальника Кременчуцької ОДПІ Тетяни Вітер провели робочу зустріч з очільниками Кобеляцької райдержадміністрації – Тамілою Шевченко та Кобеляцької районної ради - Володимиром Кішінським з питань наповнення місцевого бюджету.

Суми, що залишаються у розпорядженні місцевих громад району в 2016 році зросли більш ніж наполовину – зазначив під час робочої наради в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Андрій Якименко. 

За минулий рік від платників податків Кобеляцького відділення до місцевих бюджетів району надійшло 122,3 млн.грн. Завдання на січень-грудень 2016 року виконані на 123,4відсотка, додатково бюджети територіальних громад району отримали 23,2 млн.гривень.

В порівнянні з 2015 роком досягнуто збільшення надходжень від податкових платежів майже на 59,5 відсотка, або на 45,6млн.гривень. 

Найбільшу питому вагу у загальній сумі податкових надходжень, що формують місцеві бюджети Кобеляцького району, займають такі податки: податок з доходів фізичних осіб – 68,8млн.грн. або 56,3відсотка загальних надходжень, плата за землю – 24,0млн.грн. або 19,6відс., єдиний податок – 15,4млн.грн. або 12,6відс., акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 11,8млн.грн. або 9,6 %.

Під час зустрічі були обговорені пріоритети в роботі на майбутнє та звернуто увагу на ті резерви, використання яких дало б можливість збільшити доходи місцевого бюджету.

Ми створюємо для платника комфортні умови, натомість очікуємо підтримки у наповненні бюджету. Адже бюджетні кошти – це забезпечення обороноздатності країни, правосуддя та правопорядку, охорони здоров’я і освіти, соціальної сфери та інших важливих складових життя країни. Тож головним пріоритетом нашої діяльності залишається конструктивна співпраця з платниками податків і місцевою владою – зазначив Андрій Якименко. 

ТОРІК ДО СОЦФОНДІВ СПРЯМОВАНО МАЙЖЕ 56 МЛН. ГРИВЕНЬ ЄСВ 

Платники податків Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ у 2016 році перерахували до бюджету 55,9 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, за підсумками грудня минулого року сплачено майже 6,3млн. гривень ЄСВ. 

Як зазначив в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Андрій Якименко, ці кошти спрямовані на соціальні гарантії держави по пенсійних виплатах, для надійного захисту під час безробіття, професійних захворювань  чи нещасних випадках. А тому цього року буде активізовано роботу фіскальної служби з детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення. Адже офіційне працевлаштування дасть змогу громадянам легально працювати і мати соціальні гарантії, а бюджет відповідно отримає додаткові надходження у вигляді податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

ВЛАСНИКИ НЕРУХОМОСТІ ЗБІЛЬШИЛИ МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ КОБЕЛЯЦЬКОГО РАЙОНУ МАЙЖЕ НА 400 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ 

В 2016 році господарі нерухомого майна м. Кобеляки та Кобеляцького району сплатили до місцевих бюджетів 399,5 тисяч гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 

Більшість коштів сплатили до бюджету платники – юридичні особи, а саме – 347,8тис.грн. або 87 % від загальних надходжень податку.

Що стосується платників - фізичних осіб, то фахівці Кобеляцького відділення до 1 липня 2016 року сформували і надіслали місцевим жителям 95 податкових повідомлень - рішень про нараховану суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Сума надходжень склала 51,7тис.гривень. 

Нагадаємо: у 2017 році платники - фізичні особи сплачуватимуть за своє нерухоме майно за правилами, які діяли в 2016 році. 

ЗВІТ ПО ЄДИНОМУ ВНЕСКУ ПІДПРИЄМЦІ ЗОБОВ’ЯЗАНІ ПОДАВАТИ НЕЗАЛЕЖНО ВІД ТОГО, ЧИ ВЕДУТЬ ВОНИ ПІДПРИЄМНИЦЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ 

Фізичні особи – підприємці подають до фіскальних органів Звіт по єдиному внеску самі за себе за звітний 2016 рік до 10 лютого 2017 року (останній день подання – 09.02.2017). 

Звіт подається за формою згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,  затвердженого наказом  Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435. 

Так, таблицю 1 додатку 5 – подають фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування. 

Таблицю 2 додатку 5 – подають фізичні особи – підприємці, які перебувають на  спрощеній системі оподаткування. 

У разі, якщо платник протягом звітного року змінював систему оподаткування, подається один Звіт, що повинен містити дві таблиці: таблицю 1 та таблицю 2 додатку 5. 

Звертаємо увагу на те, що фізичні особи – підприємці зобов’язані подавати звіт незалежно від ведення підприємницької діяльності (крім фізичних осіб – підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування і звільняються від сплати єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію за віком або соціальну допомогу). 

Подавати фізичним особам – підприємцям річну звітність по єдиному внеску необхідно для того, щоб сплачені ними внески враховувалися для визначення страхового стажу. Саме інформація зазначена в звітності, накопичуються в базах даних персоніфікованого обліку, за якою обчислюється страховий стаж. 

Крім того, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску, подання недостовірних відомостей, до платника застосовується штрафна санкція в розмірі 170 грн. та накладається адміністративний штраф від 510 до 680 гривень. 

СПОСОБИ ПОДАННЯ ПОДАТКОВИХ ДЕКЛАРАЦІЙ ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ

Згідно з п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один із таких способів: 
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; 
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 
в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. 

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу платників податків, що за допомогою сервісу “Електронний кабінет платника”, який доступний за посиланням https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/index.jspx, можливо надання будь-якої податкової звітності, у тому числі Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску і Податкову декларацію про майновий стан і доходи. При цьому платнику податків нема необхідності приходити до Центру обслуговування платників (ЦОП). 

Єдиною підставою для відмови у прийнятті податкової декларації засобами електронного зв’язку в електронній формі є недійсність електронного цифрового підпису такого платника податків, у тому числі у зв’язку із закінченням строку дії сертифіката відкритого ключа, за умови що така податкова декларація відповідає всім вимогам електронного документа і надана у форматі, доступному для її технічної обробки. 

У разі припинення договору про визнання електронних документів з підстав, визначених законом, платник податків має право до складення нового договору подавати податкову звітність у спосіб, визначений підпунктами «а» і «б» п. 49.3 ст. 49 ПКУ. 

Контролюючим органам забороняється в односторонньому порядку розривати договір про визнання електронних документів. 

НОВОВВЕДЕННЯ ДЛЯ НЕПРИБУТКІВЦІВ В 2017 РОЦІ 

Кременчуцька ОДПІ інформує про зміни законодавства щодо неприбуткових організацій з 1 січня 2017 року. В першу чергу звертаємо увагу, що пп.133.4.7 ПКУ для таких платників встановлений річний податковий звітний період. Окрім того, п.46.2 Кодексу передбачено, що неприбуткові підприємства, установи та організації в обов’язковому порядку разом із Звітом про використання доходів (прибутків) подають річну фінансову звітність, яка є додатком до звіту та його невід’ємною частиною. І ще один момент стосовно форми Звіту. Пункт 48.4 ПКУ доповнено новими обов’язковими реквізитами, які має містити податкова декларація неприбуткової установи: дата та номер рішення про включення організації до «неприбуткового» Реєстру та ознаку її неприбутковості. 

Нагадаємо, що форма Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації затверджена наказом Мінфіну України від 17.06.2016 р. № 553. Для неприбутківців встановлюється річний податковий (звітний) період, крім випадків, передбачених підпунктом 133.4.3.Тобто, звіт подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, а саме, кінцевий термін звітування - 1 березня 2017 року. 

Варто звернути увагу, що нововведеннями уточнено порядок переходу на загальну систему оподаткування в разі втрати неприбуткового статусу. 

Також додані вимоги для неприбуткових установ, які діють на  підставі установчих документів організації вищого рівня. В такому випадку саме статутні документи організації вищого рівня, а не підпорядкованої установи, мають відповідати вимогам, які визначають статус неприбутковості. 

Як виняток, окремі вимоги щодо відповідності статусу «неприбутківця» в установчих документах, не застосовуються до бюджетних установ в частині наявності в установчих документах заборони розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини та передачі активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи.

Окремі норми прописані для новозареєстрованих установ, які бажають отримати неприбутковий статус. Для виконання цих норм новостворені організації будуть вважатися неприбутковими для цілей оподаткування із дня їх держреєстрації, якщо вони подали в установленому порядку документи для внесення до «неприбуткового» Реєстру під час або протягом 10 днів з дня державної реєстрації та які за результатами розгляду цих документів внесені до Реєстру. 

Також акцентуємо увагу на продовженні перехідного періоду для переведення неприбуткових організацій із старого Реєстру до нового та приведення статутних документів у відповідність до вимог Податкового кодексу. Зокрема, якщо раніше це потрібно було зробити до 1 січня 2017 року то тепер цей термін продовжений до 1 липня 2017 року, а для релігійних установ до 01.01.2018 року. Протягом зазначеного строку приводяться установчі документи у відповідність до норм ПКУ та подаються їх копії до органів ДФС. 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР 
Середа, 25 січня 2017 року
Останній день подання
• звіту щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за IV квартал 2016 р.

Пятниця, 27 січня 2017 року
Останній день сплати
• авансового внеску податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки юридичними особами за IV квартал
• авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за IV квартал.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління
ДФС у Полтавській області 24.01.2017

Категорія: Освіта | Додав: radakob (24.01.2017)
Переглядів: 109 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Форма входу

» Друзі сайту

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Державна фіскальна служба України

Полтавська обласна рада

Полтавська облдержадміністрація

Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні

Українська асоціація районних та обласних рад

Кобеляцька райдержадміністрація

Кобеляцька районна Асоціація фермерів та землевласників України

Відділ освіти райдержадміністрації

Управління соціального захисту населення

Центральна районна лікарня

Кабінет електронних сервісів

ПАМ"ЯТАЄМО ЗАГИБЛИХ
ГЕРОЇВ-ЗЕМЛЯКІВ


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2017