Дотик до особистості Павла Загребельного

Павло Загребельний – один з найвідоміших українських письменників. Його твори читав кожен у школі, університеті, або ж просто так, заради власного задоволення. За свою творчість він був удостоєний величезної кількості премій і нагород. І саме Павла Загребельного, нашого земляка, уродженця села Солошине називають «патріархом української літератури».

25 серпня 2019 року виповнилося б дев’яносто п’ять років від дня його народження. Тому, у рамках святкування цієї дати, 25 вересня, у Кобеляцькому районному музеї літератури та мистецтва імені Олексія Кулика відбувся мистецький захід присвячений Павлу Загребельному під назвою «Літературний місток пам’яті: краєзнавчий аспект».

Семінар був організований Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського і Кобеляцьким районним методичним кабінетом. Участь у якому взяли представники методичних кабінетів та музейні працівник Полтавської області.

Мистецький захід розпочався із огляду музею. Присутні мали змогу пройтися кімнатами та оглянути експозиції про відомих на всю Україну і світ поетів, письменників, музикантів, народних лікарів, які народилися, жили і творили на теренах кобеляччини. Екскурсію провела директорка музею Тетяна Чешко.

Наступна, не менш цікава частина творчого заходу – екскурсійна лекція «Дотик до особистості Павла Загребельного», яку також провела Тетяна Чешко. У ході лекції Тетяна Миколаївна розповіла про маловідомі моменти із життя Павла Загребельного, поділилася своїми враженнями від спілкування з його дружиною Еллою, підкріпивши свою розповідь цікавими фотоматеріалами.

Окрім того, цього дня учасники мали можливість відвідати Солошинську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів, де знаходиться світлиця відомого сучасного українського письменника, та оглянути батьківську садибу Павла Загребельного.