Питання харчування дітей у навчальних закладах району та передача майна спільної власності – саме такі питання розглядали депутати районної ради на засіданні профільної комісії

7 листопада відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, цін, управління майном та інвестицій.

У засіданні, яке вів заступник голови комісії Володимир Жуков, взяли участь депутати районної ради В’ячеслав Нестеренко, Анатолій Таранушич, Олександр Ткаченко та Дмитро Омеляненко, голова районної ради Володимир Кішінський його заступник Оксана Гордійко, виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Володимир Катишков, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та комунальних некомерційних підприємств району.

Відділ освіти Кобеляцької районної державної адміністрації звернувся з проханням до депутатського корпусу районної ради з проханням підтримати рішення щодо організації та забезпечення безкоштовного харчування у закладах загальної середньої освіти Кобеляцького району пільгової категорії дітей.

Як зазначила начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Коваль, на сьогодні склалася критична ситуація з виділенням коштів на харчування і підвіз учнів та на опалення навчальних закладів нашого району. До цього часу за кошти районного бюджету харчувалися не лише діти пільгової категорії, а й учні початкових класів. До кінця календарного року кошти на харчування взагалі відсутні, тому відділ освіти райдержадміністрації вносить на розгляд депутатів районної ради проект рішення, яким передбачається фінансування лише пільгової категорії дітей. До даної категорії належать діти з малозабезпечених сімей, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, діти загиблих учасників АТО, діти, інфіковані мікобактеріями туберкульозу та діти, постраждалі від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Під час обговорення даного питання депутати пропонували вишукувати всі можливі варіанти та виділяти кошти на харчування дітей не лише пільгової категорії, а й учнів початкових класів з районного бюджету. Але начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Дацко зауважив, що вільних коштів взагалі немає. Наразі гостро стоїть питання погашення заборгованості по захищених статтях – це заробітна плата та енергоносії.

Депутат районної ради Анатолій Таранушич вніс пропозицію спільно з фінансовим управлінням райдержадміністрації та виконавчим апаратом районної ради підготувати звернення від депутатів районної ради до Президента України та Полтавської обласної державної адміністрації щодо складної ситуації з надходженням коштів до районного та місцевих бюджетів і неможливістю фінансування нагальних проблем у галузі освіти, медицини та соціального захисту населення.

У ході засідання депутати також розглянули питання, яке стосувалося передачі терапевтичного відділення № 2, що знаходиться в селищі Білики, з балансу Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцька центральна районна лікарня» на баланс Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги».

У контексті обговорення даного питання народні обранці рекомендували створити комісію, до складу якої включити представників двох лікувальних установ та представників органів місцевого самоврядування, які б детально узгодили всі спірні моменти щодо цього питання в обох медичних закладах.

Підводячи підсумки розгляду питань порядку денного, депутати рекомендували внести на розгляд другого пленарного засідання тридцять першої сесії районної ради такі проекти рішень: «Про забезпечення та організацію безкоштовного харчування у закладах загальної середньої освіти Кобеляцького району учнів з малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, дітей загиблих учасників АТО, дітей, інфікованих мікобактеріями туберкульозу, дітей, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», «Про передачу об’єкта спільної власності територіальних громад Кобеляцького району з балансу Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцька центральна районна лікарня» Кобеляцької районної ради Полтавської області на баланс Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» Кобеляцької районної ради Полтавської області» та «Про звернення депутатів Кобеляцької районної ради».