Четвер, 19.10.2017, 15:40
Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
Сесія ради [103]
Координаційна рада [95]
Постійні комісії [163]
Культура [358]
Спорт [79]
Виїзний прийом [124]
1
Освіта [305]
1
З апаратної [46]
Охорона здоров"я [6]

»

» Наше опитування
Оцінка сайту
Всього відповідей: 216

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Публікації » Освіта

Інформує фонд

Роботи на висоті та охорона праці

У нормативних документах міжнародної організації праці під роботами на висоті розуміють роботи на рівні або нижче рівня поверхні землі, з якого працівник може потрапити під дію травми, зокрема підйом і спуск з такого місця. До таких робіт належать: роботи на риштуваннях і помостах; у кузові транспортного засобу; стаціонарних платформах і колисках; на сцені або естакаді (наприклад, під час концерту, зйомки); поруч з виїмками (котлованами, траншеями, колодязями), а також у разі використання для доступу опори або каната. При цьому до робіт на висоті не відносять переміщення по стаціонарних драбинах (сходових маршах).
Крім того не завжди до робіт на висоті належать роботи, які виконуються на робочих місцях, що розташовані на висоті. Так наприклад, у разі використання захисних огороджувальних систем або інвентарного захисного огородження, розташовані на висоті робочі місця можуть не належати до робіт на висоті, тобто не підпадати під визначення «роботи на висоті».
Порядок організації та проведення всіх видів робіт на висоті, верхолазних робіт з метою забезпечення безпеки працівників, що виконують ці роботи, та осіб, що знаходяться в зоні виконання робіт встановлено Правилами охорони праці під час виконання робіт на висоті, затвердженими Наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду 27.03.2007 №62.
Роботи на висоті - це роботи, при виконанні яких працівник перебуває на відстані менше 2 м. від неогороджених перепадів по висоті 1,3 м. і більше. При неможливості влаштування огорожі такі роботи повинні виконуватися із застосуванням запобіжного пояса і страхувального каната.
Робітники всіх спеціальностей, що призначаються для виконання робіт на висоті, - монтажники, такелажники, електрозварники, газорізальники, слюсарі та інші, повинні пройти медичний огляд, інструктаж, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, мати відповідні посвідчення на право проведення таких робіт і бути допущеними до виконання робіт у встановленому порядку.
Верхолазними вважаються роботи, що виконуються на висоті більше 5 м. від поверхні землі, перекриття або робочого настилу, над якими проводяться роботи безпосередньо поблизу конструкцій або обладнання при їх монтажі або ремонті. Основним засобом, що оберігає працівників від падіння, в даному випадку є запобіжний пояс.
До самостійних верхолазних робіт допускаються особи не молодше 18 років і не старше 60 років, які пройшли медичний огляд, мають стаж верхолазних робіт під наглядом не менше одного року, розряд не нижче третього і допущені до виконання робіт у встановленому порядку.
Верхолазні роботи належать до робіт підвищеної небезпеки та проводяться за нарядом-допуском, в якому повинні передбачатися організаційні та технічні заходи з підготовки та безпечного виконання цих робіт.
Наряд-допуск визначає місце проведення робіт з підвищеною небезпекою, їх зміст, умови безпечного виконання, час початку і закінчення робіт, склад бригади або осіб, які виконують роботи, відповідальних осіб при виконанні цих робіт.
Наряд-допуск видається на строк, необхідний для виконання заданого обсягу робіт. При виникненні в процесі робіт небезпечних виробничих факторів, не передбачених нарядом-допуском, роботи припиняються, наряд-допуск анулюється, і поновлення робіт проводиться після видачі нового наряду-допуску.
Працюючі на висоті повинні бути забезпечені запобіжними поясами, касками, без яких до виконання робіт допускатися не повинні. При верхолазних роботах місця кріплення карабіна запобіжного пояса повинні бути вказані майстром до початку робіт. Верхолаз повинен виконувати тільки ту роботу, яка йому доручена.
Спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, що видаються працівникам повинні відповідати характеру та умовам праці і забезпечувати їх безпеку.


Страховий експерт з охорони праці
відділення виконавчої дирекції Фонду
соціального страхування від нещасних випадків
на виробництві та професійних захворювань
у Кобеляцькому районі Білогуб А.Ф, 02.02.2017

Категорія: Освіта | Додав: radakob (02.03.2017)
Переглядів: 82 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Форма входу

» Друзі сайту

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Державна фіскальна служба України

Полтавська обласна рада

Полтавська облдержадміністрація

Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні

Українська асоціація районних та обласних рад

Кобеляцька райдержадміністрація

Кобеляцька районна Асоціація фермерів та землевласників України

Відділ освіти райдержадміністрації

Управління соціального захисту населення

Центральна районна лікарня

Кабінет електронних сервісів

ПАМ"ЯТАЄМО ЗАГИБЛИХ
ГЕРОЇВ-ЗЕМЛЯКІВ


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2017