Сесія районної ради – різні погляди на освітянські питання

26 серпня голова районної ради Володимир Кішінський провів пленарне засідання тридцять п’ятої сесії Кобеляцької районної ради сьомого скликання. В сесійній залі зареєструвалися 23 із 34 депутатів.

У сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Дмитро Сироватка, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Кропивка, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, керівники органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ та підприємств, представники громадськості і журналісти.

За доброю традицією пленарне засідання розпочалося із вручення обласних та районних грамот. Грамоти Полтавської обласної ради було вручено директору регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» Олександру Шуліці за сумлінну працю, значні досягнення в екологічній освіті і екологічному вихованні молоді, відданість справі та активну громадянську позицію, депутату районної ради В”ячеславу Нестеренку за сумлінну працю, значний особистий внесок в соціально-економічний розвиток територіальної громади, плідну депутатську діяльність, активну громадянську позицію та з нагоди 40-річчя від дня народження.

Спільні Почесні грамоти Кобеляцької районної ради та районної державної адміністрації з нагоди ювілейних дат були вручені Дашківському сільському голові Олександру Калантирі, депутатам районної ради Івану Лещенку та Олександру Ткаченку.

Формуючи порядок денний депутати додатково внесли до проєкту порядку денного два питання «Про реорганізацію Лебединської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів Кобеляцької районної ради Полтавської області у Лебединську початкову школу Кобеляцької районної ради Полтавської області» та «Про звернення депутатів Кобеляцької районної ради».

За пропозицією депутата районної ради Миколи Антонова першими були розглянуті питання, які стосувалися реорганізації двох навчальних закладів – Лебединської та Дабинівської загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів у початкові школи. У ході тривалого обговорення депутати висловлювали різні думки. Одні підтримували пропозицію сектору освіти райдержадміністрації про необхідність реорганізувати дані навчальні заклади, інші наполягали та тому, що їх необхідно залишити. Під час голосування дані рішення не були прийняті депутатами районної ради. Не набрало також необхідної кількості голосів питання «Про реорганізацію Кобеляцького районного методичного кабінету Кобеляцької районної ради Полтавської області».

Проведенню сесії передували засідання профільних постійних комісій та президії районної ради, на яких депутати детально вивчали всі питання. Тому, відповідно до затвердженого порядку денного, без обговорень народні обранці підтримали десять питань порядку денного. Загалом із тринадцяти питань порядку денного прийнято десять.

У контексті розгляду останнього блоку – «Різне» депутатом районної ради Ігорем Проценком було піднято питання про відновлення газопостачання села Єднання. Проблема виникла у зв’язку з будівництвом об’їзної дороги. Жителі даного населеного пункту більше двох місяців залишаються без блакитного палива. Зі слів голови райдержадміністрації Дмитра Сироватки дане питання вирішується на обласному рівні. Про остаточну дату його вирішення поки що не відомо. Окрім того, були розглянуті питання затвердження мережі навчальних закладів району (малокомплектних навчальних закладів) на початок нового навчального року та ряд інших питань.