Щороку у другій декаді червня український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна.

 Згадати ті страшні події та вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання та покладанням квітів до підніжжя пам’ятника Скорботної Матері та Вічного вогню 21 червня прийшли голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, виконуюча повноваження голови районної ради Оксана Гордійко, працівники управлінь та відділів райдержадміністрації та виконавчого апарату районної ради.

Друга світова війна – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей.

Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українська земля понесла надзвичайні втрати. Загалом – це 8-10 млн. осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд. тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тис. сіл. За кілька місяців бойових дій територія України була повністю завойована. Мільйони людей опинилися в окупації. У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, переважна більшість яких незабаром ставали вдовами, а діти – сиротами. На них чекали тяжкі випробування повоєнних років.

Ще довго пам’яттю болітиме війна. Ми постійно повинні згадувати тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані. Людьми, схожими на нас. З тими ж бажаннями, з тією ж жагою до життя. Людьми з сім’ями, у багатьох з яких теж були діти, і може, навіть, онуки. І, напевно, вони теж хотіли жити в мирі та злагоді…