Відбулося засідання Координаційної ради

31 липня голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський провів засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.

У роботі взяли участь заступник голови районної ради Оксана Гордійко, виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Володимир Катишков, селищний, сільські голови, представники установ району, питання яких було внесено до порядку денного зібрання.

Під час розгляду питання «Про здійснення заходів по реалізації районної програми «Безпечний район» на 2019 – 2021 роки» голова районної ради Володимир Кішінський повідомив, що першим кроком для реалізації даної програми є участь у обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області зі спільним проектом під ідентичною назвою «Безпечний район». Під час попередньої зустрічі такі сільські ради, як Василівська, Лебединська, Лучківська, Золотарівська, Чорбівська та Білицька селищна дали підтвердження про участь у даному проекті. Звернувся з пропозицією до очільників інших місцевих рад долучитися до участі у даному спільному проекті.

Під час обговорення даного питання свою готовність приєднатися до участі у проекті підтвердили голови Кунівської, Жуківської, Червоноквітівської та Канавської сільських рад.

Підводячи підсумки, Володимир Кішінський запропонував учасникам спільного проекту зустрітися найближчим часом для оформлення відповідних документів, які необхідні для подальшої участі у проекті.

У ході засідання також були розглянуті питання, які стосувалися призову громадян Кобеляцького району на військову службу до Збройних Сил України та на військову службу за контрактом і про стан ведення військового обліку органами місцевого самоврядування району. Представники районного військового комісаріату закликали сільських голів проводити інформаційну кампанію щодо залучення до військової служби за контрактом і до Збройних Сил України та до налагодження стабільної роботи по оформленню військового обліку на місцях.

Сільські голови також заслухали питання «Про порядок постановки на квартирний облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа та ознайомлення з Порядком надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання житла та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа». По даному питанню присутніх інформувала начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Надія Коваленко. Доповідач закликала присутніх переглянути особові справи дітей, які перебувають на квартирному обліку, журнали обліку, рішення виконкомів щодо постанови на квартирний облік та винайти можливість придбання житла за рахунок надання субвенції з державного бюджету.

Найбільш обговорюваним було питання адміністративно – територіального устрою районного рівня, який розроблений Мінрегіоном спільно з групою експертів із геоінформаційного моніторингу реформи децентралізації на прикладі Полтавської області. По даному питанню інформував виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Володимир Катишков. Він ознайомив присутніх із запропонованим форматом створення укрупнених районів.

Підводячи підсумки даного питання, головам територіальних громад району рекомендовано обговорити дане питання на місцях та надати власні пропозиції.