Інформує податкова служба

КРЕМЕНЧУЦЬКІ ПЛАТНИКИ ВСЕ ЧАСТІШЕ ОБИРАЮТЬ ФОРМАТ ОН-ЛАЙН ВЗАЄМОДІЇ З ПОДАТКОВОЮ СЛУЖБОЮ
За дев’ять місяців 2019 року кременчуцькі платники податків надали до податкової служби понад 365 тисяч податкових декларацій та звітів. Із них в електронному вигляді надійшла понад 309 тисяч звітів, в тому числі через «Електронний кабінет» – 67 тисяч звітів.

На сьогодні в регіоні показник електронної звітності становить майже 85 відсотків.

Нагадаємо: «Електронний кабінет платника – безкоштовний сервіс «Електронний кабінет платника», яким можна скористатись цілодобово як з персональних комп’ютерів, так і з смартпристроїв.

За допомогою цього сервісу можна сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків. Також платник може у режимі реального часу отримати доступ до особистої інформації, а саме отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності тощо.

Подання податкової звітності в електронному вигляді має багато суттєвих переваг для представників бізнесу. Звітність, сформовану за допомогою спеціальних програм, можна передати через мережу Інтернет до податкової всього за декілька хвилин. Таким чином, платники економлять свій час, кошти на придбання бланків звітних документів, отримують гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та оновлення версій форматів документів, які є підставою для нарахування і сплати податків.

Вхід до «Електронного кабінету платника» здійснюється за адресою: cabinet.tax.gov.ua з використанням електронного цифрового підпису будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.

ФОП «ЗАЛИШИВ» У СПАДОК БОРГИ: ХТО СПЛАЧУВАТИМЕ?
Виконання грошових зобов’язань та/або погашення податкового боргу фізичної особи — підприємця у разі її смерті здійснюється її спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.

ЯКІ СТАВКИ ПДФО ЗАСТОСОВУВАТИ ПРИ ОТРИМАННІ ПОДАРУНКА?
Об’єкти дарування, зазначені в пп. 174.1 ПКУ, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються за правилами, встановленими ст. 174.2 ПКУ для оподаткування спадщини.

Вартість будь-якого об’єкта дарування, що отримується обдарованими, які не зазначені у пп. 174.2.1 ПКУ, зокрема не членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною пп. 167.2 ПКУ, а саме 5 %.
За нульовою ставкою ПДФО оподатковуються об’єкти дарування, що отримуються від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення (пп. «а» пп. 174.2.1 ст. 174 ПКУ).

Отже, фізичні особи — резиденти, які отримують подарунок від фізичної особи — резидента — не члена сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують ПДФО за ставкою 5 % від вартості подарунка.
Слід зазначити, що будь-який подарунок, отриманий від фізичної особи — нерезидента, оподатковується за ставкою 18 %.

ФОП ОТРИМАВ ДОХІД У ГОТІВКОВІЙ ФОРМІ: ЯК ОПРИБУТКУВАТИ?
У разі отримання доходів у готівковій формі оприбуткування готівки в касі здійснюється на підставі касових документів, за допомогою яких відповідно до законодавства України оформлюються касові операції.

ЯК ПОДАТИ ФОРМУ № 1 ДФ ЗА ВІДОКРЕМЛЕНИЙ ПІДРОЗДІЛ?
Якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, Податковий розрахунок за формою 1ДФ у вигляді окремої порції за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням та надсилає копію такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу в установленому порядку. У звітності, яка подається за відокремлений підрозділ, зазначаються відомості щодо фізичних осіб (працюючих) цього підрозділу.

Кременчуцьке управління Головного управління
ДПС у Полтавській області