Питання подальшої долі малокомплектних шкіл обговорювали у двох населених пунктах Кобеляцького району

27 травня за участю голови районної ради Володимира Кішінського, його заступника Оксани Гордійко, голови постійної комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту, інформаційної сфери, депутатської діяльності, регламенту, забезпечення законності і правопорядку Тетяни Коваленко, начальника сектору освіти райдержадміністрації Наталії Коваль, Лебединського сільського голови Сергія Пилипенка, Комендантівського сільського голови Алли Бабець, директорів Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Людмили Сім’яник та Дабинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Ірини Калашник, помічників народного депутата України Костянтина Касая Сергія Петренка і Артема Пащенка, представників засобів масової інформації та жителів населених пунктів Лебедине і Дабинівка відбулися громадські слухання з приводу реорганізації двох загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів у початкові школи.

Відповідно до діючих нормативних документів школи, які мають менше 25 чоловік, не фінансуються з державного бюджету. Станом на 27 травня поточного року чисельність учнів Лебединського навчального закладу становить 24 учні. Дабинівська загальноосвітні школа І-ІІ ступенів налічує 30 учнів. Але в основній школі (5-9 класи) даного навчального закладу немає жодного класу, тобто навчання відбувається за індивідуальною формою.

Провівши аналіз освітньої мережі, сектор освіти райдержадміністрації вийшов з пропозицією внести на розгляд сесії районної ради питання про реорганізацію Дабинівської та Лебединської загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів у початкові школи.

Виступаючи перед педагогічним персоналом та батьками навчальних закладів, голова районної ради Володимир Кішінський наголосив, що найважливішим завданням для депутатського корпусу є збереження початкових шкіл та надання якісних освітніх послуг учням 5 – 9 класів.

Під час обговорення даного питання жителі села Лебедине не погодилися з реорганізацією навчального закладу у початкову школу. Громада села Дабинівка з розумінням підійшла до нього. Підвіз учнів Дабинівської школи можна здійснювати до Озерської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Кобеляцького району) чи опорного закладу Пришибської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (Пришибська ОТГ Кременчуцького району).

Реорганізація чи закриття навчальних закладів у Кобеляцькому районі завжди були складним та не популярним рішенням. Тому, до вирішення даного питання потрібно підійти виважено, враховуючи всі нормативні та економічні аспекти.