Ремонт доріг, придбання інсуліну. Ці та інші питання розглянули очільники територіальних громад Кобеляцького району

26 лютого поточного року голова районної ради Володимир Кішінський провів засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, участь у якому взяли голова районної державної адміністрації Дмитро Сироватка, заступник голови райдержадміністрації Володимир Катишков, представник ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Владислав Чичкань, начальник філії «Кобеляцький райавтодор» Олександр Мохов, головний лікар КНП «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» Любов Коломієць, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, селищний, сільські голови, депутати районної ради Ігор Проценко, Олександр Ткаченко та журналісти.

Спершу депутат районної ради Ігор Проценко звернувся до очільників територіальних громад району з проханням підтримати проєкт рішення тридцять четвертої сесії районної ради сьомого скликання «Про звернення депутатів Кобеляцької районної ради», у якому депутати прохають голову Полтавської обласної державної адміністрації провести перемовини з керівництвом АТ «Полтаваобленерго» щодо неприйняття рішення про сплату оренди за спільне використання повітряних ліній електропередач та вуличного освітлення міськими, селищними та сільськими радами.

У контексті розгляду даного питання представники громад підтримали звернення депутатів Кобеляцької районної ради.

З наступним питанням до присутніх у залі звернулася завідувач архівного сектору райдержадміністрації Марія Гармаш. Доповідач наголосила, що децентралізації набирає прискорених темпів, і щоб уникнути втрати документів постійного зберігання, кадрових та господарських книг необхідно упорядкувати та передати їх до архівного сектору райдержадміністрації.

Про складну ситуацію, яка склалася із виділенням коштів з державного бюджету на придбання інсуліну для хворих на діабет, інформувала головний лікар КНП «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» Любов Коломієць. Вона закликала очільників територіальних громад виділити кошти з місцевих бюджетів для придбання медичного препарату для хворих, які проживають на території відповідних сільських рад.

Найбільш обговорюваним питанням, яке за проханням очільників територіальних громад було розглянуто на засіданні – проблема утримання та ремонту доріг комунальної та місцевої власності. Владислав Чичкань ознайомив присутніх із планами по капітальному та ямковому ремонту доріг місцевої і комунальної власності та упорядкуванню придорожніх смуг.

Наголосив, що повністю відремонтувати автомобільні дороги на території Кобеляцького району, протяжність яких 470 км., немає можливості. Повідомив, що Агенство вирішило першочергово виділити кошти на завершення ремонтних робіт розпочатих об’єктів та на ремонт найбільш зруйнованих доріг. Окрім того, Владислав Миколайович інформував членів Координаційної ради про спрощення механізму виділення коштів місцевими радами на ремонт доріг місцевого значення.

Сільські голови піднімали питання термінового ремонту доріг до населених пунктів Білики, Сухинівка, Червоні Квіти, Чорбівка, Дашківка, Іванівка, Придніпрянське, Морози та інші населені пункти. Ці автомобільні дороги знаходяться в аварійному стані, але по них курсують шкільні та рейсові автобуси.

У ході засідання голова районної державної адміністрації Дмитро Сироватка інформував очільників територіальних громад про створення обласного та відповідно районного штабу координації дій по боротьбі з коронавірусом. Районний штаб розробить план заходів щодо інформування населення про те, як діяти, аби унеможливити поширення вірусу на території Кобеляцького району. Дмитро Сироватка наголосив, що ситуація в Нових Санжарах контрольована, жителі Полтавської області та Кобеляцького району в повній безпеці.