Проведення інвентаризації земель на території Кобеляцького району – важливе питання, яке розглядали очільники місцевих рад

 30 жовтня голова районної ради Володимир Кішінський провів засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. Участь у засіданні взяли виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Володимир Катишков, начальник Кобеляцького відділу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Юрій Калюжний, сільські голови та землевпорядники місцевих рад.

Розпочав засідання голова районної ради Володимир Кішінський, який зауважив, що питання інвентаризації земель, оформлення правоустановчих документів на земельні ділянки особистих фермерських господарств та соціальної сфери є одними із найактуальніших. Саме тому було вирішено провести засідання Координаційної ради, щоб намітити алгоритм у подальшій роботі представників органів місцевого самоврядування по даному питанню.

Спершу начальник Кобеляцького відділення Держгеокадастру у Полтавській області Юрій Калюжний ознайомив з вимогами щодо проведення інвентаризації земель під час здійснення землеустрою та складання за її результатами технічної документації. Процедура інвентаризації земель проводиться з метою встановлення місця розташування, меж, розмірів, правового статусу та виявлення земель, що не використовуються або використовуються не за цільовим призначенням.

Юрій Калюжний наголосив, що Кобеляцьким відділом Держгеокадастру підготовлено вихідну документацію на 592 земельні ділянки загальною площею 12027,7473 га., з них: ріллі – 4055,0175 га., багаторічних насаджень – 57,2255 га., сіножатей – 3101,0390 га, пасовищ – 4803,7258 га. та інших насаджень – 10,7595 га. Всі ці матеріали передані до Полтавської регіональної філії Центру Держгеокадастру для подальшого використання в роботі.

Під час обговорення сільські голови піднімали питання затримки у оформленні документації по земельних ділянках, що, в свою чергу, веде до зменшення або взагалі до несплати податку за оренду землі, які розміщені на території сільських рад.

Підводячи підсумки даного питання голова районної ради Володимир Кішінський рекомендував сільським головам проаналізувати всі земельні ділянки, які використовуються з порушенням земельного законодавства, чи не використовуються взагалі, або на які ще виготовлена технічна документація та подати відповідну інформацію до Держгеокадастру.

Окрім того, на засіданні піднімалися питання встановлення розміру оренди за невитребувані паї, розчищення лісопосадок та підготовки до розчищення доріг місцевого значення у зимовий період.