30 жовтня розпочинається голосування за шкільний громадський бюджет Полтавської області

Що ж таке шкільний громадський бюджет Полтавської області? Це взаємодія органів місцевого самоврядування з молоддю, спрямована на залучення учнів закладів загальної середньої освіти Полтавської області віком від 14 до 18 років до участі в бюджетному процесі шляхом подання ними проєктів та проведення відкритого громадського голосування за них, з подальшим їх фінансуванням і реалізацією.

Хто ж має право голосувати за проєкти? Жителі Полтавської області.

Коли ж розпочинається голосування та в якому вигляді? Голосування за проєкти триватиме протягом 16 календарних днів і здійснюватиметься лише в електронному вигляді. Одна особа (будь-який мешканець Полтавської області) зможе проголосувати не більше, ніж за три проєкти шкільного громадського бюджету.

Голосування буде проходити на платформі: https://poltava-obl-school-budget.e-dem.in.ua/#/projects шляхом авторизації особи за допомогою системи «BankID», електронного цифрового підпису або інших методів ідентифікації особи.

Голосування розпочинається з 30 жовтня і триватиме по 14 листопада 2019 року.

Коли будуть відомі результати конкурсу та реалізовані проєкти-переможці? Визначення переможців буде здійснюватися з 15 по 30 листопада 2019 року. Їх реалізація розпочнеться з 01 грудня 2019 року і триватиме по 31 серпня 2020 року.

Який бюджет конкурсу? Загальний бюджет складає 1 000 000 грн.

Яким чином буде здійснюватися фінансування? Проєкти-переможці шкільного громадського бюджету Полтавської області фінансуватимуться за рахунок коштів обласного бюджету та бюджетів місцевих рад у співвідношенні 50х50: до 50 тис. грн. – з обласного бюджету та 50 тис. грн. і більше – з бюджетів місцевих рад.

Шкільний громадський бюджет участі Полтавської області відбувається вперше. Фінансуватимуться проєкти, спрямовані на покращення умов навчально-виховного процесу в закладах загальної середньої освіти Полтавської області.

До Полтавської обласної ради надійшло 159 проєктів, з них 13 проєктів подали навчальні заклади Кобеляцького району.

Надаємо перелік проєктів шкільного громадського бюджету участі Полтавської області для ознайомлення та голосування:

ШГБ 8. Здоров’я молоді – майбутнє нашої країни! С. Шенгури, Кобеляцький район. Опис проєкту: відсутність сучасного спортивного майданчика та зони відпочинку на території Шенгурівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кобеляцької районної ради Полтавської області. Метою проєкту є створення на шкільному спортивному майданчику силового комплексу (вуличні тренажери) та максимально комфортної зони для занять спортом і пропагування здорового способу життя учнів.

ШГБ 14. «Силу волі піднімай, Прес на турніку качай, Обруч веселіш крути: Рух – дорога до мети – Так здоровим будеш ти!» С. Вільховатка Кобеляцького району. Опис проєкту: встановлення спортивного комплексу на території школи, що сприятиме спортивному розвитку і досконалій фізичній підготовці як учнів, так і жителів села, багато з яких небайдужі до Street Workout – сучасний та популярний вид спорту.

ШГБ 44. Придбання фрезерного верстату ЧПУ для шкільної майстерні Світлогірської ЗОШ І-ІІІ ступенів, с. Світлогірське, Кобеляцький район. Опис проєкту: завдяки реалізації проєкту, адміністрація Світлогірської ЗОШ І-ІІІ ступенів, матиме можливість придбати фрезерний верстат ЧПУ 600*900 для шкільної майстерні, завдяки якому дев’яносто три учні навчаться технологічному та практичному процесу виготовлення різних деталей, промо-продукції, сувенірів з дерева, фанери, пластиків, композитів і кольорових металів. Учні отримають можливість збільшити технологічний кругозір та забезпечення кабінету якісним, цікавим обладнанням, яке відповідає сучасним вимогам нової української школи. А це є прямим кроком у майбутнє. На уроках трудового навчання будуть задіяні: математика, креслення для розрахунків витратних матеріалів для виробів та їх ескізів, дизайнерські та художні навики. Результат проєкту – це не теоретичні, а практичні навички в сфері дизайну, креативного мислення, майстерності з виготовлення цікавих і корисних виробів.

ШГБ 68. Дитяча посмішка задля здорового та активного дитинства, с. Світлогірське, Кобеляцький район. Опис проєкту: створення зони дозвілля, комфорту та здоров’я, де діти можуть активізувати свою рухову діяльність і весело проводити час.

ШГБ 76. «Від дозвілля до успіху!», с. Іванівка, Кобеляцький район. Опис проєкту: оновити актову залу школи. Закупити сучасну акустичну систему, обладнання та нові меблі. Створити комфортні умови для дозвілля учнів.

ШГБ 91. «Restofdream» («відпочинок мрії») Гасло «Навчаємося активно – відпочиваємо креативно!», м. Кобеляки, опорний заклад «Кобеляцький ліцей №2 імені Олеся Гончара». Опис проєкту: зона відпочинку на другому і частково третьому поверхах ліцею із встановленням зручних меблів, де можна на перервах і в позаурочний час поспілкуватися з друзями. Вона також включає зони: ігрову, творчості, читання, де діти можуть пограти в настільні ігри, на мольбертах помалювати, почитати книги. Рекреації пофарбовані у яскраві кольори.

ШГБ 96. «Від спорту до здоров’я» (Придбання спортивного обладнання та інвентарю), м. Кобеляки, Кобеляцька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №3 Кобеляцької районної ради Полтавської області. Опис проєкту: учні школи не мають можливості повноцінно займатися спортом на уроках фізичної культури та в позаурочний час через відсутність спортивного залу та необхідного спортивного обладнання та інвентарю. Участь у проєкті дає шанс 157 учням школи виграти кошти для поповнення матеріальної бази спортивної кімнати з метою розвитку фізичних здібностей і зміцнення здоров’я.

ШГБ 113. «Дитяча мрія» – створення лаундж-зон в опорному закладі «Кобеляцький ліцей №1», м. Кобеляки. Опис проєкту: реалізація даного проєкту спрямована на облаштування у фоє та коридорах опорного закладу «Кобеляцький ліцей №1» лаундж-зон із м’якими меблями, де діти чи дорослі зможуть відпочити під час перерв або після уроків та відновити сили для розумової діяльності.

ШГБ 117. Комп’ютерний клас для Василівської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів Кобеляцької районної ради Полтавської області. Опис проєкту: придбання та встановлення комп’ютерної техніки (персональних комп’ютерів та меблів до них) для учнів Василівської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів.

ШГБ 125. Лаунж – зона «Interesting break», Кобеляцький район, смт Білики. Опис проєкту: проведення комплексу робіт з благоустрою та реконструкції території заднього двору школи №1 (встановлення лавочок, садових гойдалок, вуличного питного фонтанчика, зелених насаджень), з метою створення зони відпочинку, функціонального та креативного простору для учнів школи, а також мешканців та гостей селища.

ШГБ 141. Влаштування майданчика «Безпечний світ» для вивчення правил дорожнього руху в ОЗ «Бутенківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Ю.П.Дольд-Михайлика», село Бутенки, Кобеляцький район. Опис проєкту: проєктом передбачається облаштування майданчика для вивчення правил дорожнього руху, а саме: нанесення дорожньої розмітки, встановлення дорожніх знаків, світлофора. На майданчику передбачається встановлення лавочок для сидіння. Майданчик заплановано обгородити. Також передбачено закупівлю брошур з правил дорожнього руху, наочного обладнання, яке буде використовуватись у правовій формі для виконання освітнього процесу.

ШГБ 142. Гардеробна кімната для зберігання одягу та особистих речей в ОЗ «Бутенківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Ю.П.Дольд-Михайлика», село Бутенки, Кобеляцький район. Опис проєкту: проєкт передбачає створення роздягальні ОЗ «Бутенківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Ю.П.Дольд-Михайлика». Введення посади гардеробниці, облаштування її робочого місця. Ремонт, удосконалення світла в приміщенні, ізоляційних матеріалів.

ШГБ 143. Ресурсна кімната «КОМФОРТ» – крок для пізнання себе і гармонізації свого «Я», с. Бутенки, Кобеляцький район, опорний заклад Бутенківська ЗОШ I-III ступенів ім. Ю.П. Дольд-Михайлика. Опис проєкту: проєкт передбачає створення ресурсної кімнати для дітей з індивідуальним навчанням, яка буде обладнана розвиваючими іграми, зручними меблями, різними речами та цікавими завданнями для розвитку та комфорту дітей на інклюзії. Також передбачається створення спеціально обладнаного освітнього простору, що дає змогу кожній дитині реалізувати своє право на освіту, максимально розкрити особистісний потенціал, подолати бар’єри соціалізації. Ресурсна кімната є оптимальним середовищем для розвитку і може використовуватись для: проведення занять з психологом та асистентом; фізичного, психологічного розвантаження; групової роботи та зустрічей; індивідуальної роботи, творчості.