Самовираження через арт-терапію

Стресові ситуації підстерігають нас на кожному кроці – на роботі, вдома, на вулиці. Але люди, які ведуть активне професійне життя, не мають часу на те, щоб безболісно для організму долати стреси, які постійно накопичуються. І, як результат, ми наражаємо себе на нервові зриви. Саме тому потрібно навчитися швидко та вправно позбавлятися від стресу. Не випадково 30 січня 2020 року в Кобеляцьку районну філію Полтавського обласного центру зайнятості на засідання клубу “Поклик душі” запросили керівника КЗ “Кобеляцький Центр первинної медико-соціальної допомоги” Коломієць Любов Афанасіївну. Вона розповіла присутнім про шлях свого професійного становлення в медицині. Запрошена гостя акцентувала увагу на тому, що сучасний інформаційний світ надає багато можливостей для постійного професійного розвитку: “Треба вчитись і рухатись вперед, негативний результат — це також результат”. Любов Афанасіївна порадила більше уваги приділяти своєму психоемоційному стану, від якого залежить здоров’я.

Розповісти про свої страхи і переживання найлегше через творчість, саме це і лежить в основі арт-терапії, яку зараз активно використовують в роботі психологи і педагоги. Продовжуючи засідання, провідний фахівець Лях Наталія розповіла, що таке арт-терапія в дії. Не кожен може висловити словами те, що болить. Але через творчість – малюнок, танець, ліплення, аплікацію – людина може «розповісти» про біль, більше того – звільнитися від нього. По завершенню засідання фахівці запропонували всім розмалювати мандали та спробувати зробити фігурки орігамі. Творчий релакс сподабався всім без винятку.

Засідання клубу було змістовним для всіх присутніх. Хтось почув корисну інформацію, хтось отримав новий досвід, комусь допомогли порадою, а фахівці Кобеляцької районної філії отримали нові запити щодо майбутніх тем дискусій.

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:  https://pol.dcz.gov.ua/ та https://www.facebook.com/KobelakiCZ/