Четвер, 19.10.2017, 10:08
Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
Сесія ради [103]
Координаційна рада [95]
Постійні комісії [163]
Культура [358]
Спорт [79]
Виїзний прийом [124]
1
Освіта [305]
1
З апаратної [46]
Охорона здоров"я [6]

»

» Наше опитування
Оцінка сайту
Всього відповідей: 216

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Публікації » Культура

Інформує фонд

Новий рік – нове навчання

Із закінченням зимового періоду для сільськогосподарських товаровиробників розпочнеться період підготовки та проведення весняно-польових робіт, який, з точки зору охорони праці, включає в себе певні ризики, що виникають при поводженні із сільськогосподарською технікою. Саме тому ще до початку весняно-польових робіт на всіх підприємствах необхідно провести інструктажі, навчання та перевірку знань з працівниками, які будуть задіяні на виконанні робіт у тому числі із підвищеною небезпекою.  
Необхідність проведення навчання з питань охорони праці вимагає Закон України «Про охорону праці» та Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.
Підготовка працівників для робіт з підвищеною небезпекою і працівників, зайнятих на роботах, що вимагають професійного добору проводиться тільки в навчальних закладах.
На виробництві такі працівники проходять спеціальне навчання і перевірку знань з охорони праці залежно від специфіки виробництва з урахуванням вимог норм і правил безпеки праці для конкретних робіт з підвищеною небезпекою, але не рідше одного разу на рік. Такому навчанню і перевірці знань підлягають усі працюючі, включаючи інженерно-технічних працівників, зайнятих на вищезгаданих роботах.
Перевірка знань з питань охорони праці після проведення спеціального навчання проводиться комісією підприємства, склад якої затверджується наказом керівника. Головою комісії призначається керівник підприємства або його заступник, до службових обов’язків яких входить організація роботи з охорони праці, а в разі потреби створення комісій в окремих структурних підрозділах їх очолюють керівник відповідного підрозділу чи його заступник.
Усі члени комісії у порядку, установленому Типовим положенням, повинні пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці.
До роботи комісії підприємства можуть залучатись страхові експерти з охорони праці виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Крім того до початку робіт необхідно провести інструктажі з питань охорони праці, які за характером і часом проведення підрозділяються на вступний, первинний, повторний, позаплановий і цільовий.
Вступний інструктаж проводиться з усіма особами, що влаштовуються на роботу, працівником служби охорони праці підприємства або організації відповідно до програми, передбаченої Типовим положенням. Він реєструється в журналі інструктажу й у документі про прийняття працівника на роботу.
Первинний інструктаж проводиться з працюючими, які поступили на роботу, безпосередньо на робочому місці відповідальним за охорону праці – начальником цеху, майстром. Зміст цього виду інструктажу полягає у викладанні правил безпечного провадження робіт.
Повторний інструктаж за змістом і організацією аналогічний первинному.
Періодичність його проведення залежить від ступеня небезпеки виконуваних робіт, але не рідше:
1 раз на 3 місяці  - на роботах з підвищеною небезпекою ;
1 раз на 6 місяців - для решти робіт.
Позаплановий інструктаж проводиться при нещасному випадку, зміні технологічного процесу, введенні в експлуатацію нового обладнання, змінах в законодавчих або нормативно-технічних документах з охорони праці.
Цільовий інструктаж проводиться безпосередньо перед виконанням робіт, що характеризуються підвищеною небезпекою або при разовому виконанні робіт, що, як правило, не виконуються працюючим.
Всі види інструктажів, крім вступного, проводяться безпосередніми керівниками працюючих і фіксуються в журналі реєстрації інструктажів з охорони праці структурного підрозділу.
Відповідальність за організацію і здійснення інструктажів, навчання та перевірки знань працівників з питань охорони праці покладається на роботодавця.
Працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці до роботи не допускаються.

Страховий експерт з охорони праці 
відділення виконавчої дирекції Фонду 
соціального страхування від нещасних випадків 
на виробництві та професійних захворювань 
у Кобеляцькому районі Білогуб А.Ф., 24.01.2017

Категорія: Культура | Додав: radakob (24.01.2017)
Переглядів: 96 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Форма входу

» Друзі сайту

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Державна фіскальна служба України

Полтавська обласна рада

Полтавська облдержадміністрація

Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні

Українська асоціація районних та обласних рад

Кобеляцька райдержадміністрація

Кобеляцька районна Асоціація фермерів та землевласників України

Відділ освіти райдержадміністрації

Управління соціального захисту населення

Центральна районна лікарня

Кабінет електронних сервісів

ПАМ"ЯТАЄМО ЗАГИБЛИХ
ГЕРОЇВ-ЗЕМЛЯКІВ


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2017