Відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради

  12 червня відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Кобеляцької районної ради, яке провів голова районної ради Володимир Кішінський.

На Координаційну раду були запрошені голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, перший заступник голови райдержадміністрації Жанна Шевцова, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та інших районних установ.

Членами координаційної ради – керівниками територіальних громад району було обговорено ряд питань, які стосувалися співпраці органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Надія Коваленко ознайомила присутніх з порядком здійснення органами опіки та піклування контролю за цільовим витрачанням аліментів на дитину. Даним порядком визначається процедура здійснення контролю за цільовим витрачанням коштів на утримання дитини (аліментів) одним із батьків, або іншим законним представником, разом з яким проживає дитина. Безпосереднє проведення інспекційного відвідування покладається на службу у справах дітей, підставою для проведення інспекційного відвідування є заява самого платника аліментів.

Окрім того, Надія Коваленко закликала очільників територіальних громад спільно вирішувати питання, які пов’язані з належним утриманням дітей, які перебувають у складних сімейних обставинах. Наголосила, що є необхідність створення групового будинку дитини на території Кобеляцького району, в якому б перебували діти з неблагополучних сімей до остаточного вирішення питання по їх подальшій долі.

Про співпрацю з органами місцевого самоврядування району по залученню порушників (неплатників аліментів) до суспільно-корисних робіт та вжиття заходів щодо зменшення заборгованості зі сплати аліментів присутніх інформували начальник Кобеляцького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області Олена Береза та начальник Кобеляцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Віктор Чуйко. У своєму виступі доповідачі ознайомили із поняттям суспільно-корисні роботи, статтями закону, якими мають керуватися органи місцевого самоврядування у своїй роботі та про вжиття заходів щодо зменшення заборгованості зі сплати аліментів у Кобеляцькому районі.

Районний військовий комісар Петро Андрушко ознайомив сільських голів з ходом призову громадян району на службу за контрактом та про військову службу у Збройних Сил України у другому кварталі поточного року. Наголосив, що представники органів місцевого самоврядування мають правдиво та вчасно подавати інформацію щодо призовної молоді.

Про заходи щодо забезпечення території району містобудівною документацією інформувала завідувач сектору житлово-комунального господарства, інфраструктури, містобудування та архітектури – головний архітектор району райдержадміністрації Наталія Фещенко, яка наголосила на необхідності виготовлення генеральних планів населених пунктів Кобеляцького району.

У ході засідання очільники територіальних громад вкотре піднімали питання капітального ремонту доріг місцевого значення, сплати оренди за нерухоме майно спільної власності територіальних громад Кобеляцького району. З приводу сплати оренди за нерухоме майно Володимир Кішінський запевнив, що на наступному засіданні Координаційної ради сільські голови отримають повне роз’яснення по даному питанню.