«Рейдерський захват» земель сільськогосподарського призначення – важливе питання, яке розглядали депутати районної ради на пленарному засіданні

23 жовтня розпочала роботу тридцять перша сесія Кобеляцької районної ради сьомого скликання. Із 34 депутатів зареєструвалося 24. Пленарне засідання вів голова районної ради Володимир Кішінський.

У роботі сесії взяли участь депутати Полтавської обласної ради Геннадій Коваленко та Микола Андрієнко, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Володимир Катишков, керівники правоохоронних органів, комунальних установ, підприємств районної ради та структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські голови, громадськість та представники засобів масової інформації.

Спершу керівники району привітали з днем нагородження депутатів районної ради Володимира Щербину, Ніну Ясинську та Анатолія Кривулю, а депутати Полтавської обласної ради вручили Почесну Грамоту Полтавської обласної ради голові постійної комісії районної ради з питань промислової політики, підприємництва, транспорту, зв’язку, житлово-комунального господарства Олегу Решетилу, який днями також святкував свій «золотий» ювілей.

Під час формування порядку денного сесії депутати зняли два та додатково внесли на розгляд пленарного засідання три питання. Окрім того, депутат районної ради Микола Антонов запропонував внести ще одне питання «Про звернення депутатів Кобеляцької районної ради» та розглянути його першим. Актуальність даного рішення полягала в тому, що на території сільських рад Кобеляцького району відбувається розбазарювання сільськогосподарських земель без відома жителів громад. Депутати підтримали пропозицію свого колеги.  Загалом порядок денний сесії налічував вісімнадцять питань та «Різне».

У контексті обговорення даного питання спершу слово тримала Озерянський сільський голова Наталія Синягівська, адже «рейдерський захват» земель зараз здійснюється на території Озерянської сільської ради. Схожа ситуація відбувається також із землями Шенгурівської сільської ради.

Продовжив тему депутат Полтавської обласної ради Геннадій Коваленко, до якого за допомогою звернулися жителі двох вищеназваних територіальних громад. Він повідомив, що спільно з представниками територіальних громад Кобеляцького району звертався до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області та направляв депутатський запит щодо розподілу земель сільськогосподарського призначення без відома жителів територіальних громад. Нажаль, офіційної відповіді він поки не отримав. Зачитав подану йому інформацію, що не відповідає дійсності.

Депутати активно долучилися до обговорення даного питання, адже воно стосується більшості жителів сільських громад.

У ході його обговорення було вирішено звернутися до прем’єр-міністра України, народного депутата України Костянтина Касая, депутатів Полтавської обласної ради, Полтавської обласної державної адміністрації, та Генеральної прокуратури, Служби безпеки України,  Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області з вимогою припинити передачу земельних ділянок без погодження з громадами на території Кобеляцького району та перевірити діяльність Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

У свою чергу, Геннадій Коваленко наголосив, що він підтримує ініціативу депутатів районної ради та ініціюватиме проведення завтра засідання президії перед сесією Полтавської обласної ради, на якому запропонує додатково внести це питання до порядку денного сесії обласної ради.

Далі депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Роботі сесії передували засідання профільних постійних комісій, на яких були детально розглянуті всі проекти рішень.  Тому, без обговорень, одноголосно депутати підтримали питання: «Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 9 місяців 2019 року», «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2019 рік», «Про призначення директора районного трудового архіву Кобеляцького району», «Про звіт директора регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» про роботу адміністрації регіонального ландшафтного парку з жовтня 2018 року по жовтень 2019 року», питання діяльності закладів охорони здоров’я, освіти та ряд інших.

Загалом було розглянуто та підтримано вісімнадцять питань.