Вівторок, 23.01.2018, 00:52
Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
Сесія ради [110]
Координаційна рада [98]
Постійні комісії [179]
Культура [375]
Спорт [85]
Виїзний прийом [125]
1
Освіта [345]
1
З апаратної [47]
Охорона здоров"я [8]

»

» Наше опитування
Оцінка сайту
Всього відповідей: 231

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Публікації » Охорона здоров"я

Інформація фонду

Алкоголь на робочому місці – шлях до травматизму

Поява на роботі у нетверезому стані, коли працівник не може критично оцінювати власні дії, втрачає почуття дозволеного і відповідальності нерідко призводить до порушень правил охорони праці та нещасного випадку. При цьому сам факт появи на роботі у такому стані вже є порушенням трудової дисципліни, незалежно від настання шкідливих наслідків.

Кобеляцький район не є виключенням в частині негативних наслідків від появи працівників на робочому місці в стані сп’яніння, так протягом 2015-2016 років на підприємствах району сталось 2 нещасних випадки із смертельним наслідком саме по причині перебування потерпілих на робочому місці в стані алкогольного сп’яніння.

Законодавством про працю передбачені матеріальні та дисциплінарні санкції за такі порушення. Працівника можна притягнути до дисциплінарної відповідальності й оголосити йому догану, а можна звільнити з роботи. Згідно пункту 7 ст. 40 Кодексу законів про працю України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення терміну його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у разі появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння. Звільнення допускається і у випадку одноразового порушення трудової дисципліни. 

Слід зауважити, що словосполучення «поява на роботі» не означає, що застосування дисциплінарних санкцій можливе лише у тому випадку, коли працівник прийшов на роботу у такому стані, з цих підстав можуть бути звільнені з роботи працівники за появу на роботі у нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння у будь-який час робочого дня, незалежно від того, чи були вони відсторонені від роботи, чи продовжували виконувати трудові обов'язки. 

Внаслідок сп’яніння втрачається почуття міри, такту щодо осіб, які оточують, слабшає критика до власних дій, падає відчуття свідомості, мислення втрачає свою послідовність, концентрація уваги ускладнена, порушується орієнтація щодо оточуючих і навіть стосовно власної особи.

Все це робить неможливим перебування працівника на робочому місці. Опиняється під загрозою життя і здоров'я як його самого, так і оточуючих, особливо при виконанні робіт із застосуванням різних механізмів, обладнання, при роботі на транспортних засобах тощо.

В разі виникнення нещасного випадку з потерпілим, який перебував в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, відповідно до п.16 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві,  затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 року №1232, випадок не пов'язується з виробництвом тільки за умови якщо «алкогольне, токсичне чи наркотичне сп’яніння, не зумовлене виробничим процесом, що стало основною причиною нещасного випадку за відсутності технічних та організаційних причин його настання, що підтверджено відповідним медичним висновком». Тобто потерпілий матиме шанс на отримання страхових виплат, які включають у себе виплати по тимчасовій непрацездатності та, в разі встановлення стійкої втрати працездатності, щомісячних страхових виплат, але   розмір одноразової виплати при цьому може бути зменшений до 50%. А керівник виробничого підрозділу та спеціаліст з охорони праці, за недостатність оперативного контролю за станом охорони праці,  матимуть шанс отримати дисциплінарне або матеріальне стягнення, а в разі нещасного випадку з тяжкими наслідками можуть бути притягнуті навіть до кримінальної відповідальності.

Враховуючи вище викладене керівникам підприємств, службі охорони праці слід приділяти особливу увагу при підборі кадрів, а також забезпеченні якісного оперативного контролю за дотриманням працівниками вимог охорони праці та виробничої дисципліни з метою завчасного попередження та недопущення виникнення нещасних випадків.

 

Страховий експерт з охорони праці 
Кобеляцького відділення Управління 
виконавчої дирекції Фонду соціального 
страхування України у Полтавській області
Білогуб А.Ф., 13.12.2017

Категорія: Охорона здоров"я | Додав: radakob (13.12.2017)
Переглядів: 44 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Форма входу

» Друзі сайту

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Державна фіскальна служба України

Полтавська обласна рада

Полтавська облдержадміністрація

Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні

Українська асоціація районних та обласних рад

Кобеляцька райдержадміністрація

Кобеляцька районна Асоціація фермерів та землевласників України

Відділ освіти райдержадміністрації

Управління соціального захисту населення

Центральна районна лікарня

Кабінет електронних сервісів

ПАМ"ЯТАЄМО ЗАГИБЛИХ
ГЕРОЇВ-ЗЕМЛЯКІВ


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2018