Підготовка до тридцять третьої сесії районної ради

23 грудня відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, цін, управління майном та інвестицій під головуванням заступника голови комісії Володимира Жукова.

У засіданні взяли участь голова районної ради Володимир Кішінський, в.о.голови райдержадміністрації Володимир Катишков, члени комісії В’ячеслав Нестеренко, Микола Єгоренко, Олександр Ткаченко, Ніна Ясинська, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Дмитро Омеляненко, голова постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин, екології та раціонального природокористування Валерій Дрига, представник політичної партії «Соціал-демократична партія» в районній раді депутат Олександр Жук, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, комунальних установ районної ради.

До розгляду на засіданні було запропоновано 24 питання, основним з яких був проект рішення «Про районний бюджет на 2020 рік». Заслухавши заступника начальника фінансового управління райдержадміністрації Олену Петрушину та головних розпорядників коштів, комісія прийняла рекомендації, згідно яких фінуправлінню доручили у проекті бюджету на 2020 рік зменшити обсяг резервного фонду районного бюджету на 100 тис. грн., встановивши його обсяг у сумі 50,0 тис. грн. Ці 100 тис. грн. спрямувати наступним чином:
– 30 тис. грн. Комунальному некомерційному підприємству «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» Кобеляцької районної ради Полтавської області на лікування пацієнтів з орфанними захворюваннями;
– 70 тис. грн. Комунальному некомерційному підприємству «Кобеляцька центральна районна лікарня» Кобеляцької районної ради Полтавської області на ремонт флюорографа.

У зв’язку з переглядом планових показників доходної частини районного бюджету, збільшити планові показники одержувачів бюджетних коштів, запропонованих в проекті районного бюджету на 2020 рік, наступним чином:
видатки на виконання районної Програми фінансової підтримки РЛП “Нижньоворсклянський” на 2016 – 2020 роки збільшити на суму 360 тис.грн. і встановити в сумі 1 153,7 тис. грн.;
на фінансову підтримку регіональних всеукраїнських організацій спортивної спрямованості для проведення навчально-тренувальної та спортивної роботи збільшити видатки на 450 тис. грн. і встановити в сумі 680,1 тис. грн.;
видатки Комунальному некомерційному підприємству «Кобеляцька центральна районна лікарня» Кобеляцької районної ради Полтавської області збільшити на 200 тис. грн. для придбання пільгових медикаментів, і встановити в сумі 2 167,9 тис.грн.

Доопрацьований проект з урахуванням вищевказаних змін внести на розгляд тридцять третьої сесії районної ради сього скликання.

Також депутати розглянули проекти районних програм: економічного та соціального розвитку району на 2020 рік; забезпечення виконання управлінням соціального захисту населення Кобеляцької районної державної адміністрації делегованих йому Кобеляцькою районною радою повноважень по наданню послуг з соціальної підтримки населення на 2020 рік; відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним та залізничним транспортом у Кобеляцькому районі на 2020 рік. Також заслухали доповідачів по проектах рішень щодо продовження дії та внесення змін до Програми відшкодування частини кредитів, отриманих фізичними особами, ОСББ та ЖБК, на впровадження заходів з енергозбереження житлового фонду у Кобеляцькому районі на 2017 – 2019 роки; про встановлення розміру батьківської плати та надання батькам пільгових умов оплати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти Кобеляцького району на 2020 рік; про забезпечення та організацію безкоштовного харчування у закладах загальної середньої освіти Кобеляцького району учнів 1 – 4 класів, учнів 5 – 11 класів з малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, дітей загиблих учасників АТО, дітей, інфікованих мікобактеріями туберкульозу, дітей, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Ряд проектів рішень стосувались майна спільної власності територіальних громад району. Додатково депутати запропонували підготувати звернення до Кабінету Міністрів України та профільних міністерств щодо фінансування лікування пацієнтів з орфанними захворюваннями з державного бюджету; виділення коштів на забезпечення інсуліном пацієнтів, які страждають на інсуліно-залежний цукровий діабет, та щодо внесення змін до податкового законодавства по питанню сплати податків підприємствами за місцем виробничої діяльності.

За результатами розгляду та обговорень 27 проектів рішень внесені на розгляд тридцять третьої сесії районної ради