Ми повинні шанувати пам’ять тих, хто загинув за те, щоб ми мали щасливе життя

24 жовтня відбулося відкриття меморіальної дошки випускникам Іванівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Юрію Олійнику і Володимиру Вільковському, які віддали своє життя захищаючи незалежність та територіальну цілісність нашої держави.

Участь у заході взяли заступник голови Кобеляцької районної ради Оксана Гордійко, начальник відділу освіти районної державної адміністрації Наталія Коваль, Іванівський сільський голова Володимир Демченко, педагогічний та учнівський колективи школи, рідні загиблих та жителі села.

Юрій Олійник – уродженець села Іванівка, Володимир Вільковський народився в селі Самарщина Бродщинської сільської ради Кобеляцького району. Кожен з них, у свій час, навчався в Іванівській школі. По закінченню навчального закладу в хлопців розпочалося своє життя, свої плани і мрії.

2014 рік був знаковим для них. Юрій пішов добровольцем у батальйон «Київська Русь», а Володимира призвали до лав Збройних сил України. І розпочалося у юних бійців зовсім нове життя – військове.

28 серпня 2014 року, «Іловайський котел»,  шалений обстріл градів, під які  потрапило чимало українських бійців, частину з яких було захоронено як невідомих. Далі – ідентифікація тіл, нею і було встановлено особистість нашого земляка Володимира Вільковського. Рідні про загибель сила дізналися лише у квітні 2015 року.

Доля Юрія Олійника склалася по іншому. Він загинув під обстрілами на Світлодарській дузі під час виконання бойового завдання у листопаді 2018 року.

Саме в пам’ять про героїв-земляків, учнівський та педагогічний колективи вирішили встановити на фасаді приміщення пам’ятну дошку. Фінансово цю ідею підтримав депутат Кобеляцької районної ради, керівник ПСП «Колос» В’ячеслав Нестеренко.

І ось настав час пам’ятних заходів. Почесну місію відкриття меморіальної дошки було надано рідним братам Юрія Олійника – Михайлу та Івану.

Наприкінці пам’ять загиблих вшанували покладанням квітів та хвилиною мовчання.