Головне завдання – наповнення районного бюджету

25 лютого відбулося спільне засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, цін, управління майном та інвестицій, президії разом з представниками політичних сил, які представлені у районній раді.

У засіданні, яке вів голова районної ради Володимир Кішінський, взяли участь голова районної державної адміністрації Дмитро Сироватка його заступник Володимир Катишков, депутати районної ради: Володимир Жуков, Валерій Дрига, Ніна Ясинська, В’ячеслав Нестеренко, Анатолій Кривуля, Микола Антонов, Олександр Ткаченко, Микола Єгоренко, Олексій Біліченко, Олег Решетило та Ігор Проценко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та районних комунальних підприємств, представники засобів масової інформації.

Формуючи порядок денний спільного засідання депутати районної ради Володимир Дрига та Микола Антонов запропонували додатково включити до проєкту порядку денного чергової сесії районної ради звернення депутатів Кобеляцької районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України стосовно ситуації, яка склалася у селищі Нові Санжари під час поселення до санаторію Міністерства внутрішніх справ України на обсервацію евакуйованих українців з Китаю.

У ході засідання народні обранці ознайомилися з проєктом рішення «Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2019 рік». За інформацією начальника фінансового відділу райдержадміністрації Андрія Дацка за 2019 рік до районного бюджету надійшло податків та зборів загального і спеціального фондів у сумі 85 млн. 570,6 тис. грн., при плані 98 млн. 25,3 тис. грн., що становить 87,3 % та менше планових показників на 12 млн. 454,7 тис. грн. У порівнянні з отриманими доходами за 2018 рік надходження зменшилися на 2 млн. 306,8 тис. грн.

Щодо видатків, то їх із загального фонду районного бюджету проведено в сумі 306 млн. 699,1 тис. грн., або 90,5% до уточненого плану. У процесі виконання бюджету, бюджетні призначення головним розпорядникам коштів районного бюджету збільшено на 10 млн. 912,4 тис. грн. за рахунок міжбюджетних трансфертів з бюджетів різних рівнів та вільного залишку бюджетних коштів.

На завершення своєї інформації Андрій Іванович запропонував затвердити звіт про виконання районного бюджету за 2019 рік: по доходах у сумі 327 млн. 624,4 тис. грн. та по видатках у сумі 329 млн. 656,2 тис. грн.

Розглядаючи проєкт рішення «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2020 рік» головний фінансист району наголосив, що виконання районного бюджету виконано лише на 63%. Зміни, які пропонується внести стосуються показників доходної і видаткової частини лише за рахунок збільшення «іншої субвенції» (державного та місцевих бюджетів), які планується виділити на утримання закладів первинної медичної допомоги, дошкільної та загальної середньої освіти, соціального захисту та соціального забезпечення.

Обговорюючи дане питання депутати неодноразово наголошували про необхідність пошуку шляхів збільшення надходжень до районного бюджету. Закликали голову районної державної адміністрації Дмитра Сироватку відновити роботу комісії по легалізації робочих місць та комісії по сплаті податку за оренду землі. Акцентували увагу на тому, що основним бюджетоутворюючим джерелом районного бюджету є податок на доходи фізичних осіб та плата за оренду земель сільськогосподарськими підприємствами та одноосібниками.

Окрім того, депутати розглянули та підтримали проєкти рішень про затвердження районної програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2020 – 2023 роки, про внесення змін до Програми розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги», про погодження передачі майна спільної власності територіальних громад району та про погодження встановлення тарифу на теплову енергію для суб’єктів господарювання, які здійснюють її виробництво з використанням альтернативних джерел енергії для потреб установ та організацій, які фінансуються з районного бюджету.

Також депутати підтримали звернення депутатів районної ради Ніни Ясинської щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення та Ігоря Проценка про недопущення прийняття рішення АТ «Полтаваобленерго» щодо сплати оренди за спільне використання повітряних ліній електропередач та вуличного освітлення міськими, селищними та сільськими радами.

У ході формування проєкту порядку денного тридцять четвертої сесії районної ради сьомого депутати зняли з розгляду два та додатково включили також два питання. Всього на розгляд чергової сесії запропоновано включити одинадцять питань.