Координаційна рада розглянула першочергові питання, які турбують органи місцевого самоврядування

11 грудня відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, яке провів голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський.

У засіданні взяли участь виконувач обов’язків голови районної державної адміністрації Володимир Катишков, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, очільники територіальних громад, керівники районних установ та комунальних підприємств.

На розгляд засідання було внесено кілька питань, які на даний час є важливими для органів місцевого самоврядування.

Спершу мова йшла про організацію проведення чергового призову громадян району на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань восени 2019 року та про організацію відбору громадян району на військову службу за контрактом.

Як повідомив районний військовий комісар Петро Андрушко, за останній час значно зменшилася кількість охочих проходити військову службу за контрактом і службу в Збройних Силах України. Станом на 11 грудня поточного року із планових 33 призовників на строкову службу направлено лише 20. У райвійськкоматі постійно працює дві агітаційні групи, які проводять роботу серед військовозобов’язаних щодо популяризації служби в Збройних Силах України.

Окрім того, районний військовий комісар наголосив, що на медичний огляд призовників, на жаль, з районного бюджету не виділено кошти. А це, у свою чергу, призводить до невиконання планових показників по призову військовослужбовців у осінній період. Також він закликав очільників територіальних громад при формуванні бюджету на 2020 рік передбачити кошти на заохочення військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом.

У ході обговорення даних питань сільським головам рекомендовано переглянути списки призовників та військовозобов’язаних, які стоять на обліку за місцем проживання.

Наступне питання стосувалося порядку виявлення та обліку дітей, сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах та взаємодія органів державної влади і місцевого самоврядування. З ним до очільників місцевих рад району звернулася начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Надія Коваленко. Вона ознайомила присутніх з порядком виявлення сімей чи осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу цих сімей.

Доповідач наголосила, що сільські голови несуть персональну відповідальність за виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, випадків жорстокого поводження з ними та виникнення безпосередньої загрози життю та здоров’ю дітей.

На завершення своєї інформації Надія Андріївна наголосила про необхідність створення малих групових будинків, як закладів соціального захисту, що призначені для тривалого (стаціонарного) проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі дітей з інвалідністю, в умовах, наближених до сімейних.

Під час розгляду питання, яке стосувалося формування районного бюджету на 2020 рік, начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Дацко звернувся до очільників територіальних громад з проханням при формуванні місцевих бюджетів на 2020 рік виділити кошти на харчування учнів 1-4 класів та підвіз учнів і педагогічних працівників до навчальних закладів, які знаходяться на території місцевих рад.

Андрій Іванович наголосив, що органи місцевого самоврядування мають виважено і детально підійти до формування бюджетів на 2020 рік та вчасно, не пізніше 25 грудня, прийняти головний фінансовий документ територіальної громади. У ході обговорення сільські голови пообіцяли передбачити кошти на вказані цілі.

Підсумовуючи дане питання було вирішено підготувати лист до Кобеляцького міського голови Олександра Копельця з проханням при формуванні бюджету на наступний фінансовий рік передбачити кошти на підвіз та на харчування учнів 1-4 класів місцевих шкіл.

Щодо погашення заборгованості та сплати податків слово мала головний державний інспектор Кобеляцького відділення Кременчуцької об’єднаної податкової інспекції Ярина Білоусько. Представник податкової служби закликала очільників місцевих рад провести звірки та погасити заборгованість по сплаті податків.

На завершення голова районної ради Володимир Кішінський закликав сільських голів попрацювати з боржниками та сплати податки, що в свою чергу збільшить надходження до місцевих бюджетів.