Питання розподілу земель за межами населених пунктів сільських рад Кобеляцького району знову піднімалося на засіданні Координаційної ради

12 лютого Володимир Кішінський провів засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, участь у якому взяли депутати Полтавської обласної ради Микола Жук, Сергій Жук та Валерій Прядко, голова Кобеляцької районної державної адміністрації Дмитро Сироватка, його заступник Володимир Катишков, сільські, селищний голови, представники обласних та районних засобів масової інформації.

Найболючішим питанням, яке цього дня розглядали представники органів місцевого самоврядування, стало продовження «захоплення» земель на території Озерянської, Шенгурівської, Чорбівської, Іванівської, Червоноквітівської сільських рад.

Головуючий на засіданні Володимир Кішінський наголосив, що дане питання неодноразово піднімалося депутатами районної ради, надсилалося звернення від депутатського корпусу районної ради до обласного керівництва з проханням посприяти у його вирішенні. Відбувалася зустріч делегації Кобеляцького району, депутатів Полтавської обласної ради від Кобеляцького району з колишнім керівником Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області. Але остаточно це питання так і не вирішено.

У ході його обговорення очільники територіальних громад району наголосили на необхідності терміново приймати рішення та призупинити «захоплення» земель на території Кобеляцького району. Адже земельні ділянки, якими жителі району користувалися багато років і безуспішно намагалися належним чином оформити, опинилися у власності мешканців з інших областей.

До обговорення долучилися депутати Полтавської обласної ради Валерій Прядко та Микола Жук. Вони запевнили, що підтримають жителів Кобеляцького району та докладуть усіх зусиль, щоб розглянути це питання на сесії Полтавської обласної ради та під час зустрічі делегації Кобеляцького району з головою Полтавської обласної державної адміністрації.

Підсумовуючи, Володимир Кішінський повідомив, що районна рада підготує звернення до депутатів Полтавської обласної ради, голови Полтавської обласної державної адміністрації з пропозицією накласти мораторій на реєстрацію правоустановчих документів та виділення земельних ділянок до моменту створення об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до порядку денного присутні також розглянули питання «Про реалізацію проєкту «Безпечний район». По ньому доповідав начальник Кобеляцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області Сергій Джулай. Інформуючи присутніх, керівник правоохоронних органів закликах сільських голів долучитися до участі у реалізації проєкту «Безпечний район» та створення ще трьох «поліцейських станцій» на території Світлогірської, Білицької та Придніпрянської сільських рад.

На завершення Сергій Джулай запропонував провести виїзне засідання на базі найкращої на Полтавщині «Поліцейської станції», яка знаходиться в с. Ланна Карлівського району за участю представників територіальних громад району та обласного керівництва управління Національної поліції в Полтавській області.

По питанню «Про організацію чергового призову громадян району на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань у 2020 році» присутніх інформував районний військовий комісар Петро Андрушко. У контексті його обговорення було узгоджено механізм оплати за проходження медичного огляду призовників району.

Також було розглянуто питання «Про внесення змін до складу Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради». До складу Координаційної ради було введено голову районної державної адміністрації Дмитра Сироватку.

Під час засідання піднімалися питання підвозу і харчування учнів, оптимізації освітніх закладів загальної середньої освіти, розчищення доріг у зимовий період та їх ремонту, та інші нагальні питання.

Насамкінець, Володимир Кішінський повідомив, що депутати Полтавської обласної ради домовились про зустріч голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Синєгубова з делегацією Кобеляцького району, яка відбудеться 14 лютого поточного року.