Проект “Зелена сільська школа” є одним із перших реалізованих на Полтавщині, а саме у селищі Білики, що на Кобеляччині

Безперечно, майбутнє за використанням альтернативних та відновлювальних джерел енергії. Застосування енергозберігаючих технологій є одним із кроків у цьому напрямку. Одним з найбільш доступних способів отримання електроенергії є перетворення енергії сонячного випромінювання.

Саме тема екологічно чистого використання теплової енергії зацікавила громадського діяча, волонтера проекту «Зелена сільська школа» Лідію Чернигу, яка звернулася до директора Білицької загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів № 2 опорного закладу «Білицька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 1 Кобеляцької районної ради Полтавської області» Івана Данька з ідеєю використати сонячну енергію на потреби навчального закладу.

Реалізації цього проекту передувала велика та довготривала робота. (Кобеляцька районна рада розміщувала матеріали з цього приводу). І ось нарешті сонячні батареї розміщені на даху школи, підключено та випробувано електростанцію.

Поспілкуватися з авторами проекту Лідією Чернигою, Іваном Даньком та представником ГО «Еколтава» Максом Макухою приїхали представники «5 каналу». Основною метою даної зустрічі було вивчення досвіду біличан по використанню сонячної енергії. Команда «5 каналу» їздить по всій території України та знімає документальні фільми про те, як великі чи малі населені пункти у різних регіонах переходять на альтернативні джерела енергії.

Зі слів директора навчального закладу Івана Данька, окрім сонячних батарей зараз здійснюється заміна вікон на енергозберігаючі, що, в свою чергу, сприятиме економії  бюджетних коштів.

  Місцева жителька, яка є і колишньою ученицею даного навчального закладу, громадський діяч, волонтер проекту «Зелена сільська школа» Лідія Чернига повідомила, що це вже другий проект, який вони реалізували. Першим був по очищенню питної води для учнів навчального закладу. Наступним спільним кроком, який вдалося реалізувати спільно з педагогічним колективом, є встановлення сонячних панелей. Їх потужність складає 5 кВт це дасть змогу повністю забезпечити навчальний заклад електроенергією. Також встановлено реверсний лічильник. Лідія Чернига висловила слова вдячності експерту «SES» з Німеччини Марггіті Раддатц, яка допомогла та надихнула їх на участь у цьому проекті. Наголосила, що лише спільними зусиллями всіх жителів громади можна змінити відношення людей до проблем екології, починаючи з маленьких сіл і завершуючи на рівні держави. Висловила впевненість, що даний проект стане прикладом для інших бюджетних установ по використанню альтернативних джерел опалення.