Сонячні батареї будуть працювати для потреб Білицької школи

Ми вже неодноразово писали про участь Білицької загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів № 2 опорного закладу «Білицька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №1 Кобеляцької районної ради Полтавської області» у проекті «Перша зелена школа у Полтавському регіоні», який був оголошений ще у далекому 2017 році. Саме тоді даний навчальний заклад і отримав перемогу у проекті, який був оголошений Німецьким фондом «URBIS».

Цьому передував приїзд експерта «SES» Марггіти Раддатц з Німеччини до навчального закладу. Пані Марггіта зробила енергоаудит та вручила енергопаспорт міжнародного зразка директору школи Івану Даньку.

І розпочалася довготривала підготовка до реалізації самого проекту. Чимало зусиль до його впровадження доклали громадський діяч, волонтер проекту «Зелена сільська школа» Лідія Чернига, директор навчального закладу Іван Данько та Марггіта Раддатц. Проект здійснювався на основі угоди, яку було укладено Кобеляцькою районною радою, відділом освіти райдержадміністрації та ГО «ЕКОЛТАВА».

І лише нещодавно, перед початком нового 2019-2020 навчального року, на даху Білицької школи встановили двадцять сонячних панелей, які надаватимуть навчальному закладу постійний електричний струм потужністю 5 кВт на годину.