Відбулося перше пленарне засідання тридцять четвертої сесії районної ради сьомого скликання

4 березня відбулося перше пленарне засідання тридцять четвертої сесії Кобеляцької районної ради сьомого скликання. В сесійній залі зареєструвалися 26 депутатів. Пленарне засідання вів голова районної ради Володимир Кішінський.

У роботі сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Дмитро Сироватка, депутат Полтавської обласної ради від Кобеляцького району Геннадій Коваленко, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, заступник голови райдержадміністрації Володимир Катишков, керівники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, районних організацій, установ, підприємств, помічник народного депутата України по Карлівському виборчому округу № 149 Костянтина Касая Михайло Самойленко, представники громадськості, журналісти.

Депутати сформували порядок денний пленарного засідання, включивши за пропозиціями постійних комісій районної ради шість додаткових питань, та знявши одне. Всього на сесії депутати мали розглянути вісімнадцять питань, серед яких: бюджетні, майнові, внесення змін до діючих районних програм, прийняття звернень та інші.

За пропозицією депутата районної ради Анатолія Кривулі першим було розглянуто проєкт рішення «Про звернення депутатів Кобеляцької районної ради». У контексті його розгляду народні обранці вирішили створити ініціативну групу, яка буде вирішувати спірні питання щодо внесення змін до проєкту Перспективного плану формування територіальних громад Полтавської області. Останнім варіантом передбачено включення Канавської сільської ради не до Кобеляцької, як це було у попередніх варіантах Перспективного плану, а до Нехворощанської об’єднаної територіальної громади. Протоколи сходок та всі необхідні документи про включення Канавської сільської ради до Кобеляцької об’єднаної територіальної громади були надані відповідним установам.

Наступне питання, яке депутати також підтримали, стосувалося внесення змін до вищевказаного проєкту Перспективного плану у частині повернення Шенгурівської сільської ради з Озерянської до Кобеляцької об’єднаної територіальної громади.

Питання, яке стосувалося подальшої долі уже створеної Бутенківської територіальної громади, яка відповідно до Перспективного плану переходить до складу Кобеляцької ОТГ, не отримало необхідної підтримки у депутатського корпусу.

Далі своїм рішенням депутати підтримали внесення змін до складу президії районної ради. Також внесли зміни до діючих програм: фінансової підтримки комунальних некомерційних підприємств «Кобеляцька центральна районна лікарня», «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» та до Програми розвитку місцевого самоврядування. Даними змінами передбачено виділення коштів на матеріально-технічне забезпечення двох медичних закладів та на виконання делегованих повноважень структурними підрозділами районної державної адміністрації. Прийняли районну Програму відпочинку та оздоровлення дітей на 2020 – 2023 роки.

Під час розгляду бюджетних питань відповідно до рекомендацій постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, цін, управління майном та інвестицій депутати розподілили вільний залишок коштів у сумі:

– 252 тис.грн. на фінансування Програми розвитку місцевого самоврядування в Кобеляцькому районі;

– 200 тис.грн. на фінансування Програми розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцька центральна районна лікарня»;

– 12 тис. 300 грн. на фінансування Програми розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги»;

– 133 тис. 700 грн. на районну Програму соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів, війни, учасників антитерористичної операції;

– 160 тис.грн. на виконання районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2020 – 2023 роки (оплата путівок для дітей).

У ході обговорення бюджетних питань сесія прийняла рішення «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2020 рік» та «Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2019 рік».

Крім того, були розглянуті проєкти звернень депутатів Кобеляцької районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, голови Полтавської обласної державної адміністрації щодо вирішення суспільно значущих питань, а саме:

– внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення;

– ситуації, яка склалася навколо мисливської галузі в Україні та в Полтавській області;

– ситуації, яка виникла у зв’язку з евакуацією українців з китайської провінції Хубей у Медичний центр «Нові Санжари»;

– неприйняття рішення АТ «Полтаваобленерго» щодо сплати оренди за спільне використання повітряних ліній електропередач та вуличного освітлення міськими, селищними та сільськими радами.

У ході засідання депутати районної ради також розглянули питання передачі майна спільної власності територіальних громад, встановили тариф на теплову енергію суб’єктам господарювання, що здійснюють її виробництво на установках з використанням альтернативних джерел енергії для навчальних закладів району, та підтримали запит депутата районної ради Олександра Ткаченка.

З вісімнадцяти питань, які були включені до порядку денного першого пленарного засідання було прийнято сімнадцять рішень.

За пропозицією депутатів районної ради сесію було не закрито до вирішення питання по внесенню змін до Перспективного плану формування територіальних громад Полтавської області у частині включення Канавської та Шенгурівської сільських рад до складу Кобеляцької об’єднаної територіальної громади.