Полтавська обласна рада започаткувала премію на честь українського біолога, доктора біологічних наук, професора Олени Миколаївни Байрак

Цьогоріч, в день народження Олени Байрак, а саме, 7 серпня відбулася перша церемонія нагородження її лауреатів.

Відрадно, що І премію у номінації «Екологічна освіта та виховання» отримала заступник директора з наукової роботи регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» Наталія Смоляр.

Наталія Олексіївна – доцент кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», кандидат біологічних наук, доцент, організатор та популяризатор екологічної освіти та виховання серед відвідувачів парку та громади Полтавщини протягом багатьох років займається популяризацією адміністративно-наукового центру РЛП «Нижньоворсклянський», що розташований на річці Ворскла та є еталоном ландшафтної і біологічної різноманітності лівобережного лісостепу України.

За сприяння Наталії Смоляр на території парку науковцями України проводяться дослідження з проблем флористики, геоботаніки, систематики рослин і тварин, загальної зоології, орнітології, созології, ландшафтознавства, методики викладання природничих дисциплін та ін.

Для підвищення соціальної функції та рекреаційної привабливості на території адміністративно-наукового центру діє Музей природи та дендропарк, розроблені екологічні маршрути: водними просторами річки (байдарки) та наземні.

У 2019 році регіональний ландшафтний парк став переможцем конкурсу «Бюджет участі Полтавської області» з проєктом «Встановлення автономної сонячної системи на території РЛП «Нижньоворсклянський», автором якого є Тетяна Жімбей (Лучківська сільська рада). Даним проєктом передбачається встановлення автономної сонячної системи, яка забезпечить безперебійне постачання електроенергії та вуличних ліхтарів на сонячних батареях на території адміністративно-наукового центру РЛП «Нижньоворсклянський».

Зі слів директора парку Олександра Шуліки, найближчим часом розпочнеться встановлення та монтаж сонячних батарей, що дасть можливість безперебійно освітлювати територію природоохоронної установи.

Наприкінці серпня Грамотою Полтавської обласної ради за сумлінну працю, значні досягнення в екологічній освіті і екологічному вихованні молоді, відданість справі та активну громадянську позицію був відзначений і директор РЛП «Нижньоворсклянський» Олександр Шуліка. А це говорить про те, що працівники природоохоронної установи докладають чимало зусиль для розвитку та популяризації регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» не лише на території Полтавщини, а й далеко за її межами.