Науково-практична конференція «25 років ботанічному заказнику «Драбинівка»

25 жовтня у приміщенні Бутенківської об’єднаної територіальної громади відбулася науково-практична конференція «25 років ботанічному заказнику «Драбинівка».

Участь у заході взяли заступник голови Кобеляцької районної ради Оксана Гордійко, спеціаліст природно-заповідного фонду Департаменту екології та природних ресурсів у Полтавській області Олександр Гостудим, директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Віталій Бедніна, сільський голова Микола Скрильник, представник відділу освіти райдержадміністрації Олександр Жорняк, учителі біології навчальних закладів району, представники обласних засобів масової інформації.

Розпочав захід засновник ботанічного заказника «Драбинівка» Іван Шевель, який коротко ознайомив присутніх з історією створення природоохоронної установи. Він повідомив, що за роки існування «Драбинівки» її відвідали багато відомих людей, серед яких завідуюча комплексною лабораторією заповідної справи Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного, професор Тетяна Андрієнко, посланець Корпусу Миру, еколог із США Келлі Френч, професор Берлінського університету Барбара Бош, делегація із міста Зінген – побратима Кобеляк, на чолі з бургомістром Вільгельмом Вайбелем.

Окрім того, Іван Шевель наголосив, що на території ботанічного заказника прокладена перша в Кобеляцькому районі екологічна стежка, на якій діють екологічно-просвітницькі туристичні маршрути з 10-ма зупинками протяжністю 5 кілометрів. Ботанічний заказник користується популярністю, адже його відвідують жителі навколишніх сіл, учні місцевих шкіл, студенти та викладачі Полтавських вузів.

Зі слів Івана Михайловича, найголовнішими завданнями на сьогодні є створення природничого музею у приміщенню колишньої Драбинівської початкової школи та присвоєння ботанічному заказнику «Драбинівка» статусу національний.

Далі слова вітань тримали гості святкового заходу. Заступник голови районної ради Оксана Гордійко, за дорученням керівництва району, вручила Грамоту Кобеляцької районної ради та районної державної адміністрації координатору еколого-просвітницької діяльності ботанічного заказника «Драбинівка» Вікторії Малимон. Ще одну відзнаку від Департаменту екології та природних ресурсів цього дня вручив пані Вікторії Олександр Гостудим.

З вітальною адресою до засновників ботанічного заказника звернувся директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Віталій Бедніна. Окрім вітальної адреси він вручив подарунок від центру та передав методичну і просвітницьку літературу від колеги з регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» Наталії Смоляр.

Сільський голова Микола Скрильник подякував Івану Шевелю за еколого-просвітницьку роботу та популяризацію Драбинівського ботанічного заказника. Наголосив, що і надалі об’єднана громада буде підтримувати починання Івана Михайловича та його однодумців.

Завершився захід переглядом відеофільму про природоохоронну установу, її багатства та розмаїття рослинного віту. Але жоден фільм не може передати тієї краси, яку на власні очі побачити гості конференції. Цього дня вони мали змогу пройти еколого-туристичними маршрутами ботанічного заказника «Драбинівка».