Підготовка до чергової сесії районної ради

21 серпня голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський провів спільне засідання постійних комісій районної ради з питань бюджету, фінансів, цін, управління майном та інвестицій; освіти, культури, молодіжної політики, спорту, інформаційної сфери, депутатської діяльності, регламенту, забезпечення законності і правопорядку та президії районної ради.

У засіданні взяли участь заступник голови районної ради Оксана Гордійко, голова районної державної адміністрації Дмитро Сироватка, заступник голови райдержадміністрації Юрій Кропивка, депутат Полтавської обласної ради Микола Андрієнко, помічник народного депутата України Костянтина Касая Михайло Самойленко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, комунальних установ району, представники громадських організацій.

Відповідно до порядку денного спільного засідання депутати заслухали інформацію начальника фінансового відділу райдержадміністрації Андрія Дацка щодо затвердження звіту про виконання районного бюджету за І півріччя 2020 року.

Начальник фінансової установи повідомив, що за І півріччя 2020 року до районного бюджету надійшло податків та зборів загального і спеціального фондів у сумі 43 млн. 954,3 тис. грн., при плані 45 млн. 490,9 тис. грн., що становить 96,6%. У порівнянні з отриманими доходами за відповідний період 2019 року надходження збільшилися на 5 млн. 525,7 тис. грн.

Основним бюджетоутворюючим джерелом районного бюджету у частині податкових надходжень є податок та збір на доходи фізичних осіб, який складає 99,3% обсягу надходжень до загального фонду бюджету. Цього податку отримано 37 млн. 470,9 тис. грн., що складає 95,8% до планових показників. Також отримано базової дотації та освітньої субвенції з державного бюджету в сумі 52 млн. 149,2 тис. грн. та дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я в сумі 3 млн. 675,5 тис. грн.

Окрім того, отримано субвенцій з місцевих бюджетів різних рівнів на здійснення видатків у сфері освіти, охорони здоров’я в сумі 9 млн. 93,5 тис. грн. та іншої субвенції в сумі 9 млн. 23,0 тис. грн. Власні надходження бюджетних установ складають 6 млн. 227,5 тис. грн.

Щодо видатків загального фонду районного бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів за І півріччя 2020 року то їх освоєно в сумі 106 млн. 595,9 тис. грн., що становить 82,8% до уточненого плану. З районного бюджету здійснювалося фінансування установ по галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, спорту та ін.

У першу чергу бюджетні кошти спрямовувались на захищені статті, а саме: на оплату праці і нарахування на заробітну плату, медикаменти, продукти харчування та на оплату енергоносіїв.

Наступне питання яке розглянули народні обранці – «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2020 рік». Начальник фінансового відділу райдержадміністрації Андрій Дацко повідомив, що зміни до показників доходної і видаткової частини у відповідному проєкті рішення пропонується здійснити за рахунок збільшення субвенцій з обласного бюджету, коштів Фонду розвитку територій Полтавської області та «інших субвенцій» (сільських рад) отримані кошти будуть використані на утримання установ, які розміщені на території відповідних сільських рад.

Окрім того, у проєкті рішення зменшено резервний фонд та збільшено бюджетні призначення по районному територіальному Центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Кошти планується виділити на оплату праці для соціальних працівників.

Під час обговорення бюджетних питань депутати рекомендували внести їх на розгляд чергової сесії районної ради.

У ході засідання були розглянуті питання, які стосувалися медичної галузі району. Депутати розглянули та підтримали проєкт рішення «Про затвердження районної Програми забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання на 2020 рік».

Внесли зміни до чинної Програми розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» та погодили затвердження звітів про виконання фінансових планів Комунальних некомерційних підприємств «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» та «Кобеляцька центральна районна лікарня» за ІІ квартал 2020 року.

Під час розгляду освітнього блоку питань депутати внесли пропозицію повторно повернутися до розгляду питання про реорганізацію Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів у початкову школу. Таким чином, профільна комісія рекомендувала внести до проєкту порядку денного тридцять п’ятої сесії питання: «Про реорганізацію Дабинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Кобеляцької районної ради Полтавської області у Дабинівську початкову школу Кобеляцької районної ради Полтавської області», «Про реорганізацію Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Кобеляцької районної ради Полтавської області у Лебединську початкову школу Кобеляцької районної ради Полтавської області» та «Про реорганізацію Кобеляцького районного методичного кабінету Кобеляцької районної ради Полтавської області».

Обговорюючи питання, яке стосувалося підвозу учнів до навчальних закладів, депутат районної ради Володимир Жуков вніс пропозицію надіслати звернення до обласного керівництва та депутатів Полтавської обласної ради від Кобеляцького району щодо проведення ямкового ремонту автомобільних доріг по яких здійснюється підвіз учнів до навчальних закладів району.

Останнім сесійним питанням, яке вивчали депутати районної ради – «Про присвоєння звання «Почесний громадянин Кобеляцького району Полтавської області». У ході обговорення депутати підтримали одну кандидатуру – ветерана органів місцевого самоврядування Паська Івана Павловича.

На завершення засідання депутати районної ради розглянули листи, які стосувалися безоплатної передачі з балансу об’єктів нерухомого майна із спільної власності територіальних громад району у комунальну власність територіальних громад (міста Кобеляки, Лучківської та Світлогірської сільських рад). Наразі, питання передачі майна дуже актуальне, якщо брати до уваги ліквідацію районів та створення нових територіальних громад, куди і мають перейти приміщення шкіл, садочків, медичних, культурних закладів та інше майно. У контексті його розгляду депутати вирішили вивчити ці питання та внести їх на наступне засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів, цін, управління майном та інвестицій.

Окрім того, учасники засідання ознайомилися з листом педагогічного та батьківського колективу філії «Красненська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» опорного закладу «Кобеляцький ліцей № 1» щодо здійснення з нового навчального року у даному навчальному закладі індивідуальної форми навчання.

Сформувавши порядок денний тридцять п’ятої сесії районної ради сьомого скликання депутати додатково внесли на її розгляд ще два питання.