Учнівська молодь та партиципаторний бюджет

Саме така тема інформаційного семінару була запропонована учнівській молоді загальноосвітніх шкіл Кобеляцького району, який був проведений 11 серпня у Будинку дитячої та юнацької творчості імені Миколи Андрійовича Касьяна.

Захід було проведено спеціалістами Полтавської обласної ради та Асоціацією «Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування». В ньому взяти участь голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський, виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Володимир Катишков, начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Коваль.

Семінар з підготовки проектів для Шкільного громадського бюджету Полтавщини складався із двох частин. Інформаційну частину провела заступник виконавчого директора Асоціації «Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування» Ганна Кондратьєва.

Доповідачка ознайомила учнівську молодь з поняттям партиципаторного бюджету, шкільного бюджету участі. Наголосила, що ініціатором програми «Шкільний громадський бюджет» є голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

  • Даний проект, в першу чергу, сприятиме реалізації концепції Нової української школи, підвищуватиме рівень довіри молоді до процесів прийняття рішень органами місцевої влади та залучення учнівської молоді до процесів врядування. Саме завдяки участі у Шкільному бюджеті участі, молодь, яка проживає в містах, матиме можливість побачити на практиці суть процесу спільного прийняття рішень стосовно розподілу публічних коштів, – наголосила Ганна Вікторівна.

Заступник начальника відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту Полтавської обласної ради Олеся Дроботенко презентувала проект «Шкільний бюджет участі» та наголосила, що проекти повинні подаватися тільки у електронному вигляді з дотриманням вимог та дедлайнів. З більш детальною інформацією про даний проект можна ознайомитися за посиланням http://www.oblrada.pl.ua/index.php/bjudzhet-uchasti.

У ході зустрічі керівники району Володимир Кішінський та Володимир Катишков побажали учасникам навчального семінару отримати нові знання для реалізації власних проектів та, найголовніше здобути перемогу у Шкільному бюджеті участі Полтавської області.

Завершився навчальний семінар практичною роботою, у якій учні мали змогу працювати у групах, спілкуватися та отримувати нові знання. А результатом даної роботи були представлені нові учнівські проекти.