Відбулося пленарне засідання двадцять дев’ятої сесії районної ради

22 травня голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський провів двадцять дев’яту сесію районної ради сьомого скликання, яка склалася з двох пленарних засідань.

Участь у сесії взяли голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко та її заступники Жанна Шевцова і Володимир Катишков, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, помічник народного депутата України Олега Кулініча Анатолій Шкарбан та помічник народного депутата Андрія Реки Сергій Ус, керівники управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, комунальних підприємств району, працівники виконавчого апарату районної ради, представники засобів масової інформації, громадськості селища Білики та села Світлогірське.

Спочатку депутати затвердили порядок денний сесії та регламент роботи. За пропозицією голови районної ради Володимира Кішінського депутати зняли та додатково внесли по одному питанню.

Присутні заслухали звіт голови районної державної адміністрації Таміли Шевченко про виконання Програми економічного і соціального розвитку Кобеляцького району за 2018 рік.

Під час розгляду бюджетного питання депутати одноголосно підтримали проект рішення «Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за І квартал 2019 року».

У ракурсі розгляду питання «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2019 рік» начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Дацко повідомив про зміни, які відбулися після засідання бюджетної комісії районної ради, та які включені до проекту даного рішення. А саме: додаткової субвенції з сільських бюджетів Лебединської, Шенгурівської, Світлогірської, Бродщинської, Золотарівської та Комендантівської сільських рад на загальну суму 209,8 тис.грн. та коштів обласного фонду розвитку територій Полтавської області в сумі 150 тис.грн.

Найболючішою проблемою, яку намагалися вирішити представники двох громад за допомогою депутатського корпусу районної ради, було недопущення закриття терапевтичних відділень, які діють на територіях Білицької та Світлогірської місцевих рад. Питання про доцільність їх існування вже неодноразово розглядалося адміністрацією Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцька центральна районна лікарня», керівництвом району, очільниками даних органів місцевого самоврядування та громадськими активістами. І так як на сьогоднішній день медична галузь знаходиться у стадії реформування, коштів на повноцінне її функціонування у районному бюджеті не вистачає.

Після обговорення даного питання депутати підтримали пропозицію внести зміни до рішення «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2019 рік» та до «Програми розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцька центральна районна лікарня» у частині виділення субвенції Світлогірською сільською та Білицькою селищною радами на утримання терапевтичних відділень. Депутати одноголосно підтримали запропоновані зміни до бюджетного рішення та до даної програми.

Завершуючи блок медичних питань, депутати прийняли звернення до голів Полтавської обласної ради та обласної державної адміністрації з проханням виділити додатково кошти в сумі 1 млн. 200 тис. грн. на підтримку медичної галузі району у перехідний період реформування.

Також народні обранці підтримали районну програму «Безпечний район» на 2019 – 2021 роки, внесли зміни до діючої Програми фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» Кобеляцької районної ради Полтавської області на 2019 – 2020 роки, якою передбачено передачу автомобілів швидкої допомоги на амбулаторії сімейної медицини в села Шенгури та Світлогірське.

Сесія також погодила тарифи на платні послуги з медичного обслуговування, які надаватимуться Комунальним некомерційним підприємством «Кобеляцька центральна районна лікарня».

Окрім того було підтримано ряд майнових питань, серед яких і звіт директора комунального підприємства «Кобеляцьке бюро технічної інвентаризації» Ніни Ясинської про діяльність підприємства за 2018 рік та продовження з нею контракту терміном на п’ять років.

На завершення пленарного засідання депутати визначили Кобеляцький навчально-виховний комплекс № 1 опорним закладом і перейменували його в Кобеляцький ліцей.

Загалом депутати прийняли рішення по сімнадцяти питаннях порядку денного.