Килимарство, вишивка, плетіння – для відродження народних традицій та для власного задоволення

Містечко Решетилівка, що межує з Кобеляцьким районом – справжня скарбниця українського народного мистецтва. Решетилівські майстри ткацтва, килимарства та вишивки відомі на всю Україну ще з кінця XIX ст. Задля відродження народної творчості та для її збереження в Решетилівці створено Всеукраїнський центр вишивки та килимарства.

12 листопада 2019 року, на запрошення голови Кобеляцької районної ради Володимира Кішінського, щоб поділитися своїми вміннями майстрині цього центру провели майстер-клас виконання технології вишивки «білим по білому», килимарства та плетіння з нитки і джгута. Навчання відбулося на базі Кобеляцького будинку дитячої та юнацької творчості імені Миколи Андрійовича Касьяна для вчителів та керівників гуртків загальноосвітніх навчальних і позашкільних закладів району, місцевих народних умільців та спеціалістів методичного кабінету відділу освіти Кобеляцької районної державної адміністрації.

Вітаючи творчу аудиторію, заступник директора Алла Кісь наголосила, що центр вишивки та килимарства є досить молодим, його головною метою є відродження та збереження традицій килимарства і вишивки як найстарішого художнього ремесла України.

Алла Володимирівна повідомила, що окрасою Центру є музей ткацтва і вишивки в Решетилівці. Відвідуючи музей, можна дізнатися про історію ткацтва і вишивки Решетилівського краю від найдавніших часів до сучасності та оглянути чудові експозиції.

Кілька цікавих стародавніх експонатів: сорочки, рушники, серветки та ляльки мали змогу оглянути і кобелячани. Роботи народних умільців Решетилівщини заворожують своєю вишуканістю, витонченістю та високою майстерністю виконання.