Інформує Кременчуцьке управління Головного управління ДПС у Полтавській області

ДО КРЕМЕНЧУЦЬКОГО УПРАВЛІННЯ ЗАВІТАЛА АКТОРКА ТА СПІВАЧКА ОЛЕНА МАТЮШЕНКО
В Кременчуцькому управлінні ГУ ДПС у Полтавській області вже стала гарною традицією в період кампанії декларування зустрічатися з відомими людьми. Так, цього року до нас завітала акторка та співачка, учасниця шоу «Україна має талант» та «Х – фактор», яка відома всім по образу Алли Пугачової, Олена Матюшенко. Аллу Борисівну Олена пародіює вже майже 20 років і робить це настільки правдоподібно, що з першого погляду не знайдеш відміністой між нею та Примадонною.
Олена Матюшенко завітала до Кременчуцького управління щоб виконати свій конституційний обов’язок та задекларувала доходи від гастрольної діяльності.
Своїм прикладом співачка закликає громадян завітати до Кременчуцького управління ГУ ДПС у Полтавській області для подачі декларацій про майновий стан і доходи за минулий рік. Податківці подякували Олені Матюшенко та побажали їй нових успіхів та творчої наснаги.
Кременчуцьке управління ГУ ДПС у Полтавській області закликає громадян виконати свій конституційний обов’язок, адже декларування доходів та сплата податків і зборів з отриманих доходів – обов’язок кожного громадянина, від якого залежить економічний розвиток нашої держави.
Нагадуємо, що останній день подання декларації – 30 червня поточного року.

ПРАЦІВНИКИ КРЕМЕНЧУЦЬКОГО УПРАВЛІННЯ ЗАВІТАЛИ ДО НЕДОГАРСЬКОЇ ОТГ
Заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Кременчуцького управління ГУ ДПС у Полтавській області – Ірина Година, разом з працівниками цього відділу завітали до Недогарської ОТГ села Максимівка Кременчуцького району з метою роз’яснення та надання практичної допомоги громадянам в заповненні декларації про майновий стан і доходи, отримані від обробітку земельних паїв та надання послуг по обробітку земель власною сільськогосподарською технікою.
Виконати свій конституційний обов’язок та задекларувати свої доходи прийшов мешканець села Максимівка, аграрій, мастер кінного спорту другого розряду – Анатолій Горюнов. При зустрічі, Анатолій Горюнов розповів, що з дитинства захоплюється конями. Для утримання коней необхідно багато зерна та сіна, тому він вирішив самостійно обробляти земельний пай та вирощувати зернові культури. Так, Анатолій Горюнов став аграрієм, який займається сільським господарством, а коні – це хоббі, яке надає можливість проводити реабілітацію дітей з обмеженими можливостями та допомагає хворим діткам поліпшити свій фізичний та емоційний стан.
Своїм прикладом, Анатолій Горюнов закликає громадян завітати до Кременчуцького управління ГУ ДПС у Полтавській області для подачі декларацій про майновий стан і доходи за минулий рік, адже сплата податків – це розвиток та майбутнє нашої країни.
Нагадуємо, що останній день подання декларації – 30 червня поточного року.

КУДИ ПОДАЄТЬСЯ ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ
Фізична особа — платник податку подає Декларацію за звітний податковий період у встановлені Кодексом строки до контролюючого органу за своєю податковою адресою.
Податкова адреса платника податків – фізичної особи – це місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі (п. 45.1 ст. 45 Кодексу).
Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
У разі якщо платник податку проживає не за місцем реєстрації (прописки) – Декларація подається до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.
У разі якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою, але ще не зареєстрована за іншою – Декларація подається до податкового органу за попередньою податковою адресою.
Нагадуємо! Пунктом 70.7 ст. 70 Кодексу передбачено, що фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 N 822, фізичні особи – платники податків зобов’язані інформувати контролюючі органи про зміну даних шляхом подання заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою N 5ДР (далі – Заява за формою N 5ДР).
Внутрішньо переміщені особи: у разі якщо платник податків – внутрішньо переміщена особа подав до контролюючого органу за місцем фактичного проживання/перебування Заяву за формою № 5ДР та пред’явив при цьому довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, він декларацію подає до цього контролюючого органу.
Однак якщо такі дії не здійснено, то декларація подається платником податку за адресою (місцезнаходженням) контролюючого органу, який переміщено з тимчасово окупованої території.

ЗМІНИ ДО ПКУ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ЗАКОНОМ № 466-ІХ. СПРОЩЕНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ
Кременчуцьке управління повідомляє, що набув чинності Закон України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (крім деяких змін, які набирають чинності з 1 липня 2020 року та з 1 січня 2021 року).
Спрощена система оподаткування
– зменшується з 15-ти до 10-ти днів строк, до закінчення якого платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відс. може подати заяву про зміну ставки цього податку на 3 відс. + 20 відс. ПДВ;
– обмежується поширення пільги у вигляді земельного податку на платників єдиного податку 1-3 груп при наданні нерухомого майна в оренду;
– встановлюється, що анулювання реєстрації єдиного податку можливе у разі наявності податкового боргу, який перевищує 1020 гривень.

ДЕКЛАРАЦІЙНА КАМПАНІЯ 2020: ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ, ОДЕРЖАНІ ПРОТЯГОМ 2019 РОКУ ПОДАЄТЬСЯ ЗА НОВОЮ ФОРМОЮ
Заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податків і зборів з юридичних осіб Кременчуцького управління ГУ ДПС у Полтавській області Алла Шуба нагадує, що 01 січня 2020 року наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 №177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859» затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та оновлена інструкція про її заповнення.
Окрім самої форми декларації передбачено три додатки до неї:
розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами (додаток Ф1);
розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих само зайнятою особою (додаток Ф2);
розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку з використанням права на податкову знижку (додаток ФЗ).
З 01.01.2019 сплата податку на доходи фізичних осіб з доходів, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), здійснюється відповідно до Кодексу та Бюджетного кодексу України за місцезнаходженням таких земельних ділянок (часток, паїв), у зв’язку із чим в новій формі декларації передбачені деякі зміни у порядку розрахунку податкових зобов’язань з податку. Для реалізації зазначеної норми у формі декларації передбачили окремі рядки:
«10.4.1» – для відображення вищенаведених доходів;
«17» – для відображення податку (військового збору) з таких доходів.
Податкові зобов’язання по військовому збору з доходів, отриманих від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв) відповідно до вимог Кодексу визначаються в податковій декларації. Сплата таких зобов’язань з військового збору здійснюється за податковою адресою.