Інформує Кременчуцьке управління Головного управління ДФС у Полтавській області

ЗАПРОШУЄМО НА СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ !
30 травня 2019 року о 9-30 год. за адресою: м. Київ, Львівська площа, 8 відбудеться семінар-практикум для платників податків, зборів, платежів за участі керівників та фахівців ДФС України на тему: «ПДВ, ПДФО, ЄСВ та податок на прибуток: ДФС України про актуальні питання оподаткування».
Організатор заходу – державне підприємство «Сервісно-видавничий Центр» за участі керівників та фахівців ДФС України.
Учасники семінару-практикуму отримають роз’яснення стосовно змін в оподаткуванні, що стосуються:
– податку на прибуток підприємству;
– податку на додану вартість;
– податку на доходи фізичних осіб;
– єдиного соціального внеску.
Початок реєстрації учасників форуму з 8 год. 30 хв.
За довідками звертатися у Філію ДП «Сервісно-видавничий Центр» у Полтавській області за тел.: (0532)59-42-78, відповідальна особа — Троян Тетяна Анатоліївна.
Запрошуємо всіх бажаючих прийняти участь у семінарі-практикумі!

ВЖЕ ДІЮТЬ ЗМІНЕНІ ПОРЯДКИ З ПИТАНЬ ЗУПИНЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ/РОЗРАХУНКУ КОРИГУВАННЯ В ЄРПН
Кременчуцьке управління повідомляє, що постановою КМУ від 24 квітня 2019 року №391 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117 “Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних”.
Нагадаємо, що постановою КМУ від 21 лютого 2018 року №117 затверджено:
Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН;
Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації;
Порядок розгляду скарг на рішення комісій регіонального рівня, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації.

ЗМІНА ПРОТЯГОМ РОКУ ФІЗОСОБИ-ВЛАСНИКА ОБ’ЄКТА НЕРУХОМОСТІ: ПОРЯДОК ОБЧИСЛЕННЯ ПОДАТКУ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО
Кременчуцьке управління нагадує, що відповідно до п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.
Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику – фізичній особі після отримання інформації про перехід права власності (п.п. 266.8.2 п. 266.8 ст. 266 ПКУ).

ЯКЩО ОДЕРЖАЛИ ІНОЗЕМНИЙ ДОХІД: КОЛИ СПЛАТИТИ ПОДАТКИ
Відповідно до п.170.11 ст.170 ПКУ, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача.
Враховуючи зазначене, громадяни України, які у 2018 році тимчасово або постійно працювали за кордоном та одержували іноземні доходи, зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та задекларувати отримані іноземні доходи, сплативши до 01.08.2019 р. з суми вказаного доходу ПДФО за ставкою 18 % та військовий збір за ставкою 1,5 %.
Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний разом з декларацією надати підтвердні документи щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлені відповідно до ст. 13 ПКУ.

ЯКЩО ПЛАТНИКА ЗНЯТО З ОБЛІКУ: ЯК ПОВЕРНУТИ НАДМІРУ СПЛАЧЕНІ КОШТИ
Повернення органами ДФС сум надміру сплачених грошових зобов’язань платнику податків, що ліквідується, можливе у період, що передує зняттю з обліку у контролюючих органах та виключно на підставі заяви платника податків.

Кременчуцьке управління Головного управління
ДФС у Полтавській області