Робота по легалізації продовжується!

У нинішніх кризових умовах не втрачає своєї актуальності тема  боротьби з виплатою заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та неприпустимості допуску до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин. Підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм оформлення найманих працівників.

Фахівці Кобеляцької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості, на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 17.02.2020     № 6698/0/1-20 проводять роботу щодо детінізації ринку праці із суб’єктами господарювання шляхом дистанційного інформування. При цьому особлива увага звертається на роботодавців, що проводять діяльність у сфері транспорту.

Працівники, які одержують гроші „в конвертах”, є заручниками самих себе. Оскільки, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляють себе соціальних виплат та гарантій.

Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з пріоритетних напрямків роботи.

Отже, оформлення на роботу має бути офіційне, а виплата заробітної плати відповідно до законодавства – прозора і відкрита. В іншому випадку, роботодавці позбавляють своїх працівників достойної пенсії в майбутньому та соціальної захищеності у випадках, передбачених законодавством, а також сприяють порушенню трудового законодавства.

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями: https://pol.dcz.gov.ua/   та   https://www.facebook.com/KobelakiCZ/