Середа, 13.12.2017, 19:50
Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
Сесія ради [109]
Координаційна рада [97]
Постійні комісії [174]
Культура [369]
Спорт [84]
Виїзний прийом [124]
1
Освіта [333]
1
З апаратної [47]
Охорона здоров"я [7]

»

» Наше опитування
Оцінка сайту
Всього відповідей: 217

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Публікації » Координаційна рада

Інформує податкова

КОБЕЛЯЧАНИ ЗАДЕКЛАРУВАЛИ МАЙЖЕ 30 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ДОХОДІВ 

Цього року протягом деклараційної кампанії до Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ громадяни подали 2772 декларації про доходи, отримані минулого року.
Кобелячани задекларували  29,7 млн.грн. доходів, з яких до бюджету надійде 2,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 0,4 млн. грн військового збору. 
Найчастіше громадяни декларували доходи від продажу сільськогосподарської продукції, від отриманої спадщини та від надання послуг сільгосптехнікою.
Не зважаючи на завершення деклараційної кампанії, ще до кінця року громадяни можуть скористатися правом на отримання податкової знижки за наслідками 2016 року. 
На сьогодні вже 110 осіб скористалися такою можливістю. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню на розрахункові рахунки платників склала 140,7 тисяч гривень. 

ПОНАД 2,5 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ВІЙСЬКОВОГО ЗБОРУ НАДІЙШЛО ДО ДЕРЖБЮДЖЕТУ ВІД ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ КОБЕЛЯЦЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ  
За підсумками січня-квітня 2017 року до держбюджету від платників податків Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ спрямовано 2 млн. 564 тис. гривень військового збору, - інформує Кременчуцька ОДПІ. 
Таким чином, внесок платників Кобеляччини задля підтримки національної армії перевищує аналогічні показники минулого року на 46,8 відсотка (надходження за 4 місяці 2016 року становили 1,7 млн. гривень). 
Цей ріст зумовлений не лише підвищенням стандартів в оплаті праці, а й пильною увагою представників органів влади та контролюючих структур до питання легалізації праці. 
Фахівці інспекції постійно проводять зустрічі з представниками бізнесу, які не завжди дотримуються вимоги щодо оплати праці у встановленому законом розмірі. Під час засідань комісій з питань легалізації ринку праці фахівці ОДПІ аргументовано відстоюють позицію щодо важливості дотримання гарантій в оплаті праці.
Кременчуцька ОДПІ нагадує, що платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків. Цей момент повинні врахувати працедавці та інші податкові агенти, яких закон зобов’язує нарахувати і сплачувати ці платежі. 

ВНЕСЕНО ЗМІНИ ДО ФОРМ ПОДАТКОВИХ ДЕКЛАРАЦІЙ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ 
Кременчуцька ОДПІ інформує, що 5 травня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017 № 369 «Про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10.04.2017 за №478/30346. 
З метою приведення декларацій платників, які застосовують спрощену систему оподаткування, у відповідність до норм Податкового кодексу України наказом №369 внесені зміни до форм: 
податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця; 
податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи); 
податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи. 
Одночасно звертаємо увагу, що згідно з пунктом 46.6 статті 46 Податкового кодексу України до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. 
Додатково повідомляємо, що наказ № 369 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 05.05.2017 № 36. 

ЗА НЕПОДАННЯ ФІЗИЧНОЮ ОСОБОЮ РІЧНОЇ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ ПЕРЕДБАЧЕНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ 
Кременчуцька ОДПІ звертає увагу платників, що платники податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) зобов’язані подавати податкову декларацію за встановленою формою у визначені строки у випадках, коли згідно з нормами цього розділу таке подання є обов’язковим. 
Платники податку на доходи фізичних осіб зобов’язані на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку (п.п.«в» п.176.1 ст.176 ПКУ). 
Якщо платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом, контролюючий орган у відповідності до п.п.78.1.2 п.78.1 ст.78 ПКУ має право проводити документальні позапланові перевірки. 
Згідно з п.п.54.3.1 п.54.3 ст.54 ПКУ контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, якщо, зокрема, платник податків не подає в установлені строки податкову декларацію. 
За порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності, як фінансова та адміністративна (п.111.1 ст.111 ПКУ). 
Відповідно до п.123.1 ст.123 ПКУ самостійне визначення суми податкового зобов’язання платника податків контролюючим органом на підставах, визначених, зокрема, п.п.54.3.1 п.54.3 ст.54 ПКУ, – тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 25% суми визначеного податкового зобов’язання. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку, – тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50% суми нарахованого податкового зобов’язання. 
Водночас, згідно зі ст.1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 
Звертаємо увагу, що граничний термін подання податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2016 рік для громадян, які зобов’язані їх подати, закінчився 3 травня 2017 року. 

ВНЕСЕНІ ЗМІНИ ДО ПОРЯДКІВ ЗАПОВНЕННЯ АЛКОГОЛЬНО-ТЮТЮНОВОЇ ЗВІТНОСТІ
Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що 07.05.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України (далі – Мінфін України) від 10.11.2016 №943 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 01.03.2017 за № 282/30150) (далі – Наказ №943), яким внесені зміни до наказу Мінфіну України від 11.02.2016 №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.03.2016 за №340/28470 (далі – Наказ 49).
Згідно з внесеними змінами Наказ №49 доповнено положенням, відповідно до якого до 10 числа місяця, що настає за звітним, суб’єкти господарювання зможуть подавати уточнювальні звіти до органів ДФС за основним місцем обліку на заміну вже поданим.
Також змінами передбачено визнати такими, що втратили чинність:
- форму звіту №1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та Порядок її заповнення;
- форму звіту №1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» та Порядок її заповнення.
Крім того, наказом № 943 визначено, що суб'єкти господарювання мають право подавати уточнювальні звіти до органів ДФС за основним місцем обліку на заміну вже поданим - до 10 числа місяця, що настає за звітним.

ОБОВ’ЯЗКОВІ РЕКВІЗИТИ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ
Кременчуцька ОДПІ інформує, що згідно із п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України у податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити: 
а) порядковий номер податкової накладної; 
б) дата складання податкової накладної; 
в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; 
г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу); 
д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; 
е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; 
є) ціна постачання без урахування податку; 
ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; 
з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; 
і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду. 

ЩОБ ОТРИМАТИ ІНДИВІДУАЛЬНУ ПОДАТКОВУ КОНСУЛЬТАЦІЮ – НЕОБХІДНО ОБОВ’ЯЗКОВО ЗАЗНАЧИТЕ ПРАКТИЧНУ НЕОБХІДНІСТЬ ЇЇ ОТРИМАННЯ 

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу, що з квітня 2017 року дещо змінено порядок надання індивідуальної податкової консультації.
Зокрема, з 1 квітня 2017 набрала чинності нова редакція статті 52 Податкового кодексу України (згідно з Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 №1797). 
Цими змінами передбачено скорочення терміну надання контролюючими органами безоплатної податкової консультації за зверненням платників податків з 30 до 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом. 
При цьому, визначено обов’язкові вимоги до оформлення звернення платників. 
З 1 квітня поточного року звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації в письмовій формі повинно містити: 
- найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по-батькові для фізичної особи, податкову адресу, а також номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні; 
- код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті); 
- зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації; 
- підпис платника податку, дату підписання звернення. 
На звернення платника податків, що не відповідає цим вимогам, податкова консультація не надається, про що надсилається відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України "Про звернення громадян". 


Кременчуцька ОДПІ Головного управління
ДФС у Полтавській області, 15.05.2017

Категорія: Координаційна рада | Додав: radakob (16.05.2017)
Переглядів: 71 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Форма входу

» Друзі сайту

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Державна фіскальна служба України

Полтавська обласна рада

Полтавська облдержадміністрація

Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні

Українська асоціація районних та обласних рад

Кобеляцька райдержадміністрація

Кобеляцька районна Асоціація фермерів та землевласників України

Відділ освіти райдержадміністрації

Управління соціального захисту населення

Центральна районна лікарня

Кабінет електронних сервісів

ПАМ"ЯТАЄМО ЗАГИБЛИХ
ГЕРОЇВ-ЗЕМЛЯКІВ


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2017