Сесійний день депутатів районної ради

Сьогодні, 8 листопада 2019 року, голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський провів друге пленарне засідання тридцять першої сесії районної ради сьомого скликання. У роботі взяли участь депутати Полтавської обласної ради Микола Андрієнко та Геннадій Коваленко, виконувач обов’язків голови районної державної адміністрації Володимир Катишков, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, комунальних підприємств району, селищний, сільські голови та представники засобів масової інформації.

Узгоджуючи порядок денний пленарного засідання, депутат районної ради Микола Антонов вніс пропозицію додатково включити ще одне питання «Про звернення депутатів Кобеляцької районної ради». У даному зверненні піднімається питання перед будівельною фірмою «Онур тааххут ташимаджилик іншаат тіджарет ве санаї анонім ширкеті» про внесення змін до проектної документації щодо будівництва в’їзду в місто Кобеляки зі сторони мікрорайону Ведмедівка та ремонту центральної вулиці Шевченка (від Кременчуцького мосту до повороту на вулицю Покрівська).

Загалом народні обранці погодили проект порядку денного у кількості чотирьох питань та узгодили регламент роботи.

У ході пленарного засідання депутати районної ради не підтримали питання «Про забезпечення та організацію безкоштовного харчування у закладах загальної середньої освіти Кобеляцького району учнів з малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, дітей загиблих учасників АТО, дітей, інфікованих мікобактеріями туберкульозу, дітей, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС». У контексті розгляду даного питання одноголосно було підтримано рішення «Про звернення депутатів Кобеляцької районної ради», у якому депутати прохають переглянути підхід розподілу державної субвенції Полтавською обласною державною адміністрацією на райони.

Також депутати одноголосно підтримали питання «Про передачу об’єкта спільної власності територіальних громад Кобеляцького району з балансу Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцька центральна районна лікарня» Кобеляцької районної ради Полтавської області на баланс Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» Кобеляцької районної ради Полтавської області». Даним рішенням депутати зобов’язали передати Білицьке терапевтичне відділення № 2 Кобеляцької центральної районної лікарні на баланс Кобеляцького Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Загалом народні обранці одноголосно прийняли з чотирьох три рішення.

Під час розгляду «Різного» сесія повернулася до розгляду питання, яке розглядалося на минулому засіданні та стосувалося «захвату» земель на території Озерянської та Шенгурівської сільських рад. По результатах його розгляду, перед присутніми виступив депутат Полтавської обласної ради Геннадій Коваленко, який ознайомив присутніх з проєктом рішення Полтавської обласної ради – зверненням, яке адресується Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру. У ньому пропонується на законодавчому рівні врегулювати обов’язкове погодження місцевими радами надання дозволів на розробку землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Дане звернення буде розглянуте депутатами на позачерговому засіданні обласної ради.

У ході розгляду цього питання Озерянський сільський голова Наталія Синяговська висловила слова щирої вдячності за підтримку депутату обласної ради Геннадію Коваленку та депутатам районної ради, які не залишились осторонь цієї проблеми. Адже розвиток сільської місцевості напряму залежить від надходження коштів за оренду земель, які, нажаль, на сьогоднішній день надаються не жителям району, а громадянам з різних регіонів України без відома органів місцевого самоврядування.

Цього дня депутати також піднімали питання перебоїв у електропостачанні по населених пунктах Кобеляцького району на які відповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника Кобеляцької філії ПАТ «Полтаваобленерго» Артем Тарасов. По надходженню податку з доходів фізичних осіб, опаленню навчальних закладів району та інші.

Загалом сесія була бурхлива та емоційна. А це говорить про те, що депутатам районної ради не байдужа доля Кобеляцького району.