Інформує Кременчуцьке управління Головного управління ДПС у Полтавській області

Легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення

На сьогодні, чимало українських компаній здійснюють свою діяльність шляхом максимального скорочення витрат, у тому числі і на оплату праці. Масово користуються схемами мінімізації податків… Через різні схеми роботодавці уникають легального використання робочої сили, утримують працюючих без укладання з ними договорів, приховують від обліку та оподаткування розміри своїх реальних доходів та фактичної заробітної плати найманих працівників, виплачуючи заробітну плату «в конвертах», не здійснюють оплату внесків до соціальних фондів, підтримуючи «подвійну» бухгалтерію та багато чого іншого.

Страх втрати роботи і джерела доходу змушує багатьох найманців змиритися з заробітною платою у «конверті».
Маючи, звичайно, надію на свідомість громадян контролюючі органи за дорученням влади контролюють дотримання трудового законодавства та детінізації заробітків.

Кременчуцьким управлінням ГУ ДПС у Полтавській області в складі робочої групи з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створеної при Виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради, постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Щотижнево проводяться обстеження місць здійснення діяльності суб’єктів господарювання на території міста Кременчука та Кременчуцького району.

Шановні працедавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найманих працівників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Застосування нестандартних форм зайнятості позбавляє робітників соціального захисту, здешевлює людську працю, погіршує умови праці, поглиблює існуючу дискримінацію молоді та людей передпенсійного віку.

Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.

Інформаційна кампанія з детінізації зайнятості населення

Наразі триває інформаційна кампанія з детінізації зайнятості, яка спрямована на реалізацію доручення Прем’єр – міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 2313/0/1-20.

Працівниками Кременчуцького управління ГУ ДПС у Полтавській області спільно з органами місцевого самоврядування, представниками Пенсійного фонду, Служби зайнятості, журналістів громадського телебачення, проведено профілактичні рейди щодо необхідності офіційного оформлення найманих працівників в ТЦ «АМСТОР», ТЦ «МЕГА» та ТРЦ «ГАЛАКТИКА».

Державними службовцями проведено роз’яснювальну роботу серед роботодавців щодо дотримання законодавства про оплату праці та забезпечення соціальних гарантій працівників, оскільки цивілізоване оформлення трудових відносин між роботодавцем і найманими працівниками є завданням загальнонаціонального масштабу. Продавців, адміністраторів та співробітників закладів у зазначених вище торгівельних центрах було проінформовано щодо наслідків отримання доходів у «конвертах». Водночас, держслужбовці нагадали роботодавцям, що у разі виявлення неоформлених найманих працівників, законодавством передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій. Також всім було роздано інформаційні пам’ятки, було роз’яснено переваги легального працевлаштування, зокрема, це пенсійне забезпечення, соціальна захищенність, право на субсидію, право на отримання податкової знижки, передбаченої законодавством.

Репортаж з місця проведення профілактичних заходів можна переглянути на сторінці Facebook Кременчуцького управління ГУ ДПС у Полтавській області.

Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.

Шановні працедавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найманих працівників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність.

УВАГА: телефонують шахраї

Кременчуцьке управління попереджає, що зафіксовано випадки телефонних дзвінків з номерів телефону 0969284755, 0681782575, 0682552774, 0964516446, 0683590682, 0682552774 від невідомих осіб до підприємців м.Горішні Плавні та смт Козельщина, які представлялися керівниками Горішньоплавнівської ДПІ – Юлії Фесенко, а також Козельщинської ДПІ – Тетяни Вітер та вимагали кошти.

Шановні керівники підприємств та підприємці, подібні факти є провокацією з боку шахраїв.
Кременчуцьке управління попереджає, що такі дії зловмисників спрямовані на вирішення їх власних питань та дискредитацію працівників податкових органів.

Застерігаємо платників податків бути пильними і в таких випадках негайно звертатись до органів Національної поліції, СБУ та прокуратури.

Е – декларування 2020

До уваги суб’єктів декларування у разі:
– відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента;
– суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку суб’єкт декларування у десятиденний строк з моменту відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента або отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

Якщо ви займались репетиторством – задекларуйте отримані доходи
Якщо упродовж 2019 року учителі та викладачі надавали репетиторські послуги учням, студентам або дошкільнятам, при цьому не були зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності, вони зобов’язані задекларувати свої доходи.

Зауважимо, на сьогоднішній день, до репетиторських належать послуги з виконання контрольних, курсових, дипломних робіт, підготовка дітей до школи, незалежного тестування, вступу до навчальних закладів, навчання з будь-яких предметів, тощо.
Таким чином громадяни, які отримували упродовж 2019 року такі неоподатковані доходи, у обов’язковому порядку мають подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Після чого сплатити до бюджету нарахований податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір у розмірі 1,5%.

Нагадаємо, що декларацію про доходи можна подати особисто платником або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або відправити до податкової засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.
Додамо, що виконати свій конституційний обов’язок: задекларувати доходи, завітавши до державної податкової інспекції за місцем своєї реєстрації – податкової адреси платника, можна не пізніше 30 квітня 2020 року.