Як оформити договір дарування?

Дарування будинку являє собою процедуру оформлення об’єкта від одного власника на іншого без матеріальної винагороди. Договір дарування (дарча на квартиру, будинок) оформляються у нотаріуса, це регулюється Цивільним кодексом України (ч. 2 ст. 719).
Договори дарування квартири бувають 2 – типів:
🔘 реальний. При цьому право власності передається другій стороні відразу;
🔘 консесуальний. Друга сторона отримує право власності на квартиру після виконання умови або проходження певного часу (укладання шлюбу, закінчення навчання у вищому навчальному закладі, повноліття та інше). Такий договір буде вважатися недійсним, якщо раніше виконання умови настане смерть дарувальника.
Нотаріус консультує сторони про всі нюанси оформлення договору дарування та перевіряє всі оригінали наданих документів:‼️ паспорт та ідентифікаційний код кожної зі сторін; офіційні папери, що підтверджують право власності на квартиру (договір купівлі-продажу або дарування, свідоцтво про право власності або про право на спадщину та багато іншого); технічний паспорт; оцінка нерухомого майна; довідка про осіб, зареєстрованих в квартирі; інші документи на вимогу (свідоцтво про шлюб або народження, довідки від органів опіки та піклування, згода чоловіка(дружини), довідка з БТІ та інше).
Щодо оподаткування та витрат:
вартість послуг нотаріуса;
держмито (1% від вартості квартири);
військовий збір (1,5% від вартості житла);
податок на доходи фізичних осіб (5% від вартості подарунка).
‼️Останні два збори не оплачуються, якщо нерухомість дарується родичам першого ступеня споріднення (чоловік / дружина, діти, батьки).
‼️Після цього роздруковується оригінал договору дарування на двох нотаріальних бланках, який підписується обома сторонами. Далі нотаріус реєструє даний документ в державному реєстрі речових прав – перехід прав власності до набувача оформлений.

За отриманням консультації та захистом своїх прав можна звертатися до Кобеляцького бюро правової допомоги за адресою: м. Кобеляки, вул. Батиря, буд. 6 або зателефонувати (05343) 3-43-74