Депутати районної ради обговорили бюджетні, освітні та медичні питання

2 червня поточного року у ході підготовки до другого пленарного засідання тридцять четвертої сесії районної ради сьомого скликання відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради з питань бюджету, фінансів, цін, управління майном та інвестицій, з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту, інформаційної сфери, депутатської діяльності, регламенту, забезпечення законності і правопорядку, з питань аграрної політики, земельних відносин, екології та раціонального природокористування і президії районної ради, на якому були розглянуті питання, що виносяться до порядку денного сесії районної ради.

Участь у засіданні взяли голова районної ради Володимир Кішінський, голова районної державної адміністрації Дмитро Сироватка їх заступники Оксана Гордійко і Юрій Кропивка, депутат Полтавської обласної ради Микола Жук, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних комунальних підприємств та представники засобів масової інформації.

Спершу депутати заслухали начальника фінансового відділу районної державної адміністрації Андрія Дацка по питаннях: «Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за І квартал 2020 року» та «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2020 рік».

Інформуючи присутніх, Андрій Дацко наголосив, що за перший квартал 2020 року до районного бюджету надійшло податків та зборів загального і спеціального фондів у сумі 22 млн. 839,4 тис. грн., при плані 24 млн. 153,5 тис. грн., що становить 94,6 відсотка до уточненого плану. У порівнянні з отриманими доходами за відповідний період 2019 року надходження збільшилися на 5 млн. 201,2 тис. грн.

За звітний період бюджетні кошти спрямовувались на захищені статті, а саме: на оплату праці з нарахуваннями – 41 млн. 316,8 тис. грн., на медикаменти – 30,4 тис. грн., на продукти харчування – 1 млн. 290,7 тис. грн., на оплату енергоносіїв – 7 млн. 100,2 тис. грн. Загалом, видатки на захищені статті бюджету за звітний період склали 49 млн. 900,4 тис. грн., або 98,5% проведених касових видатків.

Завершуючи свою інформацію, начальник фінансового відділу запропонував підтримати звіт про виконання районного бюджету за перший квартал 2020 року по доходах у сумі 53 млн. 637,7 тис. грн. (з них по загальному фонду – 48 млн. 074,5 тис. грн., по спеціальному фонду – 5 млн. 563,2 тис. грн.) та по видатках у сумі 55 млн. 618,4 тис. грн. (з них по загальному фонду – 50 млн. 651,4 тис. грн., по спеціальному фонду – 4 млн. 967,0 тис. грн.).

Ознайомлюючи депутатів районної ради з проєктом рішення «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2020 рік», Андрій Іванович повідомив, що зміни показників доходної і видаткової частини здійснено за рахунок збільшення:

– іншої субвенції з обласного бюджету у сумі 243 000,00 грн. на реалізацію заходів обласної Програми “Бюджет участі Полтавської області на 2017 – 2020 роки” (Шкільний громадський бюджет)”;

– іншої субвенції із спеціального фонду обласного бюджету на суму 1 630 000,00 грн. на реалізацію заходів за рахунок коштів Фонду розвитку територій області, яка спрямовується на придбання медичного обладнання для КНП “Кобеляцька районна центральна лікарня” (кошти депутатів Полтавської обласної ради);

– субвенції з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у сумі 180 000,00 грн. на здійснення природоохоронних заходів РЛП “Нижньоворсклянський”;

– іншої субвенції з бюджетів сільських рад та бюджету Бутенківської ОТГ на суму 426 329,97 грн. на утримання закладів культури, охорони здоров’я, дошкільної та загальної середньої освіти;

– коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 3 396 000 грн. – спрямовується на оплату праці педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів;

– коштів субвенції з місцевих бюджетів на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 369 600 грн. – спрямовується на оплату праці педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів (розподіл та перерозподіл освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам” для Бутенківської ОТГ);

– коштів субвенції з місцевих бюджетів на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 664 098,00 грн. – спрямовується на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет;

– коштів субвенції з місцевого бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 1 241 778,00 грн., яка спрямовується на закупівлю засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи;

– коштів субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету у сумі – 19 736,00 грн., по бюджету Бутенківської ОТГ, які спрямовуються на оплату праці педагогічних працівників інклюзивної освіти.

Зменшення видатків здійснюватиметься за рахунок коштів субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету на суму 22 792,00 грн.

Окрім того, пропонується внести зміни по резервному фонду на суму 60 000,00 грн. (придбання матеріалів та виробів медичного призначення для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19) та по головних розпорядниках коштів районного бюджету за кодами програмної і економічної класифікації видатків загального фонду бюджету по районному територіальному Центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та сектору освіти райдержадміністрації, шляхом наближення планових асигнувань по оплаті праці з метою здійснення доплати соціальним робітникам, які забезпечують життєдіяльність населення у період карантину.

Обговорюючи бюджетні питання, депутати районної ради Олег Решетило та Володимир Жуков запропонували звернутися до міської, селищної та сільських рад з проханням виділити кошти з місцевих бюджетах для виплати доплати, визначеної постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 року № 375 працівникам територіального центру, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання.

Наступними питаннями, які розглянули депутати, були звіти головних лікарів комунальних некомерційних підприємств «Кобеляцька центральна районна лікарня» і «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» про фінансово-господарську діяльність за 2019 рік та затвердження фінансових планів цих лікувальних закладів.

Головні лікарі також інформували присутніх про ситуацію на захворювання коронавірусом у Кобеляцькому районі. За їх інформацією, у районі на COVID-19 захворіло 12 людей, з них два перебували на стаціонарному лікуванні, інші – на амбулаторній самоізоляції. Серед хворих був один медичний працівник. Важких хворих серед пацієнтів немає. Лікувальні заклади готові до прийому пацієнтів та забезпечені належними медичним обладнанням і засобами захисту.

На розгляд депутатам районної ради були запропоновані проєкти рішень, які стосувалися діяльності освітньої галузі: ліквідація філії «Луценківська загальноосвітня школа І ступеня» опорного закладу «Бутенківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів» та реорганізації Дабинівської і Лебединської загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів у початкові школи.

Як повідомила завідувач сектору освіти райдержадміністрації Наталія Коваль, аналіз освітньої мережі Кобеляцького району, показав, що вона не відповідає вимогам Закону України «Про повну загальну середню освіту». Відповідно до нормативних документів наповнюваність у класах має бути не менше 5 учнів, а кількість учнів у школі не менша 25. Луценківська філія станом на 01 вересня налічує лише 2 учні. Тому сектор освіти райдержадміністрації пропонує закрити цей навчальний заклад.

Щодо подальшої долі Дабинівської та Лебединської загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, то є пропозиція реорганізувати їх у початкові школи.

Обговорюючи питання реорганізації навчальних закладів, депутати висловлювали різні думки. Одні підтримували пропозицію сектору освіти щодо їх реорганізації, інші ж, навпаки, пропонували не реорганізовувати Лебединську школу, так як батьки, педагогічний колектив та сільська рада не погоджуються на реорганізацію даного навчального закладу.

У ході засідання були також розглянуті питання, які стосувалися надання дозволів на списання майна Комунальному некомерційному підприємству «Кобеляцька центральна районна лікарня», затвердження «Програми з інфекційного контролю по Комунальному некомерційному підприємству «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги», внесення змін до районної Програми розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцька центральна районна лікарня» та інші.

Всі питання депутати рекомендували внести до проєкту порядку денного другого пленарного засідання тридцять четвертої сесії районної ради сьомого скликання. Загалом, порядок денний пленарного засідання налічує дев’ятнадцять питань.

За пропозицією депутата районної ради Ігоря Проценка на пленарному засіданні буде заслухано інформацію голови районної державної адміністрації Дмитра Сироватки про роботу місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Кобеляцького району.