Робота депутатів у постійних комісіях

18 жовтня, під головуванням голови районної ради Володимира Кішінського, відбулося спільне засідання постійних комісій та президії районної ради. У ньому взяли участь заступник голови районної ради Оксана Гордійко, виконувач повноважень голови райдержадміністрації Володимир Катишков, депутати районної ради: Володимир Дрига, Володимир Жуков, В’ячеслав Нестеренко, Ніна Ясинська, Анатолій Таранушич, Олександр Ткаченко, Володимир Білоусько, Валерій Дрига, Іван Лещенко, Віталій Біланенко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, комунальних установ та працівники виконавчого апарату районної ради.

Спочатку комісії заслухали інформацію начальника фінансового управління райдержадміністрації Андрія Дацка про виконання районного бюджету за 9 місяців 2019 року. З урахуванням офіційних трансфертів проєктом рішення пропонується затвердити доходи у сумі 253 672 793 грн. та відповідно видатки у сумі 247 365 155 грн.

Що ж стосується наступного бюджетного питання «Про уточнення показників районного бюджету на 2019 рік», то фінансове управління райдержадміністрації запропонувало депутатам підтримати виділення коштів «іншої субвенції» (сільських, селищного бюджетів) на утримання районних закладів освіти, культури та охорони здоров’я. Інші кошти (планові показники), які були передбачені раніше бюджетним установам, перерозподілити на оплату енергоносіїв по відділу освіти та Комунальному некомерційному підприємству «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги». Бюджетні питання одноголосно було вирішено внести на розгляд чергової сесії районної ради.

Також комісії підтримали кандидатуру Тетяни Чалої на призначення її директором районного трудового архіву Кобеляцького району.

Під час розгляду питання «Про внесення змін до Програми забезпечення виконання заходів з підготовки організації та проведення мобілізації людських і транспортних ресурсів на території Кобеляцького району на 2018-2020 роки» депутати запропонували зняти його з порядку денного, оскільки зміни Програми стосувалися виділення додаткових коштів на медичний огляд призовників. У результаті обговорення було вирішено додатково включити до проєкту порядку денного питання «Про звернення депутатів районної ради». Дане звернення адресувати Президенту України та голові Верховної Ради України. У його контексті прохати виділяти кошти не з місцевих бюджетів, а з державного на медичний огляд призовників під час весняного та осіннього призову на строкову військову службу.

Депутати також ознайомилися з фінансовим планом, погодили тарифи та підтримали зміни, які планується внести до Статуту Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцька центральна районна лікарня» у частині надання медичними працівниками (педіатрами та терапевтами) первинної і вторинної допомоги.

Народні обранці розглянули та погодили питання, які стосувалися затвердження Положення про конкурс на посаду керівників комунальних закладів освіти, дали дозвіл на передачу в оренду частини нежитлового приміщення та внесли зміни до штатного розпису комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» та ряд інших питань.

Також члени комісії підтримали звернення депутата Ніни Ясинської до Президента України та голови Верховної Ради України щодо недопущення відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення та продажу її іноземним громадянам.

Додатково на засіданні було розглянуто та підтримано питання «Про присвоєння звання Почесний громадянин Кобеляцького району Полтавської області» мешканці села Придніпрянське, трактористці Олександрі Сосновій.

Загалом депутати розглянули сімнадцять питань, з яких два було знято з порядку денного та два внесено додатково. Узгодивши проєкт порядку денного, вони погодили секретаріат та лічильну комісію тридцять першої сесії районної ради сьомого скликання.