Міжнародний день осіб з інвалідністю

Третього грудня світова громадськість відзначає Міжнародний день осіб з інвалідністю. Тому Генеральна Асамблея ООН закликає всі держави і міжнародні організації співпрацювати у проведенні заходів, що сприяють інформуванню та інтеграції людей з особливими потребами. Кобеляцька районна філія Полтавського обласного центру зайнятості 6 грудня 2019 року долучилась до відзначення цього дня, провівши ряд спільних заходів із соціальними партнерами для безробітних осіб з інвалідністю та учасників АТО, які перебувають на обліку по питанню пошуку роботи. До участі в Круглому столі з обговорення питань соціального захисту осіб з інвалідністю запросили спеціалістів Управління соціального захисту населення Кобеляцької РДА, Кобеляцького територіального центру соціального обслуговування, Кобеляцького бюро вторинної правової допомоги.

На початку засідання заступник директора Кобеляцької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Воронова Людмила Леонідівна розповіла присутнім про додаткові гарантії щодо працевлаштування інвалідів, учасників АТО та соціальні послуги, які надає Державна служба зайнятості.

Вовк Оксана Анатоліївна, заступник начальника Управління соціального захисту населення, інформувала присутніх про порядок направлення на санаторно-курортне лікування, забезпечення технічними засобами реабілітації, професійне навчання. Сулима Ніла Іванівна, заступник директора Кобеляцького територіального центру соціального обслуговування, розповіла про соціальні і медичні послуги установи. Про гарантії соціального захисту праці осіб з інвалідністю та учасників АТО інформувала Бобрищева Ілона Русланівна, керівник Кобеляцького бюро правової допомоги Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Декілька учасників заходу отримали індивідуальні консультації запрошених представників соціальних служб.

Для роботодавців в цей день фахівцями філії був проведений семінар на тему: “Забезпечення рівних можливостей для працівників (у тому числі інвалідів) при прийняті на роботу – позитивний імідж організації та сучасного керівника”. Наприкінці семінару були обговорені шляхи подальшого розвитку співпраці щодо працевлаштування інвалідів, своєчасного  подання інформації про попит на робочу силу (вакансії) та надані відповіді на запитання присутніх.

Ці заходи були проведені не тільки для підтримки людей з обмеженими фізичними можливостями, а й для побудови діалогу щодо вирішення проблем осіб з інвалідністю та учасників бойових дій.

Більше цікавої інформації можна знайти за посиланнями: https://pol.dcz.gov.ua/ та https://www.facebook.com/KobelakiCZ/