Інформує Кременчуцьке управління Головного управління ДФС у Полтавській області

ЗА ПЕРШЕ ПІВРІЧЧЯ 2019 РОКУ ДО БЮДЖЕТІВ УСІХ РІВНІВ ВІД ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ КРЕМЕНЧУЦЬКОГО УПРАВЛІННЯ НАДІЙШЛО МАЙЖЕ 3 МЛРД. ГРИВЕНЬ

 За січень-червень 2019 року до бюджетів усіх рівнів по Кременчуцькому управлінню ГУ ДФС у Полтавській області мобілізовано платежів у сумі 2 млрд. 916,6 млн. гривень.

Так, до державного бюджету зібрано платежів в сумі 1 млрд. 298,8 млн.грн., у т.ч. до загального фонду державного бюджету збір склав 1 млрд. 296,9 млн. гривень.

У розрізі основних бюджетоформуючих податків загального фонду державного бюджету збір склав: ПДВ – 455,6 млн.грн., податку та збору на доходи фізичних осіб – 427,0 млн.грн., у тому числі по військовому збору – 65,6 млн.грн., рентній платі за користування надрами – 244,0 млн.грн., по податку на прибуток – 115,4 млн.грн., екологічному податку – 47,3 млн. гривень.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року приріст надходжень до державного бюджету забезпечено на 20% або на 216,5 млн.грн., у т.ч. до загального фонду державного бюджету на 20% або на 216,1 млн. гривень.

Збільшення надходжень за І півріччя 2019 року забезпечено: по ПДВ – на 11%, податку на прибуток – на 31,0%, рентній платі за користування надрами – 45,7%, податку та збору на доходи фізичних осіб – на 15,7%, у тому числі по військовому збору – на 5,6%, екологічному податку – на 22,1 відсотки.

До місцевого бюджету за січень – червень 2019 року надходження складають 1 млрд. 617,8 млн. гривень.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшення надходжень становить 253,7 млн. грн. або 18,6 відсотки. Збільшення надходжень порівняно з минулим роком забезпечено по основних бюджетоформуючих податках, а саме: по податку та збору на доходи фізичних осіб – на 18,1%, по платі за землю – 12,0%, єдиному податку – 23,9%, рентній платі за користування надрами – 44,5 відсотки.

Кременчуцьке управління зазначає, що добровільна сплата податків у повному  розмірі сприяє подальшому зростанню  надходжень до бюджетів усіх рівнів.

 «УРОЖАЙ-2019»:ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ, ОТРИМАНИХ ВІД ПРОДАЖУ ВЛАСНОЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Кременчуцьке управління ДФС у Полтавській області повідомляє, що відповідно до п.п.165.1.24 п.165.1 ст.165 Податкового Кодексу, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

– садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

– особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 га. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абз. 2 цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

У разі, якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абз. 3п.п. 165.1.24 п.165.1 ст.165 ПКУ, перевищує 2 га, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Підставою для невключення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках є наявність у такої фізичної особи довідки за формою № 3-ДФ. Довідка видається сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом 5-ти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

Порядок видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок за формою №3-ДФ, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 № 32.

Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки.

У разі порушення умов п.п.165.1.24 п.165.1 ст.165 ПКУ, при продажу фізичною особою власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) сума доходу, отримана від такого продажу, включається до загальногомісячного (річного) оподатковуваного доходу платника та оподатковується на загальних підставах. У такому випадку платник податків має включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за підсумками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%.

 ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ! З ПОДАТКУ НА НЕРУХОМІСТЬ МОЖНА ПРОВЕСТИ ЗВІРКУ

Кременчуцьке управління ГУ ДФС у Полтавській області повідомляє, що порядок нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначено статтею 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Слід зазначити, що відповідно до п.п.266.7.3 ст.266 ПКУ, платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

– об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

– розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

– права на користування пільгою із сплати податку;

– розміру ставки податку;

– нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

УВАГА! ВІД ІМЕНІ ДФС ВІДБУВАЄТЬСЯ СПАМ-РОЗСИЛКА ВІРУСНИХ ФАЙЛІВ

Протягом останніх днів зафіксовано зростання кількості звернень платників податків щодо отримання електронних листів від імені Державної фіскальної служби України про наявність податкового боргу, вчинення адміністративного порушення, порушення податкового законодавства тощо. Такі листи містять вкладення, відкриття яких призводить до завантаження вірусного файлу.

З огляду на це повідомляємо, що відправка спам-повідомлень відбувається з електронних скриньок, які не мають жодного відношення до Державної фіскальної служби України.

Звертаємося до платників з проханням уважно читати електронну адресу відправника листа та перевіряти її достовірність.

Для листування та обміну інформацією з органами державної влади, юридичними чи фізичними особами, організаціями іноземних держав та іншими підприємствами Державна фіскальна служба України використовує виключно електронні поштові скриньки, зареєстровані на поштовому сервері в домені sfs.gov.ua.